Football is life…

Viewing 15 posts - 976 through 990 (of 3,784 total)
  • Author
    TsokTsok
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5678
    Been thanked: 56 times
    BathoryBathory
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4336
    Been thanked: 104 times
    AdhanAdhan
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 8069
    Been thanked: 226 times

Λολ, οι ατάκες του οπαδού του ολυμπιακού μου θυμίζουν χούλιγκαν Καλυβάτση (damn σχεδόν μπορώ τις φανταστώ με τη φωνή του). 😆

Wind and stone, I search my heart and find...

TsokTsok
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Έλεος ρε πούστη μου.

Brother BruceBrother Bruce
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5290
    Been thanked: 32 times

ρε σεις, σιγουρα δεν ειναι τρολιά? ενταξει, οι απανταχου χουλιγκάνοι δεν διακρινονται για το αικιού τους, αλλα αυτο παραπαει.
    παντως απορω πως δεν εχουν βαψει το χορτο κοκινο στο γηπεδο τους τοσα χρονια… δεν τους προσβαλει τοση πρασιναδα?

Firefistmark
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 375
    Been thanked: 0 times

Δε νομίζω να υπάρχουν έξυπνοι και στόκοι οπαδοί.Η μόνη διαφορά τους είναι τα χρώματα που φοράνε.Κα τα τ’άλλα τους συνδέουν πολλά περισσότερα απ’όσα τους χωρίζουν,Πρέζα, μαστούρα και μια “σημαία” να νιώθουν ότι ανήκουν κάπου για να δώσουν νόημα στην ύπαρξη τους.

Brother BruceBrother Bruce
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5290
    Been thanked: 32 times

γι αυτο ειπα οι απανταχού. δεν ξεχωρισα ομαδα.

παντως διαφωνω, φλογομάρκο. κι εδω μεσα εχει πολλους οπαδους πολλων ομαδων. εχεις δει κανενα στοκο? (ουπς, μου ηρθε καποιος στο μυαλο αλλα αστο, μου εφυγε κιολας…)
    εχουνε γινει πολυ καλες συζητησεις χωρις να ξεφυγει κανεις. κατι δειχνει αυτο

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13315
    Been thanked: 339 times

Φίλαθλος =/= οπαδός.

Hannibal_Lecter_1984
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 752
    Been thanked: 0 times

Εγω πιστευω οτι μπερδευσαν την Greenpeace με την Greenteam.Για τον σημερινο αγωνα δεν εχω να πω πολλα,επρεπε να το τελειωσουμε απο το πρωτο ημιχρονο και ο Εργοτελη μας εκανε την ζημια.Ο Καρντοσο επρεπε να εχει παρει κοκκινη κατι που το φοβοταν ο Ουζουνιδης.Το πουλεν μου μαρκαρε χωρους και εχει ανασταλτικα καθηκοντα κατι που σαφως δεν του εχει πει ο Αναστασιου αλλα εβλεπε οτι ο αξονας δεν μαρκαρε και μπορουσαν να κανουν καθετες μπαλιες ανα πασα ωρα και στιγμη.
    Δεν πειραζει για την ισοπαλια γιατι ειδα οτι ο Πετριτς το εχει και ειναι θεμα χρονου για να ανοιξει το σεφτε.Ο Μπεργκ σημερα εδειξε για ακομα μια φορα οτι ξερει το τοπι που καλα.Ο Πρανιτς μετα το γκολ καθησε και δεν βοηθησε περαιτερο την ομαδα αλλα το γκολ του ειναι εξαιρετικο.

HellionHellion
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 7498
    Been thanked: 216 times

Τρολιά είναι το παραπάνω για την Greenpeace, από γνωστό τρολοσάιτ. Σατυρίζει το αληθινό γεγονός που έγινε πριν καμιά βδομάδα, όταν οπαδοί του οσφπ είχαν στήσει καρτέρι στο λιμάνι του Πειραιά και πλάκωσαν στο ξύλο κάτι ΜΑΤατζίδες με πολιτικά επειδή τους πέρασαν για συνδεσμίτες Παναθηναϊκούς.

Στα του σημερινού ματς, δεν έχω να σχολιάσω τίποτα ιδιαίτερο. Γελάει ο κόσμος. Για 45 λεπτά οι παίκτες του Εργοτέλη σέρνονταν στο γρασίδι σαν τις σκύλες της λύσας και έκαναν καθυστερήσεις σαν γυναικωτοί, τυπικά τουλάχιστον 1 καραμπινάτο πέναλτι δεν δώθηκε στον Παναθηναϊκό, τυπικά ο διαιτητής σφύριζε ανύπαρκτα και ανάποδα φάουλ σα μπούστης και δεν άφηνε να παιχτεί ποδόσφαιρο… μια τυπική ημέρα στην Σούπερλιγδ, με άλλα λόγια.

ΥΓ. Συγχαρητήρια και στην άξια και ανδροπρεπή Μονάδα Αποκατάστασης Τάξης, που θεώρησε σκόπιμο να πετάξει χωρίς λόγο δακρυγόνα στα γυναικόπαιδα έξω από το γήπεδο, και να μπει στην καφετέρια της Λεωφόρου και να πλακώνει κόσμο χωρίς λόγο. Κόσμος αρμονικά πλασμένος. Ρίξτε κάποιος άγιος τζιχαντιστής μια πυρηνική σε αυτή την κωλοχώρα να λυτρωθούμε όλοι ρε γμτ.

TsokTsok
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Northlander wrote:
    Φίλαθλος =/= οπαδός.

Xωρίς αυτό να σημαίνει ότι οπαδός=κακό έτσι;

Εγώ θεωρώ τον εαυτό μου φίλαθλο (καθώς λατρεύω τη μπάλα) αλλά και οπαδό του ΠΑΟΚ. Μπορεί στο γήπεδο να βγάζω το λαρύγγι μου, να μιλάω για έναν αγώνα όλη μέρα με όποιον βρω, να δουλεύω άλλους που χάσανε, να αφήσω άλλα θέματα πίσω για να πάω να δω το ματσάκι, να είμαι μ’εσα στη στεναχώρια που χάσαμε, μέσα στα νεύρα που φάγαμε γκολ οφσαιτ ή μέσα στη τρελή χαρά που πέφτει ο άρης κλπ. Αυτό ενώ με κάνει οπαδό δε σημαίνει πως με κάνει ουγκ.

Φίλαθλος=/=οπαδός=/=ούγκ

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13315
    Been thanked: 339 times

Σίγουρα όχι. Έχω άλλη άποψη για τα ούγκανα, αλλά μπορεί να με βρουν και να με κυνηγήσουν. Ήδη την έχω πει στον tony. :trollface:

BathoryBathory
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4336
    Been thanked: 104 times

Nομίζω ότι δεν είναι τρολιά το παραπάνω που πόσταρα.

Τέσπα, αθάνατη και η σημερινή αγωνιστική. Το καλύτερο ήταν τούτο που πέτυχα τυχαία, και υποκλίνομαι. http://postimg.org/image/ptd3jad0t/

TsokTsok
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Τι καθησε και έκανε το παλικάρι ρε;

Steel_HavocSteel_Havoc
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3813
    Been thanked: 54 times

Οταν βλέπεις την β’εθνική να έρχεται ολο και ποιο κοντά και πυρηνική φυσική κάνεις :trollface:

Viewing 15 posts - 976 through 990 (of 3,784 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Follow on Feedly

Close
Close