Manga-Anime

Viewing 15 posts - 271 through 285 (of 352 total)
  • Author
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1452
    Been thanked: 97 times

animefreak.tv

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3525
    Been thanked: 250 times

https://9anime.to/

Be active users, not passive...
    XSubs
    Give a man a fish, and you can feed him for a day. But give a fish a man, and you can feed it for a month.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2510
    Been thanked: 174 times

Έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα θα έχουμε καμία 10αρια σελίδες bookmarked για σιγουριά.

Look behind the mirror, i'm lost in the twilight hall

pc specs: regular potato (amd ryzen 2600 - rx 570 - 16gb ram)

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1388
    Been thanked: 0 times

Διάβασα τους 2 πρώτους τόμους του Love Hina και τώρα σιγά σιγά θα πάρω και τους υπόλοιπους!
    Επειδή μου άρεσε πολύ όμως, κάθησα και είδα και το anime και ξετρελάθηκα  :P
    Υπάρχει κανένα παρόμοιο anime/manga να τσεκάρω?

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 710
    Been thanked: 5 times

Love Hina, τί μου θύμησες τώρα…Το πρώτο άνιμε που είχα δει ποτέ, (μαζί με το Ναρουτο που ξεκίνησα λίγες μέρες μετά) 2α γυμνασίου πρέπει να ήμουν τότε. Για πρώτο άνιμε με ξετρέλανε κι εμένα τότε η αλήθεια είναι. Το μάνγκα είναι καλό, το άνιμε χάνει λίγο νομίζω σε σχέση με το μάνγκα, αλλά παραμένει μια σειρά που βλέπεται/διαβάζεται πολύ ευχάριστα.

Πόντους στην Anubis γιατί η ελληνική μετάφραση σε μερικά σημεία έχει πολλή πλάκα, κρίμα όμως που ο τελευταίος τόμος που μετέφρασαν ήταν ο 9ος από τους 12 ή 13, και πάνε 5 χρόνια από τότε…

Για παρόμοια σειρά, δεν έχω βρει κάτι άμεσα συγκρίσιμο. Θα πρότεινα το Yankee-kun to Megane-chan, από τα πιο αστεία μάνγκα που έχω διαβάσει, είναι σε πιο σχολικό setting βέβαια.

RoronoaRoronoa
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 485

https://9anime.to/

Αποφευγω τετοια site , τα usaro μονο οταν δεν υπαρχει καποια καλυτερη εναλλακτικη, αλλα το συγκεκριμενο ειναι πολυ καλο. Δουλευει με adblocker, καλυτερη ποιοτητα απο kissanime και απο οτι μου ειπαν μπορεις να κανεις και dl και να streamαρεις μεσω εξωτερικης εφαρμογης.

• Οργανωμένος Νεολαίος

καλά νομίζω γενικά το kissanime το κηδεύουμε. περισσότερες φορές ειναι down παρα up.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1388

Love Hina, τί μου θύμησες τώρα…Το πρώτο άνιμε που είχα δει ποτέ, (μαζί με το Ναρουτο που ξεκίνησα λίγες μέρες μετά) 2α γυμνασίου πρέπει να ήμουν τότε. Για πρώτο άνιμε με ξετρέλανε κι εμένα τότε η αλήθεια είναι. Το μάνγκα είναι καλό, το άνιμε χάνει λίγο νομίζω σε σχέση με το μάνγκα, αλλά παραμένει μια σειρά που βλέπεται/διαβάζεται πολύ ευχάριστα.

Πόντους στην Anubis γιατί η ελληνική μετάφραση σε μερικά σημεία έχει πολλή πλάκα, κρίμα όμως που ο τελευταίος τόμος που μετέφρασαν ήταν ο 9ος από τους 12 ή 13, και πάνε 5 χρόνια από τότε…

Για παρόμοια σειρά, δεν έχω βρει κάτι άμεσα συγκρίσιμο. Θα πρότεινα το Yankee-kun to Megane-chan, από τα πιο αστεία μάνγκα που έχω διαβάσει, είναι σε πιο σχολικό setting βέβαια.

Με τους δυο τόμους που διάβασα δεν νομίζω ότι μπορώ να πω ποιό είναι καλύτερο… Όντως, όμως, το μάνγκα φαίνεται να έχει πολύ καλές προοπτικές! Θα ψάξω μήπως το βρω σε καμιά συλλογή να το πάρω μαζεμένο και όχι τόμο-τόμο..
    Βασικά μου άρεσε ο συνδυασμός του ανάλαφρου χιούμορ που έκανε με τα πολλά ρομαντικά/δραματικά στοιχεία! Ό,τι καλύτερο να βλέπεις μετά από μια κουραστική μέρα, γι' αυτό ψάχνω κάτι ανάλογο, ειδικά σε anime :)

StamatimenosStamatimenos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2266
    Been thanked: 70 times

8ELW POKEMON-DRAGONBALL CROSSOVER ME TON C17 NA PROSTATEUEI CAVE ME “LEGENDARY” SHINY TAUROS!

Oolated SquiggOolated Squigg
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1691
    Been thanked: 75 times

Ανιμάστορες του φόρουμ, οι rebuild ταινίες του Evangelion αξίζουν καθόλου; Γιατί για πιο accessible στο ευρύ κοινό retelling της ιστορίας διαβάζω και κάτι δεν μου κάθεται καλά.

RoronoaRoronoa
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 485

Ανιμάστορες του φόρουμ, οι rebuild ταινίες του Evangelion αξίζουν καθόλου; Γιατί για πιο accessible στο ευρύ κοινό retelling της ιστορίας διαβάζω και κάτι δεν μου κάθεται καλά.

Δεν τις εχω δει ολες (μονο 1 και 2), αλλα κατα την γνωμη μου δεν ειναι για newcomers στην σειρα. Εχει αλλαγες στο σεναριο, δλδ δεν ειναι μονο rebuild.
    Ειχα δει πολυ παλια την πρωτη ταινια και μου φανηκε αδιαφορη αλλα μετα ειδα την σειρα και την λατρεψα. Imo απευθύνεται σε οσους εχουν δει την σειρα μιας και ειναι alternative story. Και ειναι που ειναι πολυ δυσκολη στην κατανοηση οι ταινιες δεν νομιζω πως ειναι πιο ευκολες στο να καταλαβεις τι γινεται.
    Νομιζω δεν εχει βγει και η τελευταια ακομα, αλλα αν σου αρεσε το NGE τοτε αξιζει να τις ριξεις μια ματια.

Αξίζει πράγματι το Evangelion; Είδα την πρωτότυπη σειρά και μου φάνηκε καρκίνος. Από τους κατ' εξοχήν τίτλους που είναι hyped μόνο και μόνο επειδή οι fans νοσταλγούν τα παιδικά τους χρόνια κατά την γνώμη μου.

StamatimenosStamatimenos
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Το NGE είναι για αυτοκτονικούς nihiloteens και nihilomillenialls (η γενιά που είδε Μάτριξ στα 7-8 αντί για εμάς που είμασταν ώριμοι κοντά στα 16). Μη χάσετε το χρόνο σας με το anime, δείτε μόνο τα remakes για να πάρετε μια γενική ιδέα για το story. Και το EOE καλύτερα να το διαβάσετε σε wiki παρά να θέσετε σε κίνδυνο τη πνευματική σας ακεραιότητα. NGE γουστάρουν πραγματικά μόνο οι αποτυχημένοι “meme-lords” με τα sad memes τους και τα 42 levels ειρωνίας.  :rofl2:

• Οργανωμένος Νεολαίος

δεν έχω δει τις rebuild. γενικά δεν ασχολήθηκα με τις ταινίες. η σειρά έκλεισε λίγο άρον άρον μιας είχε τελειώσει το budget.

StamatimenosStamatimenos
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Για ποιο λόγο μπορεί να τρώει censorship το να καπνίζει ο πρωταγωνιστής, αλλά είναι ok να δείξουν ΖΩΟ να καπνίζει;

Viewing 15 posts - 271 through 285 (of 352 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close