Football Manager

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 267 total)
  • Author
    ArwindanArwindan
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1851
    Been thanked: 78 times

Brother BruceBrother Bruce
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5290
    Been thanked: 35 times

τι διάλο? λεγανε οτι στο 14 θ αλλαζανε επιτελους ριζικα την απεικονιση με νεα μηχανη γραφικων μπλα μπλα μπλα…
    η μηχανη ειναι ακριβως η ιδια απ το fm10. καμμια αλλαγη.
    λες και μας νοιαζει βεβαια. παλι θα το λιωσουμε το παιχνιδι. απλα περιμενα κατι διαφορετικο..

theonirvanatheonirvana
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1167
    Been thanked: 0 times

εχει να πεσει τρελο λιωσιμο και φετος :mosh: :mosh:

• Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 3450
    Been thanked: 219 times

Βλέπω οτι ακόμα δεν έχουν σκοπό να βελτιώσουν τα physics της μπάλας :( Είναι το Νο1 παράπονο που έχω από τη match engine, η μπάλα κινείται αφύσικα και χαλάει το ρεαλισμό. Τόσο καιρό ρε παιδί μου δεν έχουν βρει ακόμα μια λύση; Λεπτομέρεια, το ξέρω, αλλά έχω το ίδιο παράπονο εδώ και χρόνια.

• Οργανωμένος Νεολαίος

γεγονός.
    στο 12 κολλαγε στο ποδι του παικτη με αφύσικο και ψιλογελοίο τροπο. στο 13 παλι πηγαμε στο αντιθετο ακρο… γλυστραει σαν να ειναι το γηπεδο παγοδρόμιο… πως γλυστραει ο μπορατσος απ τα συνοικεσια και τα προξενια? α γεια σου, ενα τετοιο πραγμα…
    βεβαια ειναι ισως το πιο δυσκολο πραγμα στην γραφικη εξομοιωση, αλλά κατι πρεπει να γινει.

TsokTsok
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5696
    Been thanked: 70 times

Τι μαύρο χάλι είναι αυτό ρε;

• Υπουργός Ανάπτυξης

Σκληρός ο Tsok :D Είναι αλήθεια όμως, περίμενα μεγαλύτερη βελτίωση από το ήδη μικρό περσινό βήμα.

• Οργανωμένος Νεολαίος

http://www.youtube.com/watch?v=99tEkeAfgwI

καποιες απ τις αλλαγες στο ιντερφεις. δεν ειδα κατι το επαναστατικο, μικροδιορθωσεις περισοτερο.

επισης 2 δυνατά λινκς. το ενα ειναι απ την guardian και μιλαει γενικα για την πωρωση που προκαλει το fm κι ειναι για μας τους χαρντκορ. οι αλλοι μην το πλησιασετε, θα χάσετε πασα ιδεα.. 😆
    http://www.theguardian.com/football/blog/2013/aug/21/football-manager-craze-lionel-messi

και το 2ο ειναι μια σημερινη συνεντευξη του μάιλς που μιλαει για πολλα κι ενδιαφεροντα. το μονο που δε μας λεει ειναι γιατι να βγαινει ενα fm ντε και καλα καθε χρονο και δεν το κανουν ανα διετια ή τριετια ξερω γω, ετσι ωστε ν αποκτησει καθε κυκλοφορια διακριτά στοιχεια και να εχει τοσες διαφορες με την προηγουμενη, που οντως να εχει νοημα υπαρξης η νέα βερσιόν..
    http://www.digitalspy.co.uk/gaming/interviews/a509401/football-manager-14-interview-miles-jacobson-on-the-latest-instalment.html

TsokTsok
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Admiral wrote:
    Σκληρός ο Tsok :D Είναι αλήθεια όμως, περίμενα μεγαλύτερη βελτίωση από το ήδη μικρό περσινό βήμα.

Αυτό είναι χειρότερο και από το περσινό χάλι ρε. :angry: :angry: :angry:

ultimusultimus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 733
    Been thanked: 81 times

Εγώ που έχω το περσινό αξίζει να τα σκάσω και για το καινούργιο ή να περιμένω για το 2015;
    Μάλλον κατά το 2ο ενδεχόμενο με βλέπω, καθώς θα έχω full time δουλειά στο Rome… B)

• Υπουργός Ανάπτυξης

Θα ξέρουμε όταν το πάρουμε στα χέρια μας και κάνουμε review :)

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 581
    Been thanked: 0 times

Αποφάσισα και εγώ να μπω στον χορό και ξεκίνησα επιτέλους να παίζω FM!

Είπα να ξεκινήσω ως άνεργος και όποια ομάδα με πάρει… Ξεκίνησα λοιπόν με τριετές συμβόλαιο στην Κέρκυρα! Μπάτζετ για μεταγραφές μηδέν και ο πρόεδρος δεν με αφήνει και να το αλλάξω αυτό (ήδη η ομάδα έχει χασούρες από τους μισθούς).

Με τον Αγρίτη να μη σταματά τραυματίζεται, η επίθεση αναγκαστικά στηρίζεται σε αξίες όπως ο Σιμώσης, ο Γκέσιος και ο Ντινιωτάκης, ενώ, όσο και αν τους ταράζω στην προπόνηση, το passing game της ομάδας μου παραμένει τραγικό. Αποκάλυψη ωστόσο έχει αποτελέσει μέχρι στιγμής ο Στρατηλάτης κάτω από το τέρμα. Τον έβαλα αναγκαστικά όταν ο πρώτος γκολκίπερ τραυματίστηκε και το παληκάρι έχει κάνει το παν για να δείξει ότι αξίζει αυτή την ευκαιρία!

Προς το παρόν βρίσκομαι λίγο κάτω από την μέση του βαθμολογικού πίνακα σε ένα πάρα πολύ παράξενο πρωτάθλημα όπου πλησιάζοντας την 10η αγωνιστική, η… Βέροια είναι πρώτη και αήττητη (!), η Ξάνθη και ο ΟΦΗ εναλλάσσονται στην δεύτερη θέση, ο Ολυμπιακός είναι τέταρτος, ο ΠΑΟΚ βολοδέρνει κάπου στην μέση, ενώ ο Παναθηναϊκός παλεύει για την σωτηρία… Το μόνο ίσως μη παράξενο είναι ότι επίσης κινδυνεύουν Άρης και ΑΕΚ :P

• Υπουργός Ανάπτυξης

Είσαι μακριά από τη ζώνη του υποβιβασμου andrikos;

TsokTsok
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Πωπω έχω ψηθεί πολύ άσχημα για μάνατζερ. Θα το χτυπίσω μου φαίνεται το καινούργιο και μετά δε με βλέπω να αγοράζω παιχνίδι για πολύ καιρό.

chek2firechek2fire
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1202
    Been thanked: 115 times

Και εγώ αγορά με την μια και φυσικά επιλογή βύζαντα μεγάρων να τους πάω τραίνο μέχρι τα ευρωπαικά σαλόνια.. Μπορεί να βρω και κανα ποιο χάλια από β εθνική ελλάδας.
    Πάντως την ιστορική στιγμή να τρέξω το game σε linux δεν την χάνω :)

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 267 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close