Mας ρωτάτε, σας απαντάμε.

Viewing 15 posts - 751 through 765 (of 790 total)
  • Author
    NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13333
    Been thanked: 357 times

Άλλαξε κάρτα γραφικών για να μην παίζεις με τους adaptορες. 😀 trollface, zerocontribution.jpeg

Σοβαρά τώρα, πιστεύω ότι είσαι μια χαρούλα, το είχα δοκιμάσει κι εγώ παλαιότερα και δεν υπήρξε πρόβλημα από ότι θυμάμαι. Παρότι το DisplayPort είναι το τελευταίο πρότυπο τα καλώδια είναι “αγνωστικά” ως το ποιος δίνει το σήμα πού, οπότε μάλλον θα έχεις θεωρητικά ένα μικρό bottleneck του HDMI, αλλά δεν πιστεύω να καθορίζει την πηγή. Πήγαινε και στο Πλαίσιο να ρωτήσεις, που θα ξέρουν καλύτερα (δεν κρατήθηκα).

3 users thanked author for this post.
    mits@kos[email protected]
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1205
    Been thanked: 71 times

Πλάκα-πλάκα, ο μόνος λόγος που σκέφτομαι GPU upgrade πλέον είναι για να έχει σύγχρονες εξόδους… 😛

Eν τω μεταξύ, το Πλαίσιο είναι και δίπλα στο γραφείο, ψήνομαι να πεταχτώ τη Δευτέρα για να δω τι θα προσπαθήσει να μου πουλήσει ο ΧΨ tech ninja!

"Zelda looked at the chimney sweep... Her father, the vicar, wouldn't be home for hours."

3 users thanked author for this post.
    Mogrey665
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2358
    Been thanked: 73 times

νταξ πλαίσιο. ίσως σου πουλήσουν κάνα ανταπτορα ήχου αυτοί xD

Look behind the mirror, i'm lost in the twilight hall

pc specs: regular potato (amd fx 8320-r9 280-8gb ram) send money for upgrade

Captain KalCaptain Kal
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 738
    Been thanked: 72 times

Σκέφτομαι για τον Λεβιάθαν της Razer.

Το είχα, είναι εξαιρετικό, προτείνεται άφοβα!!!

Eν τω μεταξύ, το Πλαίσιο είναι και δίπλα στο γραφείο, ψήνομαι να πεταχτώ τη Δευτέρα για να δω τι θα προσπαθήσει να μου πουλήσει ο ΧΨ tech ninja!

Εγώ πάντως κόντεψα να φύγω, με καινούργιο laptop!!! (Όχι ότι θα μου έπεφτε άσχημα!!!!! 😀 )

devilridedevilride
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1285
    Been thanked: 48 times

αντι για ανταπτορες…ενα hdmi switch δε θα εκανε τη δουλεια??

1 user thanked author for this post.
    mits@kos[email protected]
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1205
    Been thanked: 71 times

Θα έκανε και θα παραέκανε, πολύ καλή ιδέα. Ούτε καν μου πέρασε από το μυαλό η ύπαρξή τους ξέρω ‘γω.

"Zelda looked at the chimney sweep... Her father, the vicar, wouldn't be home for hours."

devilridedevilride
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Ερωτησις…

Εκανα μια αγορα ενα κλειδι για office 2016 pro.

Επιχειρησα να το ενεργοποιησω αλλα δυστυχως στο σαιτ της μσ λεει πως το κλειδι δεν υπαρχει στη db της…

Και τωρα τι μπορω να κανω??

Η αγορα εγινε μεσα απο λινκ του gamivo.com.

Εχω ξαναπαρει απο εκει και δεν ειχα ποτε θεμα…that was a first…:(:(

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13333
    Been thanked: 357 times

Προσπάθησε τηλεφωνική ενεργοποίηση μήπως και δεις φως

devilridedevilride
    • Οργανωμένος Νεολαίος

βασικα ξεκινησα με κατι πιο απλο…

εστειλα μειλ στη gamivo.com κ εξηγησα τι εγινε…

μου ζητησαν screenshots της αγορας κ του order no. (που ειχα κρατησει για παν ενδεχομενο)

επισης εστειλα ενα screenshot οπου παρεθετα το κλειδι που εστειλαν στο σαιτ της μσ οπου κ ελεγε πως το κλειδι ηταν εκτος db

…μεσα σε μιση (!) ωρα ελαβα μειλ με συγνωμη κ πιστωση του λογαριασμου ξανα με ολοκληρο το ποσο πισω!!!!

respect gamivo !!!

2 users thanked author for this post.
    ArwindanArwindan
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1843
    Been thanked: 67 times

Ερώτηση: Πιστεύετε ότι αξίζει κάποια από τις παρακάτω κάρτες σε αυτές τις τιμές για αναβάθμιση της GTX970 (η οποία θα πουληθεί ως αντικείμενο συλλεκτικής αξίας γιατί την είχα πάρει από τον Borr… ε τον Στέφανο Κουτσούκο).

https://www.scan.co.uk/products/8gb-msi-radeon-rx-570-armor-oc-14nm-polaris-2048-streams-1268mhz-gpu-gddr5-3xdp-hdmi-dvi-d

https://www.evga.com/products/featured-bundles.aspx   (ένα από τα bundles με τη 1060, λαμβάνοντας υπόψη ότι θα μπορέσω να δώσω για κάποια χρήματα τροφοδοτικό + game).

Επίσης μελλοντικά θα ήθελα να αλλάξω και οθόνη σε 1440p ή 4K οπότε κρατήστε και αυτό στο πίσω μέρος του μυαλού σας.

Στέφανος ΚουτσούκοςΣτέφανος Κουτσούκος
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 10160
    Been thanked: 411 times

Θα πήγαινα στη Radeon λόγω χαμηλότερης τιμής και ογκωδέστερης VRAM. Καμία από τις δυο βέβαια δεν θα σου δώσει 4κ/60FPS στο μέλλον, για τα 1440p ίσως παίξεις τίμια γύρω στα 40FPS. Η 570 είναι μια καλή mid-range λύση αν ψήνεσαι να παραμείνεις στις επάλξεις δίχως να καταστρέψεις την μπάνκα.

gvorrisgvorris
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 396
    Been thanked: 115 times

Γιατί να το κάνεις αυτό εφόσον η κάρτα δουλεύει απροβλημάτιστα?

Στην περίπτωση αντικατάστασης με GTX1060 θα κερδίσεις 7 με 8 fps και με RX570 δεν θα κερδίσεις τίποτα αφού είναι ισοδύναμες κάρτες.

Γνώμη μου είναι να κρατήσεις την 970, είναι αξιοπρεπέστατη κάρτα και άριστη για 1080p gaming.

Αν θέλεις πες μας με τι επεξεργαστή δουλεύει η 970 μήπως στην φρενάρει, γιατί με λίγες παραχωρήσεις στα γραφικά παίζεις στα 60 fps όλους τους τίτλους σε 1080p.

ArwindanArwindan
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Ο επεξεργαστής μου είναι ο Ryzen 1600X οπότε δεν νομίζω να υπάρχει θέμα bottleneck. Να πω την αλήθεια έβαλα το Sleeping Dogs που είναι παιχνίδι του 2012 και η κάρτα ζορίζεται αρκετά σε κάποια σημεία με όλα στο τέρμα.

Ακριβώς επειδή και εγώ προβληματίζομαι για την μικρή αύξηση στις επιδόσεις έγραψα εδώ, αλλιώς θα είχα ήδη παραγγείλει κάποια. Ίσως είναι καλύτερο να περιμένω να κυκλοφορήσουν όλες οι κάρτες της σειράς 2xxx και να δω που θα κυμανθούν οι τιμές.

gvorrisgvorris
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 396
    Been thanked: 115 times

Ο επεξεργαστής σου είναι μια χαρά, ίσως να είναι κάποια ρύθμιση του παιχνιδιού περιττή στο μάτι που να ζορίζει την κάρτα χωρίς λόγο.

Ναι καλύτερα να περιμένεις, και η AMD έχει ανακοινώσει ότι θα παρουσιάσει αξιόλογες κάρτες σε λίγο καιρό.

ArwindanArwindan
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Οκ το αφήνω για αργότερα οπότε. Thanks!

Viewing 15 posts - 751 through 765 (of 790 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Follow on Feedly

Close
Close