Mας ρωτάτε, σας απαντάμε.

Tagged: 

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 828 total)
  • Author
    lelos kouneloslelos kounelos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6862
    Been thanked: 387 times

μηπως ξεχασες κανενα κλειδωμα στα frames;

μηπως επαιζες την ωρα που σου χακαρα τον υπολογιστη για να σου κλεψω τις τσοντες;
    :trollface:

Το Gaming είναι μια σωματονοητική κατάσταση και όχι μια χρονοχωρική διαδικασία.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1516
    Been thanked: 0 times

Κάποια εξήγηση?

Κάποια βαριά ρύθμιση θα έκανε την ζημιά. Πιθανοί υποπτοι είναι τα tesselation, Ambient occlusion, reflections, water quality. To physx είναι κλειστό (αν υπάρχει)?

GrmadnessGrmadness
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4820
    Been thanked: 20 times

Tώρα που το σκέφτομαι, maybe driver issue. Δοκίμασε να τρέξεις και με παλιότερους σε medium.
    Επίσης, έχεις ορίσει κάποιο Fan profile; ; Ίσως να παίζει throttling λόγω θερμοκρασίας, την οποία θα έλεγα να τσεκάρεις στα medium settings, από περιέργεια.

2ος Νίντζα σήμερα. Σας έχω κάνει κάτι ρε guys; :P

42, the answer to everything

lelos kouneloslelos kounelos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6862
    Been thanked: 387 times
    Grmadness wrote:
    Tώρα που το σκέφτομαι, maybe driver issue. Δοκίμασε να τρέξεις και με παλιότερους σε medium.
    Επίσης, έχεις ορίσει κάποιο Fan profile; ; Ίσως να παίζει throttling λόγω θερμοκρασίας, την οποία θα έλεγα να τσεκάρεις στα medium settings, από περιέργεια.

2ος Νίντζα σήμερα. Σας έχω κάνει κάτι ρε guys; :P

Ninja%20Bunny__600_450_q50.jpg

λειπουν μερικοι ακομα, για να γινουμε και οι εφτα ninja ηταν υπεροχοι

Το Gaming είναι μια σωματονοητική κατάσταση και όχι μια χρονοχωρική διαδικασία.

JonIrenicusJonIrenicus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 7040
    Been thanked: 181 times

Οι θερμοκρασίες που ζητήθηκαν:

Idle: 32 °C
    Medium settings: 65 °C
    High settings: 68 °C (Βοηθούν και οι 5 έξτρα ανεμιστήρες).

Οι θερμοκρασίες φυσιολογικές μου φαίνονται.

Physx δεν υπάρχει στο MP3, άρα το προσπερνάμε.

Τα FXAA (High), MSAA (Off), Ambient Occlusion (SSAO), Tessalation (High) και Anisotropic Filtering (4x) δεν τα πείραξα καθόλου.

Οι ρυθμίσεις που είχα εξ’ αρχής ήταν (σε παρένθεση οι αλλαγές που έκανα):

Texture quality: Very high (High)
    Shader quality: High (Normal)
    Shadow quality: High (Normal)
    Reflection quality: High (Normal)
    Water quality: High (Normal)

Στα εντός παρένθεσης είχα τα frame drops. Μόλις το γύρισα στις αρχικές ρυθμίσεις όλα πάνε με 60 fps.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2977

Ένας από τους υπολογιστές του σχολείου, μετά από format δυσκολεύεται να κάνει εγκατάσταση το οτιδήποτε. Βρίσκει σε όλα error, ενώ σε άλλους 2 υπολογιστές ακριβώς ίδιους, έγιναν όλα κομπλέ και εγκατέστησα και xp service pack 3.
    Σκεφτόμουν μήπως σε αυτόν που δε δέχεται τίποτα, μπορώ να εγκαταστήσω κανένα linux και πάει κάπως καλύτερα, αφού και το hardware είναι για τα μπάζα…
    Διάβασα στο ίντερνετ για ένα καλό λειτουργικό linux, απλό και για παλιά μηχανήματα. ξέρει κάποιος κάτι;

Υ.Γ. Κάντε αυτό το thread στίκι βρε παιδιά να ρωτάμε χωρίς να ψάχνουμε…

GrmadnessGrmadness
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4820
    Been thanked: 20 times

Sticky after request.

Στα του Linux, δεν ξέρω την τύφλα μου. :)

42, the answer to everything

Ηλίας ΙακωβόπουλοςΗλίας Ιακωβόπουλος
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 7129
    Been thanked: 90 times

Στο Λύκειο που πήγαινα επειδή ήταν όπως είπες όλα τα πισια για πέταμα πέρασα μαζί με τον τότε καθηγητή μου σε όλα λινουξ εκτός από 2-3 που μετά το φορματ δεν την πολυπάλεψαν οι δίσκοι και για να μην ασχοληθούμε του έκαψα το puppy σε live CD και ξεμπέρδεψε.
    Πρόσφατα προσπάθησα να αναστήσω ένα παλιό πισί και είδα ότι υπάρχουν ακόμη,, συν 2-3 επίσης ελαφριές και όπως πάντα εύχρηστες διανομές

• Οργανωμένος Νεολαίος

Αυτό το puppy το είδα και εγώ στο ίντερνετ. Είναι κάτι εύκολο ή έχει της παναγιάς τα μάτια από ιδιαιτερότητες; Γιατί μετά το format η μόνο χρήση του θα είναι για ίντερνετ. Αξίζει τον κόπο;

Ηλίας ΙακωβόπουλοςΗλίας Ιακωβόπουλος
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 7129
    Been thanked: 90 times

Είναι πάρα πολύ απλό. και άμα το θες μόνο για ίντερνετ απλά έχεις το πισι μόνιμα καρφωμένο και μόλις ανοίξει αν δεν σου κάνει ο browser που έχει μπορείς μέσω των pets, είναι στην επιφάνεια εργασίας, να κατεβάσεις όποιον θες μεταξύ mozila, opera iron chrome + άλλα 2 που δεν θυμάμαι. Η μόνη ιδιαιτερότητα που έχει είναι με το wi-fi όπου θέλει ψάξιμο και πάλι μπορεί να μην βγάλεις άκρη. Αν το εγκαταστήσεις νομίζω ότι λειτουργεί μια χαρά. Αν δεν το βρεις μπορώ να ψάξω στα ντουλάπια μου να βρω το δισκάκι και να σου στείλω την εικόνα

Επίσης, υπάρχει τρόπος να “εγκαταστήσεις” τη live έκδοση ώστε να καθαρίζει μετά τη σαβούρα που κατεβάζουν οι μαθητές αλλά δεν το έψαξα παραπέρα. Το είχα δει βέβαια να λειτουργεί σε μια βιβλιοθήκη με ubuntu

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3537
    Been thanked: 277 times

Το puppy το είχα μια περίοδο σε μια κάρτα μνήμης των 512MB και πήγαινε μια χαρά. Είναι πανάλαφρο.

Υ.Γ.: Αν θυμάμαι καλά, μόλις γίνει boot, φορτώνεται όλο στη RAM.

Be active users, not passive...
    XSubs
    Give a man a fish, and you can feed him for a day. But give a fish a man, and you can feed it for a month.

devilridedevilride
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1301
    Been thanked: 60 times

μια εξαιρετικη επιλογη (nearly all-inclusive) ειναι το lubuntu ;)

• Οργανωμένος Νεολαίος

Το θέμα μου είναι κυρίως να δουλεύει στα παλιά pc, γιατί είναι 10αετίας τα pc και βάλε… Θέλω δλδ συνδιασμό linux και κάτι παλιό. Θα κατεβάσω να τεστάρω και τα Puppy και τα Lubuntu. Σας ευχαριστώ !

Captain KalCaptain Kal
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 937
    Been thanked: 194 times

Θέλω δλδ συνδιασμό linux και κάτι παλιό. Θα κατεβάσω να τεστάρω και τα Puppy και τα Lubuntu. Σας ευχαριστώ !

Πριν μια εβδομάδα εγκατέστησα Lubuntu σε PIII 1GH με 512ΜΒ, και nvidia 5200FX 128MB. Για να διαβάζω docs και pdf (με libre & Gnome Office), είναι μια χαρά. Οπότε για οτιδήποτε δυνατότερο μηχάνημα , με Lubuntu θα κάνεις την δουλειά σου!!!

Brother BruceBrother Bruce
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5290
    Been thanked: 35 times

αρθρο για τα τελευταια δεδομενα στο θεμα της οθονης.
    χωρις προτασεις για συγκεκριμενα μοντελα, αλλά γενικοτερο και πολυ χρησιμο νομιζω.

http://www.rockpapershotgun.com/2015/02/05/best-monitor-for-gaming/

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 828 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close