Football Manager

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 267 total)
  • Author
    ArwindanArwindan
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1851
    Been thanked: 78 times

Δεν έχω παίξει ακόμα το καινούριο FM αλλά έχω ακούσει διάφορα για εύκολα λάθη, ειδικά των αμυντικών, αλλά και πολλά γκολ. Ισχύουν αυτά;

• Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 3454
    Been thanked: 221 times

Εγώ για να πω την αλήθεια δεν έμεινα ικανοποιημένος από την πρόοδο της match engine συγκριτικά με το FM2012. Ορισμένα πράγματα διορθώθηκαν, όμως υπάρχουν καινούρια σημεία προβληματισμού και κάποια λάθη που δεν διορθώθηκαν. Περίμενα κάτι σαφώς βελτιωμένο, όχι με μικροεπεμβάσεις εδώ κι εκεί. Σύντομα πάντως θα έχουμε review που θα αναφέρεται εκτενώς στο θέμα της match engine.

ArwindanArwindan
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1851
    Been thanked: 78 times

ΟΚ θα περιμένω το review για περισσότερες λεπτομέρειες. Όχι ότι θα με εμποδίσουν μερικά τέτοια προβληματάκια να πάρω το παιχνίδι :cheer: .

ultimusultimus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 733
    Been thanked: 81 times

Ασχολούμαι με το fm13 εδώ και κανα 2-3 βδομάδες.
    Η αλήθεια είναι πως πριν το update της match engine, γίνονταν αρκετά τραγικά πράματα..τώρα έχουν στρώσει πολύ.
    Είμαι με παναθηναϊκό, σαιζόν 15/16 (!), η αρχή ήταν άθλια, με άθλιο ρόστερ.. μάλιστα ο τοτσες μου παραπονέθηκε που τον έβαλα transfer listed και ο κοτσώλης είναι ο άνθρωπος με τη 2η χειρότερη γνώμη για μένα.. σιχτίρ παλτά..
    Τώρα έχω 2 σερί χρονιές που πήρα το πρωτάθλημα και ένα double. από ευρώπη φέτος μόνο κατάφερα να περάσω από τον όμιλο του τσου λου, έπεσα πάνω στην τελειωμένη chelsea (13η στην PL) πήρα ένα 2-1 μέσα στο Βαζέχα Park (!) και αύριο πρωί πρωί πάω για το διπλό στο stamford!

Από τις ακαδημίες, ο θαναηλάκης κάτι λέει, ο ταμπάκης είναι καλός, απο κει και πέρα όχι πολλά πράματα. Ο μαυρίας έχει εξελιχθει σε παιχτούρα και ο λέτο μολις γυρίσει κάνει παπάδες.
    Α και για σεντερ φορ, πήρα από ΑΠΟΕΛ τον michel το 2014, πριν νομίζω έπαιζε στη braga. για σουπερλιγκ είναι villa.
    A και η tottenham πήρε 3 συνεχόμενες χρονιές το europa, 13/14/15 :S :S

JonIrenicusJonIrenicus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 7040
    Been thanked: 181 times
    Admiral wrote:
    Εγώ για να πω την αλήθεια δεν έμεινα ικανοποιημένος από την πρόοδο της match engine συγκριτικά με το FM2012. Ορισμένα πράγματα διορθώθηκαν, όμως υπάρχουν καινούρια σημεία προβληματισμού και κάποια λάθη που δεν διορθώθηκαν. Περίμενα κάτι σαφώς βελτιωμένο, όχι με μικροεπεμβάσεις εδώ κι εκεί. Σύντομα πάντως θα έχουμε review που θα αναφέρεται εκτενώς στο θέμα της match engine.

Αναφέρσου, γιατί όπως φαίνεται πάλι θα πρέπει να περιμένουμε κάνα δύο πατς ακόμα για να στρώσει.

TsokTsok
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5696
    Been thanked: 70 times
    ultimus wrote:
    A και η tottenham πήρε 3 συνεχόμενες χρονιές το europa, 13/14/15 :S :S
    :blink: Αυτό όντως είναι από τα παράξενα!
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 752
    Been thanked: 0 times
    Admiral wrote:
    Γιατί τόση πόρωση συγκεκριμένα με το FM2008; :)

Φιλε γιατι οταν επαιξα το 2009 καταλαβα οτι η σωτηρια μου ειναι το 2008 και απο τοτε μονο αυτο παιζω και πραγματικα το save μου μετραει αρκετα MB και δεν θελω να μπω στην διαδικασια να ξαναστρωνω την ομαδα μου και επιπλεον στο 2008 εχω επενδυσει παρα πολλες ωρες.

• Υπουργός Ανάπτυξης
    JonIrenicus13 wrote:
    Αναφέρσου, γιατί όπως φαίνεται πάλι θα πρέπει να περιμένουμε κάνα δύο πατς ακόμα για να στρώσει.

Ένα ακόμα patch θα χρειαστεί σίγουρα.

theonirvanatheonirvana
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1167

πω πω παιδια με εχετε ψησει αγρια.το περιμενω πως και πως να μου ερθει απο την Αγγλια.
    λεω να αρχισω με Liverpool και μετα μπορει να κανω και ενα save με Ολυμπιακο.

TsokTsok
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5696
    Been thanked: 70 times

Πήρα τελικά και εγώ Chester. Καμιά πρόταση;

Brother BruceBrother Bruce
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5290
    Been thanked: 35 times

γατάκια! 😆 😆 👿
    όποιος δεν ξεκιναει τουλαχιστον απο κονφερενς και κατω στην αγγλια δεν ειναι χαρντκοράς.. :P

εντιτ: αυτομαστιγωνομαι τωρα, γιατι νομιζα οτι η τσεστερ ειναι καπου στην D2 ή D1. τσεκαρα ομως και τη βρηκα στην ενδοξη νορθ ντιβιζιον της κονφερενς. τσοκ, εισαι μερακλης. και μαλλον θ ανεβεις τρενο τις κατηγοριες γιατι στην πραγματικη ζωη πριν τα μισα του πρωταθληματος, ηδη η τσεστερ ειναι πρωτη με 6 ποντους διαφορα, αρα εχει καλη ομαδα.

• Υπουργός Ανάπτυξης

Στην πρώτη σεζόν από New Game δεν κάνω ποτέ μεταγραφές. Θέλω να παίξω πρώτα μια σεζόν με το διαμορφωθέν ρόστερ της ομάδας και από τον επόμενο Ιούνιο ξεκινώ την ενίσχυση, πάντα όμως με μέτρο γιατί είμαι τσιγκούνης μεταγραφικά :)

JonIrenicusJonIrenicus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Admiral wrote:
    JonIrenicus13 wrote:

Ένα ακόμα patch θα χρειαστεί σίγουρα.

Για τη match engine σίγουρα ένα. Το update με τις μεταγραφές τού Γενάρη άλλο ένα, αν και αυτό δεν το λες patch ακριβώς.

Πάντα κάνω μεταγραφές από την πρώτη σαιζόν. Σιγά που θα κρατήσω τα σαπάκια τού προέδρου. ;)

@ tsok: Προτάσεις για παίχτες θες? Επίσης δες στην ιστορία της πότε ιδρύθηκε. Λέει 2010. Μέγα λάθος και ανεπίτρεπτο, μιας και μιλάμε και για αγγλική ομάδα που μια παραπάνω προσοχή την έχουν.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 752

Εαν θελετε hardcore καταστασεις προτεινω Β’ Μεξικο.Εγω ξενινησα με την Colima και τους εσκισα ολους στην Λατινικη Αμερικη.

JonIrenicusJonIrenicus
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Αφού τους έσκισες, πού είναι η hardcore κατάσταση? Το θέμα είναι να σπάσουμε τα μούτρα μας και να το ψάξουμε περισσότερο, μέχρι να δούμε τα σαπάκια μας να αποδίδουν.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 267 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close