Hearthstone: Heroes of Warcraft

Viewing 15 posts - 271 through 285 (of 410 total)
  • Author
    GrmadnessGrmadness
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4820
    Been thanked: 20 times

Μπα, εμένα μου αρέσει να παίζω απέναντι σε ισχυρά decks, λατρεύω την πρόκληση αν και συνήθως χάνω, αλλά έχει πλάκα. Που είναι και το ζητούμενο (αν και μάλλον οι αντίπαλοι κάνουν αγγαρεία). Σιγά σιγά φτιάχνω καλύτερα deck, μαθαίνω να παίζω τις κάρτες πιο σωστά, για να πάρω το max. Rank 20 έφτασα άνετα από 23 που με ξεκίνησε, χαλαρότατα. Οπότε έχω κέρδος τουλάχιστον μια golden. Την οποία θα σπάσω λογικά, τα cosmetics δεν με ενδιαφέρουν και τόσο. Παράλληλα μαζεύω χρυσό, εμπειρία, ίσως να ασχοληθώ πιο σοβαρά με το ranked (δίχως να χάνω την ουσία του “παίζω για να περάσω όμορφα”, αν φτάσω να χτυπάω πρωτιές so be it, δεν με νοιάζει η κατάταξη).

42, the answer to everything

labKKlabKK
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 74
    Been thanked: 0 times

O big game hunter κoλλάει σχεδόν σε όλα τα midrange/control decks. Είναι η καλύτερη tech κάρτα στο παιχνίδι και μάλλον θα είναι για πολύ καιρό αν δεν την αλλάξουν. Σίγουρα μπαίνει στα druid decks γιατί ο druid δεν έχει καλά removals.

Κάντε με όλοι add στο παιχνίδι.
    Ionomaos #1687

Λόγω των “rage-friendrequests” έχω ελάχιστους φίλους στο παιχνίδι.

Ρε συ Τσοκ ουτε εγώ δεν έχω golden γκατζεταν…  :O

GrmadnessGrmadness
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Όταν σχολάσω θα σε κάνω add αδελφέ, Prophet για να μην ψάχνεσαι. :)

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 182

Εγώ παίζω με (99%, είναι από μνήμης) αυτό. Βασικά νομίζω πως δεν παίζει ο amani και έχω βάλει 1 Inner Rage για άμεση ενεργοποίηση του Explosive sheep, κυρίως σε Paladins, Hunters, Warlocks με αρκετά μικρά units.

Ενδιαφέρουσα τράπουλα. Αν ήταν να κάνω μια παρατήρηση τότε αυτή θα ήταν πως πιθανολογώ πως θα ξεμένεις από κάρτες σχετικά γρήγορα. Ένα battle rage στη θέση κάποιου αδύναμου κρίκου μπορεί να κάνει θαύματα. Δύο πιθανοί αδύναμοι κρίκοι που διακρίνω εγώ είναι τα: Cleave και arcane nullifier x-21. Εσύ βέβαια θα πρέπει να ξέρεις καλύτερα τι δεν πάει τόσο καλά στην τράπουλα σου, τι ξεμένει στο χέρι σου κλπ κλπ ώστε να κρίνεις.

Εμφανίστηκε στο hearthstone reddit φωτογραφία από μισοτελειωμένη ζωγραφιστή διαφήμιση του επερχόμενου expansion. Αύριο στις 20.00 το βράδυ θα γίνει η παρουσίαση του στο επίσημο hearthstone twitch channel.

g7o7wjt.jpg

GrmadnessGrmadness
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Ανάλογα το deck που αντιμετωπίζω ή θα ξεμείνω ή θα το έχω on par με τις κάρτες του άλλου, αλλά γενικά ναι, έχω συνήθως θέμα στο mid/late game. Σκεφτόμουν πως ίσως ένα Boulderfist Ogre να έχει θέση στο deck, το cleave βοηθάει σε συνεργασία με ένα execute αν και θα δοκιμάσω και χωρίς αυτό, έβαλα και μια stranglehorn tiger μέσα που μου αρέσει.

GrmadnessGrmadness
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Καλημερούδια.

Οκ, έκανα κάποιες απαραίτητες αλλαγές στο deck του Warrior, θα το δω σήμερα αν προλαβαίνω. Χθές ο αδελφός tsok με γλέντησε κανονικά πάντως. 😆

Kaidan όλες οι παρατηρήσεις σου είναι 1000% on target, όντως ήταν αδύναμοι κρίκοι οι κάρτες που είπες, έβγαλα και το explosive sheep αφού με εξαίρεση συγκεκριμένα decks δεν βοηθάει ιδιαίτερα, και θεωρώ πως τα πιο πολλά minions που είχα ήταν αδύναμα για late game.

IabKK, σήμερα θα γίνει το add. :)

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 370

Καλημερούδια.

Οκ, έκανα κάποιες απαραίτητες αλλαγές στο deck του Warrior, θα το δω σήμερα αν προλαβαίνω. Χθές ο αδελφός tsok με γλέντησε κανονικά πάντως. 😆

Kaidan όλες οι παρατηρήσεις σου είναι 1000% on target, όντως ήταν αδύναμοι κρίκοι οι κάρτες που είπες, έβγαλα και το explosive sheep αφού με εξαίρεση συγκεκριμένα decks δεν βοηθάει ιδιαίτερα, και θεωρώ πως τα πιο πολλά minions που είχα ήταν αδύναμα για late game.

IabKK, σήμερα θα γίνει το add. :)

Καλημέρες!
    Το deck είναι καλό σαν concept, αλλά έχει κάποια θεματάκια στην υλοποίηση, και δεν ξέρω ποιες κάρτες έχεις για να σου προτείνω αντικαταστάτες. Π.χ. το Death Bite είναι έτη φωτός ανώτερο του arcanite reaper σε enrage deck.

GrmadnessGrmadness
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Δυστυχώς δεν το έχω το Death's Bite, και το 1 dmg όταν τελειώνει το durability όντως είναι όλα τα λεφτά. Το Whirlwind κάνει αυτή την δουλειά προς το παρών, αναγκαστικά.

Από κάρτες που έχω, Leper Gnome ίσως έχει θέση, Flame Juggler, δεν έχω Sludge Belcher, oπότε το Abomination κάνει καλή δουλειά εκεί, Stranglehorn Tiger ίσως χωράει, ο Stormwind Champion επίσης, δεν έχω Giants,  δεν έχω BGH, από μικρά με divine shield έχω αλλά δεν ξέρω αν θα με βοηθήσουν. Amani Berserker χωράει, θα το κοιτάξω και αυτό με το enrage (τα warbot τα έχω, θα τα βάλω σε άλλο deck, πιο επιθετικό).

Χθες από το pack του Tavern Brawl πήρα και Shield Slam, που προφανώς σε συνεργασία με shield block ή Shieldmaiden κάνει ωραία δουλειά, είμαι σε φάση πειραματισμού να βρω ένα σταθερό deck με καλό finisher (Grommash), oπότε το ψάχνω συνέχεια.

TsokTsok
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5696
    Been thanked: 70 times

2hek46h.jpg

Διάβασα στο Reddit:

134 new cards
    4 old Gods, one of them is C'thun
    Standard mode next week
    Release date on late April/early May
    C'thun 10 mana 6/6
    16 minions who buff God's attack and health

• Οργανωμένος Νεολαίος

Δυστυχώς δεν το έχω το Death's Bite, και το 1 dmg όταν τελειώνει το durability όντως είναι όλα τα λεφτά. Το Whirlwind κάνει αυτή την δουλειά προς το παρών, αναγκαστικά.

Από κάρτες που έχω, Leper Gnome ίσως έχει θέση, Flame Juggler, δεν έχω Sludge Belcher, oπότε το Abomination κάνει καλή δουλειά εκεί, Stranglehorn Tiger ίσως χωράει, ο Stormwind Champion επίσης, δεν έχω Giants,  δεν έχω BGH, από μικρά με divine shield έχω αλλά δεν ξέρω αν θα με βοηθήσουν. Amani Berserker χωράει, θα το κοιτάξω και αυτό με το enrage (τα warbot τα έχω, θα τα βάλω σε άλλο deck, πιο επιθετικό).

Χθες από το pack του Tavern Brawl πήρα και Shield Slam, που προφανώς σε συνεργασία με shield block ή Shieldmaiden κάνει ωραία δουλειά, είμαι σε φάση πειραματισμού να βρω ένα σταθερό deck με καλό finisher (Grommash), oπότε το ψάχνω συνέχεια.

Και raging worgen κολλάει ωραία στο deck σου!

TsokTsok
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5696
    Been thanked: 70 times

Κανενα νεο εχουμε ? εγινε η παρουσιαση? ειμαι στη δουλεια ακομαμ

• Οργανωμένος Νεολαίος

Κανενα νεο εχουμε ? εγινε η παρουσιαση? ειμαι στη δουλεια ακομαμ

Βεβαίως! http://us.battle.net/hearthstone/en/blog/20058061/heed-the-whispers-of-the-old-gods-3-11-2016
    Kthulhu φάση με old gods και cultists που τους δίνουν stats! Φρέσκα synergies χωρίς μέχρι στιγμής να διακρίνω κάποιο καινούργιο mechanic.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 182

Είπαν δύο λόγια, έδειξαν 6 κάρτες και ένα trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=cKjUgLrDEbI

Θα δώσουν λέει σε όλους 3 δωρεάν Old God expansion packs και το legendary C'Thun μαζί με δύο απ'τους ακόλουθους του.

Την επόμενη βδομάδα θα κάνουν update τον hearthstone client όπου το σημαντικότερο που θα προσθέσουν θα είναι περισσότερα deck slots. Τα formats θα βγουν μαζί με το expansion, το οποίο δυστυχώς θα αργήσει πολύ… θα βγει τέλος Απριλίου/αρχές Μαΐου τελικά.

GrmadnessGrmadness
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Και όπως φαίνεται και ο BGH θα φάει τρανό nerf.

• Οργανωμένος Νεολαίος

Ναι, υποψιάζομαι και γω πως θα προσπαθήσουν να το γυρίσουν σε big minion late game control καταστάσεις. To oποίο δε με χαλάει καθόλου βέβαια!

Viewing 15 posts - 271 through 285 (of 410 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close