Manga-Anime

Viewing 15 posts - 151 through 165 (of 352 total)
  • Author
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 710
    Been thanked: 5 times

Wow, lich king. Πραγματικά μου κίνησες την περιέργεια, πολύ ξεχωριστή αισθητική το Ayakashi! Θα πρέπει να το κοιτάξω.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2977
    Been thanked: 0 times

Το GT το δοκίμασα, αλλά δεν… Όσοι βλέπαμε μικρό Goku, όταν μεγάλωσε στο 24 τουρνουά, ήξερες ότι πας ένα βήμα παρακάτω. Τον κάνανε μικρό και ήταν ό,τι χειρότερο κάνανε ποτέ.
    Ξεκίνησα το Super, αλλά μετά από τα πρώτα 3 επεισόδια και αφότου κατάλαβα ότι ξαναγυρνάνε τις ταινίες σε επεισόδια το σταμάτησα. Συν ότι μου θύμισε όλα τα “χαζά” του Dragonball Z, π.χ. να γαμιέται το σύμπαν και εμείς να βλέπουμε τη Bulma να φτιάχνει πρωινό… Ε, δεν έχω την υπομονή πλέον.

Προσωπικά, το Ζ ήταν το καλύτερο γιατί είχε τις καλύτερες μάχες και αυτό περίμενα να δω. Είχε αργή εξέλιξη, όπως τα περισσότερα on going anime με πάνω από 100 επεισόδια, αλλά άξιζε η αναμονή. Σίγουρα, σε μένα έπαιξε μεγάλο ρόλο και η ηλικία που το έβλεπα.

Ψάχνω τώρα για ένα anime σε στυλ Neon Genesis, Rahxephon ή κάτι σε Claymore, αλλά όσο έψαξα δε βρήκα κάτι. Μάλλον είναι ξεπερασμένες σαν ιδέες…

Παναγιώτης ΜητράκηςΠαναγιώτης Μητράκης
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 8473
    Been thanked: 575 times
    Alucard wrote:
    Ψάχνω τώρα για ένα anime σε στυλ Neon Genesis, Rahxephon ή κάτι σε Claymore, αλλά όσο έψαξα δε βρήκα κάτι. Μάλλον είναι ξεπερασμένες σαν ιδέες…

Berserk (λογικά το έχεις δει), Guin Saga, Code Geas, Gurren Lagann, Full Metal Panic, αυτά θυμάμαι δεν ξέρω πόσο κοντά είναι σε αυτά που ψάχνεις.

Wind and stone, I search my heart and find...

RoronoaRoronoa
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 485
    Adhan wrote:
    Alucard wrote:

Berserk (λογικά το έχεις δει), Guin Saga, Code Geas, Gurren Lagann, Full Metal Panic, αυτά θυμάμαι δεν ξέρω πόσο κοντά είναι σε αυτά που ψάχνεις.

Να προσθεσω σαν παρομοιου υφους με το NGE το Puella magi madoka magica (μην σας ξεγελαει το magical girl υφος).

• Οργανωμένος Νεολαίος

Από όσα μάνγκα δεν έχουν αντίστοιχο άνιμε, ποιο θα θέλατε να αποκτήσει ένα; Παρόλο που γενικά δε βλέπω άνιμε, πολύ θα ήθελα να δω ένα “Vagabond” και ένα ”Vinland Saga” να ζωντανεύουν με χρώματα και πχοιοτική μουσική.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 182
    Sketch wrote:
    Από όσα μάνγκα δεν έχουν αντίστοιχο άνιμε, ποιο θα θέλατε να αποκτήσει ένα;

Κάτι απ’τον Inio Asano ίσως, π.χ. το Solanin. Όμως δεν έχω διαβάσει πάρα πολλά manga για να έχω ιδιαίτερη γνώμη για το θέμα.

Τα τελευταία χρόνια έχω σταματήσει να βλέπω anime. Έχει βγει τίποτα ποιοτικό;;; Παλιά αγαπημένα περιλαμβάνουν τα… Nichijou, paranoia agent, Monster, Legend of the galactic heroes, Usagi Drop, Seirei no Moribito.

• Οργανωμένος Νεολαίος

Χμμ, πολύ σωστός! Ούτε εγώ τον γνωρίζω καλά, αλλά είχα ξεκινήσει το Goodnight Punpun και ήταν πραγματικά πολύ ξεχωριστό μάνγκα! Να προσθέσω στη λίστα μου το Yotsuba! καθώς είναι 100% θετική ενέργεια. Ξέρετε, αυτού του είδους το μάνγκα που σου προκαλέι ένα μόνιμο χαμόγελο απο την πρώτη ως την τελευταία σελίδα

PainPain
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3140
    Been thanked: 58 times

Προσωπικά ξαναέπιασα το bleach (πλιτς), ελπίζω αυτή τη φορά να αντέξω να φτάσω μέχρι το τέλος. Με το που ξεκίνησε πάντως η χαζοχαρούμενη τσαπανομουσική της εισαγωγής, μου ήρθαν εικόνες 2ου έτους και χαμογέλασα. Α ρε, αναμνήσεις…

Εντάξει, δεν είναι και ο καλύτερος αντιπρόσωπος τους είδους, αλλά κάποια στιγμή ΠΡΕΠΕΙ να το δω ολόκληρο ε; (εννοείτε πως στην άλλη οθόνη το clicker heroes φαρμάρει ανελέητα-ίσως πρέπει να μάθω ιαπωνικά σιγά σιγά, να μη χάνω διαλόγους :P)

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Pain wrote:
    κάποια στιγμή ΠΡΕΠΕΙ να το δω ολόκληρο ε;

I guess…μόνον μην πιάσεις το μάνγκα από εκεί που τελειώνει το άνιμε…Δες κάποια άλλη σειρά, διάβασε κάτι, πάιξε κανα γκέημ, μάθε φίνγκερσκέιτ, δεν ξερω ‘γω τί άλλο, αλλά πραγματικά το Πλητς από ένα σημείο κα μετά (μετά το Fullbring arc) είναι πραγματικά μια τσίχλα που έχει χάσει τη γεύση της εδώ και χρόνια, αλλά συνεχίζουμε να τη μασάμε, είτε γιατί έχουμε την ανάμνηση της πρώτης δαγκωνιάς, είτε γιατί αρνούμαστε να παραδεχτούμε ότι πλέον είναι άγευστη.

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13464
    Been thanked: 564 times

Εγώ το παράτησα μετά το

Aizen arc.

Δεν ξανακοίταξα πίσω.

J.LynxJ.Lynx
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2654
    Been thanked: 244 times

Είτε γιατί θέλουμε να δούμε που θα καταλλήξει επιτέλους. Αν και το έχω κόψει και εγώ. Όλο λέω να το πιάσω ξανά αλλά μετά γνώρισα το one piece…

• Οργανωμένος Νεολαίος

Και πολύ καλά έκανες. Τώρα έχουμε ακόμα πιο ότινάναι δυνάμεις και – ω, τί έκπληξη – κι άλλη μια πεταλούδα.
    Ας μην το χαλάμε για τον Πέην όμως, στην αρχή και μέχρι εκεί είναι πολύ καλό.

StamatimenosStamatimenos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2212
    Been thanked: 41 times
    RoronoaRoronoa
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 485

Δεν ξερω αν το πειρατε χαμπαρι αλλα τελος τα “filler” στο berserk :woohoo:
    Στο πιο προσφατο chapter εχει guts!

TommyTommy
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 391
    Been thanked: 6 times

Για δυο η τρία το πολύ chapter και μετά πάλι σε 2 χρόνια :S

Viewing 15 posts - 151 through 165 (of 352 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close