Grand Theft Auto V

Viewing 15 posts - 466 through 480 (of 702 total)
  • Author
    Great0ldOneGreat0ldOne
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3944
    Been thanked: 267 times

Φήμες λένε ότι ο G0O θα το εγκαταστήσει σε τρεις σκληρούς, μόνο και μόνο για να απαντήσει στο ερώτημά σου.

Already done :P.

Τα 65GB του Installation ήταν υπερβολικά πολλά για τον SSD μου, οπότε έχω εμπειρία μόνο από HDD – αλλά με το Steam να αναφέρει 358 in-game ώρες, θεωρώ πως έχω την εμπειρία να πω τα εξής:

Τα loading times χωρίζονται σε 2 κατηγορίες, του single-player και του online.

1)Τα loading times του single player (δηλαδή το αρχικό καθώς και οι μεταβάσεις από χαρακτήρα σε χαρακτήρα όταν βρίσκονται σε διαφορετικές περιοχές) είναι μεγάλα και σίγουρα ο SSD θα βοηθήσει, αλλά δεν είναι αρκετά συχνά ώστε να θεωρώ πως είναι απαραίτητο το install σε SSD.

2) Κατά την διάρκεια του gameplay δεν υπάρχει η παραμικρή περίπτωση να αντιληφθείς το data streaming που σίγουρα συμβαίνει από πίσω, ή να δεις καθυστερήσεις σε texture loading, pop-ups και τέτοια πράγματα. Υποδειγματική δουλειά από την Rockstar, και κανείς λόγος για install σε SSD.

3) Τα loading στο online πάλι χωρίζονται σε 2 κατηγορίες.

α) Το να φτιάξεις δικό σου private online session, όπου το loading είναι λίγο-πολύ ίδιο με του single-player. Δυστυχώς αυτή η δυνατότητα ΔΕΝ υπάρχει από το main menu, πρέπει πρώτα να μπεις single-player.

β) Το να μπεις σε ένα τυχαίο online session με μέχρι 30 άλλους νοματαίους. Εδώ το αρχικό loading είναι ΤΡΑΓΙΚΟ, αλλά έχει να κάνει με τον τρόπο που δουλεύει το online – install σε SSD δεν έχει νόημα γιατί δεν θα βοηθήσει.

Συνολικά, παρόλο που κι εγώ το φοβόμουνα, θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος να ζοριστεί κάποιος να χωρέσει τα 65GB σε έναν SSD.

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13463
    Been thanked: 560 times

Γράψε λάθος. 14 ώρες για το 20%. Ξεφτίλα λέμε. Ξεφτίλα.

Κώστας ΚαλλιανιώτηςΚώστας Καλλιανιώτης
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 8176
    Been thanked: 1100 times

Οι σέρβερς της Rockstar ότι πιο αναξιόπιστο έχω δει ως τώρα. Το άφησα και καλά ανοιχτό για να κατεβάζει το γκεημ ενώ κοιμόμουν, πρόλαβε να κατεβάσει ΕΝΑ GIGA και έβγαλε error “disconnected from the server” το οποίο πήρα χαμπάρι σήμερα το πρωί προφανώς. Πολύ ωραία.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 646
    Been thanked: 2 times

Mε το online ασχολειται κανενας ακομα; Εκανα ενα 'διαλειμμα' οταν βγηκε το witcher, και δε το ξαναπιασα απο τοτε :P

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης

Θα το πιάσω λίγο να δω πώς είναι όταν τελειώσω το story mode. Έχω και τον Omen που μου λέει “μπες, μπες, έχουμε κι ελικόπτερο”. Whaverthatmeans.jpg

Great0ldOneGreat0ldOne
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Νομίζω πως αν μη τι άλλο, και καθόλου να μην έχεις όρεξη να ασχοληθείς, τα online heists πρέπει να τα παίξεις μια φορά – ειδικά αν έχεις και άλλους τρεις παρέα, εξυπακούεται.

Έχω και τον Omen που μου λέει “μπες, μπες, έχουμε κι ελικόπτερο”.

Gold Luxor Deluxe or gtfo.

• Υπουργός Ανάπτυξης

Έφτασε αισίως στα 53 από τα 63 Giga το download από το Rockstar Social Club και το κατεβάζω από προχθές γαμώ τη dρέλα μου άντε ΑΝΤΕ

• Υπουργός Ανάπτυξης

Είμαι “HellionKal” το Rockstar Social Club, κάντε με άντ για να σας στέλνω αφιερώσεις από το Los Santos Rock Radio.

Great0ldOneGreat0ldOne
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Γίνε όμως και μέλος στο Ragequit GR crew, μη σε ψάχνουμε στις ατελείωτες πεδιάδες του Social Club.

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης

Θα κάνει αίτηση και κάποιος Biokafros σε κάποια στιγμή.

• Υπουργός Ανάπτυξης

Τελείωσα το Story Mode (το κεντρικό σενάριο δηλαδή, όχι 100% με όλες τις αποστολές προφανώς) και είμαι βέβαιος πλέον πως μιλάμε για το καλύτερο GTΑ μετά το Vice City, το οποίο νικάει ακόμα καθαρά λόγω της αξεπέραστης 80s ρέτρο ατμόσφαιρας. Απίστευτα προσεγμένος τίτλος στα όλα του, φοβερές ατάκες από τους πρωταγωνιστές, μερικά πολύ έξυπνα quests, μέχρι και σημεία με μοτίβο Choices-Consequences έχει, δηλαδή νταξ.

Τεράστιο “συν” στην θετική εντύπωση προσέδωσε το γεγονός πως λίγο πριν το φινάλε μπορείς να σκοτώσεις τον τανασγιό τον ψυχολόγο. Κάθε φορά στην πορεία του γκεημ που έλεγε “ωπ, ο χρόνος μας τελείωσε. Και να ξέρεις, η επόμενη συνεδρία κοστίζει έξτρα” και ο μαλάκας ο Michael συμφωνούσε παθητικά, αναθεμάτιζα που δεν παίζω καθαρό RPG ώστε να μπορώ να του φυτέψω καμιά σφαίρα στο κεφάλι του αλήτη. Αν μπορούσαμε να δώσουμε και ένα χέρι βρωμόξυλο στο μαλακισμένο τον Jimmy, θα το σκεφτόμουν μήπως ξεπερνάει όντως το Vice City, αλλά φευ.

Με το Multiplayer ασχολείται κανένας ακόμα? Μπήκα για λίγο στο online instance όπου ήμουν εγώ και άλλοι 2-3 μόνο, έκανα τις αρχικές αποστολές για τον Λαμάρ, πήγα να ληστέψω και ένα κατάστημα και οι αστυνομικοί απέξω μου φύτεψαν ξερό headshot στο κεφάλι, και δεν ξαναμπήκα έκτοτε.

ΥΓ. Vice City remake ή Vice City 2 με την μηχανή του GTA V… Ωιμέ και μόνο στη σκέψη.

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης

Συμφωνώ. Συν όλα αυτά που έγραψε ο Γιώργος στο review περί ζωντανού κόσμου (οι ειδήσεις ανανεώνονται αναλόγως τις πράξεις, ακόμη και στις εφημερίδες). Πέραν του ψυχολόγου που ήταν ο αρχι-villain του παιχνιδιού, για μένα εύσημα παίρνει η σκιαγράφηση του χαρακτήρα του Trevor. Ψυχασθενικά όμορφος. Λατρεία.

Για online, εγώ έπαιξα λίγο τo πρώτο αγώνα αυτοκινήτων με τον Lamar και τέλος. Ίσως ενδιαφερθώ για παραπάνω, αλλά ο χρόνος είναι περιορισμένος.

Στέφανος ΚουτσούκοςΣτέφανος Κουτσούκος
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 10579
    Been thanked: 814 times

Χρόνος για online μόνο στις μυθικές ηλικίες κάτω των 25 ή για τους ευτυχισμένους θνητούς που γλίτωσαν τα θανάσιμα βόλια του έρωτα.

Το στόρι μέτραγε όντως αγρίως Γκουνελιώτη, το απόλαυσα, πλήρης ταύτιση με Michael και προφανώς ο ψυχοτέτοιος έφυγε με συνοπτικές διαδικασίες. Μου άρεσε πολύ γενικά που η όλη φάση ήταν “κοιτάμε την πάρτη μας” και δεν έπαιζε κανένα επικό “Σώζουμε την πόλη” σενάριο :D

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης

Τα απομεινάρια του λευκού ιππότη μου μίλησαν και επέλεξα το Deathwish. Μακράν η χορταστικότερη τελευταία αποστολή στην ιστορία των GTA, κλείνει τον κύκλο όλων αυτών που μας ήθελαν λακέδες χωρίς πολλά-πολλά.

Το ψυχολογικό ραπόρτο που βγήκε στο τέλος, με έκανε να ανατριχιάσω με το πόσο κοντά βγήκε στην αλήθεια. Εν τέλει είμαι κι εγώ ένας κοινωνιοπαθής, για αυτό έχω στην μπούκα τον pitsinio. :silly:

• Υπουργός Ανάπτυξης

Σαφέστατα Deathwish, δεν υπάρχει άλλος δρόμος για τον άνδρα με τσίπα και αξίες.

Viewing 15 posts - 466 through 480 (of 702 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close