Media Player για ογκώδη βιβλιοθήκη

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Author
    Ηλίας ΙακωβόπουλοςΗλίας Ιακωβόπουλος
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 7126
    Been thanked: 90 times

Καλησπέρα συνφορουμίτες. Ο Χρονομάγος εκτός από τις μαγγανείες λατρεύει και τη μουσική. Στην μακρόχορνη, not, πορεία του μάζεψε τόνους μουσικής σε όλες τις πιθανές μορφές που θα μπορούσε να βρει. Μου λείπει κερί και μπομπίνα. Τέλος πάντων. Για να είμαι σίγουρος πως θα μείνει στον αιώνα τον άπαντα το υλικό υτό σε καλή κατάσταση έχω ψηιφοποιήσει τα πάντα. Έχω και τα παράνομά μου βεβαίως βεβαίως και το αποτέλεσμα είναι 596 GB, ευτυχώς υπάρχουν οι black σαπίλες :P . Στο ζουμί λοιπόν. Επειδή έχω τάσεις αυτισμού και τα θέλω όλα οργανωμένα μπήγω τη μουσική αυτή σε κάποιον player με βιβλιοθήκη για να έχω πιο εύκολη πρόσβαση. Το θέμα είναι πως από ένα σημείο και μετά όλοι καταρρέουν. Ο μόνος που δεν έχω τεστάρει ακόμα είναι ο sea monkey. Οπότε μήπως γνωρίζει κανείς να μου προτείνει κάτι που θα τρέχει χωρίς να σέρνεται κάθε φορά που ανοίγει ή κάνω αναζήτηση?
    Γνωρίζω ότι θα μπορούσα απλά να πετάω κομμάτια στον winamp και να ακούω έτσι αλλά τσινάω :blush:
    Και επίσης το spotify δεν το θέλω γιατί όταν έχω αγοράσει κάτι θέλω να το ακούω χωρίς διαφημίσεις

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1516
    Been thanked: 0 times

600 GB μουσικής, πως το κατάφερες αυτό? Σε FLAC τα έχεις όλα?

Κατ’αρχάς πες μας ποιά players έχεις [strike]βιάσει[/strike] δοκιμάσει. Προσωπικά χρησιμοποιώ το Foobar2000 που είναι καλό απο άποψη customization. Ριξ’του μια ματιά.

BathoryBathory
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4543
    Been thanked: 371 times

Πρέπει να κάνει και σκρόμπλινγκ λαστ.φμ ε! Μην το ξεχνάς αυτό! Οπότε παραμένεις WMP ή Winamp. :P

Steel_HavocSteel_Havoc
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3876
    Been thanked: 136 times

Να τα ακούς απο cd κακομαθημένε :trollface:

Ηλίας ΙακωβόπουλοςΗλίας Ιακωβόπουλος
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 7126
    Been thanked: 90 times

Όλα σε mp3. Εντάξει όχι ακριβώς 600 μουσικής, αφού καμιά κατοστή είναι κάτι dvd γιατί τα boxακια τα έχω με τις ζελατίνες αν δεν έχουν καλούδια μέσα.

Windows ήταν η πρώτη απόπειρα αλλά από ένα σημείο και μετά γονάτισε.
    iTunes έφυγε γρήγορα από τη λίστα αφού για να ανοίξει ήθελε ηλεκτροδότητση από πυρηνικό αντιδραστήρα.
    Winamp τρέχω τώρα αλλά ζορίζεται αρκετά.
    Για μικρό διάστημα είχα BS (απάλευτος αφού κράσαρε πολλές φορές χωρίς λόγο). Miro(στα Linux έτρεχε χωρίς πρόβλημα αλλά είναι το gaming στη μέση). Songbird, δεν βόλευε. Κάτι άλλο δεν μου έρχεται.

Επειδή ξεκίνησα να γράφω το ποστ 4 λεπτά μετά την απάντηση του Nortom και έχει παέι 2μιση στο διάστημα που μεσολάβησε έκανα τελετές στον Ιγκουανόδοντα μάλλον με βλέπω να κρατάω τους φακέλους και να τα πετάω μέσα. Καλά το last το σκοτώνω αν είναι να βρω την υγειά μου.
    Και όχι δεν είμαι κακομαθημένος απλά θέλω να έχω την περιουσία μου σε καλή κατάσταση και διάολε πως θα ρίχνω γκομενάκια όταν σταφυδιάσω? Θα τους λέω πάμε επάνω να σου δείξω τη μεγάλη μου…συλλογή?

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1648
    Been thanked: 2 times
    Chronomancy wrote:
    iTunes έφυγε γρήγορα από τη λίστα αφού για να ανοίξει ήθελε ηλεκτροδότητση από πυρηνικό αντιδραστήρα.

:rofl: :rofl: :rofl:

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 793
    Been thanked: 0 times

Αυτόν τον ξέρεις; Δεν τον έχω χρησιμοποιήσει σε περιστάσεις τόσο μεγάλων απαιτήσεων, αλλά είναι αξιόλογος.

http://potplayer.daum.net/

f2bnpf2bnp
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1689
    Been thanked: 39 times

foobar2000

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close