Lord of The Rings Online

Viewing 15 posts - 316 through 330 (of 407 total)
  • Author
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3616
    Been thanked: 92 times

Μπήκα λίγο χθες να με κάνει carry ο μέγιστος Hellion, αλλά κράσαρε το game και μετά δεν έμπαινε στον Launcher.
    Είναι το γνωστό πρόβλημα που χει το PC μου… Anyway σύντομα θα το πάρω και αυτό το Quest Pack. :cheers:

Captain KalCaptain Kal
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 913
    Been thanked: 164 times

Προλαβαίνουμε να αρχίσουμε τώρα?

Κώστας ΚαλλιανιώτηςΚώστας Καλλιανιώτης
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 8305
    Been thanked: 1272 times

Eννοείς να ξεκινήσεις να παίζεις τώρα και να φτιάξεις τον πρώτο σου χαρακτήρα? Θα σου πάρει ψιλοπολύ καιρό μέχρι να φτάσεις Gondor, αλλά θα περάσουμε καλά τουλάχιστον :Ρ

Epitaph wrote:
    Μπήκα λίγο χθες να με κάνει carry ο μέγιστος Hellion, αλλά κράσαρε το game και μετά δεν έμπαινε στον Launcher.
    Είναι το γνωστό πρόβλημα που χει το PC μου… Anyway σύντομα θα το πάρω και αυτό το Quest Pack. :cheers:

Έχασες ανελέητο φαρμάρισμα. Έκανα όλα τα Slayer Deeds σε Ered Luin και Northdowns, και μετά πήγα στον level 29 Loremaster μου και φάρμαρα και όλα τα Barrow-Downs στο Bree για να κάνω τα Deeds. Ατελείωτη σφαγή. Μάζεψα τα ΤΡ που μου έλειπαν και εδώ και λίγη ώρα κουεστάρω χαρωπός στα πεδία του Pelennor :cheers:

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3616
    Been thanked: 92 times

Ποτέ δεν είναι αργά Καπετάν Καλ. Ντάξει εγώ όταν άρχισα το cap ήταν 75, αλλά αν υπάρχει όρεξη τα βγάζεις.

Σύντομα θα χουμε και Thanksgiving και θα ναι πολύ καλή ευκαιρία να πάρεις ότι εξπάνσιον σου λείπει.

Hellion grats για το Quest Pack.
    Επίσης απ ότι έλεγξα σήμερα το πρωί, τα 2 νέα Big Battles μπορείς να τα παίξεις και ας μην έχεις πάρει τo QP MINAS TIRITH.

Captain KalCaptain Kal
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 913
    Been thanked: 164 times

Eννοείς να ξεκινήσεις να παίζεις τώρα και να φτιάξεις τον πρώτο σου χαρακτήρα

Είχα φτιάξει, έναν ranger νομίζω, οποίος ούτε ένα level, δεν ανέβηκε!!!! (Όπως και στο Knights of The Old Republic). Μόνο με το E:D, ασχολήθηκα λίγο!!

• Υπουργός Ανάπτυξης

Σήμερα έγινε και το εξής άλλο παράδοξο (για τα δεδομένα του LotRO έστω). Ανέφερα στο world chat πως ένα quest μου bugαρε, και άμεσα πετάχτηκε ένας GM και μου το διόρθωσε.

Από τις στιγμές που νιώθεις πως όλα στη Γη λειτουργούν όπως πρέπει. Κι ας είναι μόνο η Μέση Γη.

PainPain
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3147
    Been thanked: 77 times
    Hellion wrote:
    Σήμερα έγινε και το εξής άλλο παράδοξο (για τα δεδομένα του LotRO έστω). Ανέφερα στο world chat πως ένα quest μου bugαρε, και άμεσα πετάχτηκε ένας GM και μου το διόρθωσε.

Από τις στιγμές που νιώθεις πως όλα στη Γη λειτουργούν όπως πρέπει. Κι ας είναι μόνο η Μέση Γη.

Μάλλον βρήκες bug στο Matrix. Στη θέση σου θα φοβόμουν. Ψέματα… θα ΕΤΡΕΜΑ

NadrilNadril
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 157
    Been thanked: 1 time

Είπα να ξαναμπώ λιγάκι να δώ τις καινούριες περιοχές του παιχνιδιού ( είχα σταματήσει στο 75 lvl ).
    Εχω όμως να παίξω χρόνια και έχω ξεχάσει τα πάντα, οπότε λέω να ξεκινήσω κανένα καινούριο χαρακτήρα να το δω πάλι απο την αρχή.
    Παίζει κανένας απο δω ακόμα; Και αν ναι είναι ακόμα στον Laurelin; Αμα είναι να ξεκινήσω char εκεί.

• Υπουργός Ανάπτυξης

Εγώ είμαι σταθερά Laurelin και παίζω περιστασιακά (ή πέφτω με τα μούτρα, όταν βγαίνουν νέες περιοχές). Επίσης στον Laurelin υπάρχουν και 1-2 αρκετά μεγάλα και δραστήρια kinships αμιγώς ελληνικού χαρακτήρα, και θεωρείται γενικά από τους “καλούς” σέρβερς, μιας και σώθηκε και από το πρόσφατο server merge.

NadrilNadril
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 157
    Been thanked: 1 time

Εγώ έπαιζα σταθερά στον Evernight, σε καλό kinship με hardcore raiding κλπ… Εκεί οι περισσότεροι παλιοί έχουν σταματήσει και πλέον ενώ έχω την δυνατότητα να παίξω πάλι στο kin δε με τραβάει τόσο. Hellion τι class παίζεις; Εγω έχω main champion (dwarf εννοείται) και μιλάμε δε μπορώ καν να τον παίξω. Αν έχεις κάποια στιγμή όρεξη/χρόνο θα με βοηθούσε πολύ ένα heads up γενικό.

• Υπουργός Ανάπτυξης

Εφόσον ήσουν λέβελ 75 όταν σταμάτησες, λογικά δεν έχεις παίξει καθόλου τα Rohan expansions και δεν έχεις τσεκάρει την μετατροπή στο σύστημα με τα skills/traits, έτσι?

Κι εγώ Champion παίζω ως Main στον Laurelin (είχα αρχίσει με Guardian στον Meneldor αλλά τον παράτησα στα 65 και ξανάρχισα Laurelin), και ήταν αρκετά ριζική η αλλαγή στα skills μετά την μετατροπή που έγινε με το Helm's Deep expansion, την περιγράφω επιγραμματικά και στο αντίστοιχο review που έκανα.

Ουσιαστικά το Red Skill Tree είναι για Single Target DPS, το Yellow για AoE DPS, και το μπλε για Tanking. Με αυτό το σύστημα βέβαια χάθηκαν skills, προστέθηκαν άλλα, άλλαξε το rotation… γενικά μόνο αν παίξεις και το τεστάρεις ο ίδιος θα βγάλεις άκρη. Αν πελαγώσεις τόσο, ίσως να είναι όντως καλύτερο να το αρχίσεις ξανά. Έγιναν και revamped ορισμένες περιοχές (Bree, North-Downs, Moria μεταξύ άλλων) οπότε ίσως δεις και νέο low-level υλικό που δεν υπήρχε όταν λεβέλαρες για πρώτη φορά.

StamatimenosStamatimenos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2241
    Been thanked: 58 times

Το άφησα για την ώρα, αλλά με το καινούριο PC σίγουρα θα το συνεχίσω, έστω και για να το 'δω με full γραφικά επιτέλους.

TsokTsok
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5695
    Been thanked: 69 times

Υπάρχει κανένας που σκέφτεται να το αρχίσει από την αρχή να ξεκινήσουμε μαζί γιατί βαριέμαι μονάχος μου;

• Υπουργός Ανάπτυξης

Τώρα με την όλη ιστορία με το server merge οι Premium και άνω χρήστες κέρδισαν μερικά έξτρα character slots οπότε έφτιαξα έναν νέο Captain κι εγώ για να τον έχω ως crafting mule. Με αυτά και με αυτά ανέβηκε καμιά 10αριά λέβελς μόνο από το κραφτάρισμα βέβαια.

Νομίζω πως έχω και 1 ή 2 ακόμα σλοτς, αν ναι θα μπορούσα να φαρμάρω ΤΡ μέχρι να ξεκλειδώσω Beorning class και να το ξαναρχίσω κι εγώ από την αρχή.

TsokTsok
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5695
    Been thanked: 69 times

Έχω χαρακτήρα καμιά 40 λέβελ αν θυμάμαι καλά αλλά δε θα θυμάμαι καθόλου να τον παίξω. Το ΣΚ θα το κατεβάσω και μιλάμε αν είναι.

Viewing 15 posts - 316 through 330 (of 407 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close