Metro Exodus

Viewing 9 posts - 106 through 114 (of 114 total)
  • Author
    NirisNiris
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 78
    Been thanked: 6 times

Καίγομαι να το παίξω πολύ είναι από τους λόγους που έδωσα όσα λεφτά έβγαλα από το καλοκαίρι μέχρι τώρα για να αγοράσω pc, ουσιαστικά ήθελα να ρωτήσω αν το boycott που κάνανε δουλεύει ή όχι,αν δεν δουλεύει τότε πάω να το αγοράσω…Αν το πάρω από σκρουτζ μπορώ να το έχω χωρίς epic account?

Δεν είναι το θέμα τα λίγα features του store αλλά το anti-consumer practice τους.Δεν γίνεται να μας αναγκάζουν με το έτσι θέλω να κάνουμε account σε κάθε μαλακία που θέλουν.

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13520
    Been thanked: 631 times

Είναι πολύ μεγάλη κουβέντα αν το μποϋκοτάζ λειτουργεί απλά επί της αρχής ή όχι. Κατά τη γνώμη μου, χρειάζεται μια κρίσιμη μάζα (όπως σε πολλα πράγματα) απώλειας κερδών κάτι που μόνο ως σπεκουλα μπορούν να έχουν τα κεφάλια οικονομικής διεύθυνσης. Αυθαίρετα συμπερασματικα, για να υπάρχει ισχυρή απάντηση στις αντικαταναλωτικες πρακτικές της επικ μάλλον το κοντέρ έπρεπε να γράψει το πολύ πενταψηφιο αριθμό πωλήσεων.

Υπό αυτό το πρίσμα θα έλεγα ότι η δική σου αγορά μπορεί και να μην κάνει τη διαφορά με βάση το ιστορικό πωλησεων του τίτλου. Το skroutz ακόμη και σε retail λογικά θα δίνει κλειδί για Epic store, οπότε ετερον εκατερον. Άρα επαφίεται στη συνειδηση σου τελικα.

1 user thanked author for this post.
    Παναγιώτης ΜητράκηςΠαναγιώτης Μητράκης
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 8550
    Been thanked: 635 times

Αυτό που είπε ο Παύλος

το game key για την DAY ONE EDITION θα ενεργοποιείται μόνο μέσα από την πλατφόρμα της EPIC GAMES STORES

Αναρωτιέμαι τι θα γίνεται με τις retail αφού λήξει η αποκλειστικότητα. Θα τυπώσουν άλλες με steam key και η φάση θα είναι ο καταναλωτής να ξύνει το κεφάλι του ψάχνοντας για υποσημειώσεις κι αστερίσκους για να δει αν είναι στην πλατφόρμα της αρεσκείας του…;

Wind and stone, I search my heart and find...

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης

Ομολογουμένως την ίδια απορία έχω κι εγώ. Λογικά θα βγάλουν μια διακριτή δεύτερη έκδοση ή ακόμη λογικότερο να πουν ότι όλες οι retail είναι αποκλειστικά συνδεδενενες με το Epic store

J.LynxJ.Lynx
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2685
    Been thanked: 272 times

Καίγομαι να το παίξω πολύ είναι από τους λόγους που έδωσα όσα λεφτά έβγαλα από το καλοκαίρι μέχρι τώρα για να αγοράσω pc

Αν καίγεσαι τόσο πολύ να το παίξεις που πήρες και pc, τότε εγώ θα σου έλεγα πάρτο και απόλαυσέ το. Είναι πραγματικά τόσος μικρός ο αριθμός των ανθρώπων που καίγονται τόσο πολύ για να παίξουν ένα παιχνίδι, ώστε δεν θα κάνει κάποια διαφορά στις πωλήσεις. Είτε πιάνει το μποικοτάζ είτε όχι.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2802
    Been thanked: 153 times

ρε σρεντερινο ΣΟΒΑΡΑ τωρα…δεν εχει περασει καθολου απο το μυαλουδακι σου οτι αυτη η ερημη η 970 ΔΕΝ γινεται να παιζει στα 1440ρ με ολες τις ρυθμισεις στο μεγιστο???…

πρεπει το παιχνιδι να φταιει κ οχι το χαρντγουεαρ που αγκομαχα πλεον??

Δοκιμασε το και εσυ τοτε να μας πει πως παει. Οταν to far cry new dawn που βγηκε ταυτοχορνα τρεχει στα 43 fps σε max settings 1440p με γραφικαρες το crackdown 3 πανω απο 50 fps max settings 1440p(ιδια μερα βγηκαν και τα 3) και το μετρο ειναι το μονο που εχει χαμηλοτερη αποδοση ε τοτε ναι δεν φταιει το pc.

Τωρα για το μποικοταζ ναι συμφωνω να μην το παρουμε. Η Epic ειπε οτι σε ενα μηνα πουλησε περισσοτερο απο το metro last light στο steam. Ομως μεχρι τωρα κανεις απο την 4A η την Deep Silver δεν εχει επιβεβαιωσει κατι τετοιο ουτε εχουν ανακοινωσει νουμερα πωλησεων. Αν ειχε πουλησει καλα θα το ελεγαν καθως ηταν και το πρωτο μεγαλο παιχνιδι στο epic store. Για να μην λενε τιποτα μεχρι τωρα παει να πει πως δεν πουλησε οσο ηθελαν αλλα επειδη η Epic τους πληρωσε  εκατομυρια για την αποκλειστικοτητα δεν τους νοιαζει.

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης

Έχουν και τα τρία παιχνίδια την ίδια μηχανή γραφικών ή είναι τα ίδια επειδή βγήκαν την ίδια μέρα? Αν ισχύει το πρώτο τότε κανεις λάθος, αν ισχύει το δεύτερο έχεις δίκιο. Απάντησε μου Σρεντερ

devilridedevilride
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1299
    Been thanked: 57 times

δε παιζω στο pc αυτο το καιρο σρεντερινο…

παιζω RDR2… 😈 😈 :mrgreen:

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2802
    Been thanked: 153 times

Δεν πουλησε καλα στο Epic store ενω αλλα μεγαλα παιχνιδια που βγηκαν εκεινη την περιοδο στο steam οπως τα devil may cry 5 sekiro shadows die twice και resident evil 2 remake πουλησαν πανω απο 1 εκατομυριο σε 1 εβδομαδα    https://www.pcgamesn.com/metro-exodus/sales

Viewing 9 posts - 106 through 114 (of 114 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close