Might & Magic X: Legacy official thread

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 201 total)
  • Author
    chek2firechek2fire
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1181
    Been thanked: 84 times

Υπάρχει διαθέσιμη και η retail έκδοση του παιχνιδιού με πολλά καλούδια μέσα

http://might-and-magic.ubi.com/mightandmagicx-legacy/en-GB/shop/index.aspx

το θέμα είναι ότι όπως λέει θα κυκλοφορήσει στις αρχές του 14 αλλά μπορείς να έχεις πρόσβαση στην alpha έκδοση που βγαίνει στις 19 αυγούστου.
    Δεν δεν έχω καταλάβει αυτή που βγαίνει το Σεπτέμβρη είναι η σταθερή έκδοση?

SavatarSavatar
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1207
    Been thanked: 120 times

Άστα, και εγώ έχω μπερδευτεί με όλα αυτά τα early access, uplay κτλ. Έχω την εντύπωση πως μέσα στον Σεπτέμβρη θα βγει το φουλ game σε digital μορφή (steam, uplay) , ε παίζει να το καθυστερήσουν κάνα μήνα εφόσον ουσιαστικά από ότι διαβάζω το early access τους αποδείχτηκε…open beta :P Τώρα αυτό για αρχές ’14 πάει για το κουτί για όσους θέλουν (έτσι και αλλιώς αν παραγγείλεις το κουτί σου δίνουν και πρόσβαση στην digital version).

chek2firechek2fire
    • Οργανωμένος Νεολαίος

από τι φαίνεται τελικά το game θα κυκλοφορήσει αρχές του 2014. Τώρα στην μορφή που είναι και από τα όσα διαβάζω είναι σε πολύ αρχικό στάδιο και έχει αρκετά bug

• Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 3436
    Been thanked: 216 times

Λογικό το βρίσκω, μιλάμε για μια μικρή ομάδα που προσπαθεί να δημιουργήσει ένα μεγάλο τίτλο. Ας είναι, προτιμώ την αναμονή από μια πρόχειρη κυκλοφορία.

SavatarSavatar
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1207
    Been thanked: 120 times

Ναι, σωστά τα λέτε συνgamers, πάει για αρχές ’14 η τελική μορφή του και απλά άνοιξε το early access (ουσιαστικά beta testing για να λέμε την αλήθεια). Διάβασα αρκετά σχόλια στο νετ, αν και διαφωνώ με την κίνηση “ας δώσουμε μισοτελιωμένο το παιχνίδι σε όσους το προπαραγγείλουν και μετά το διωρθόνουμε σύμφωνα με τις υποδίξεις τους” ότι σχόλια και προτάσεις διάβασα ήταν προς το καλύτερο, οπότε τελικά ίσως να αξίζει η φάση (αν και προσωπικά επιμένω, δεν το ακουμπάω μέχρι να ξέρω ότι είναι 100% έτοιμο)

chek2firechek2fire
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Παιδιά μια και διαβάζω καθημερνά το forum τους και στο steam και στο official βλέπω φοβερή συμμετοχή από άτομα που έχουν κάνει preorder και παίζουν το game στην μορφή που είναι τώρα και προτείνουν καθημερινά διορθώσεις και βελτιώσεις η κάνουν bug report.
    Οι developer ανταποκρίνονται άμεσα και βγάζουν patch πάρα πολύ συχνά και νομίζω αν πάει έτσι το πράγμα θα έχουμε έναν πανέτοιμο τίτλο για το 14 που είναι και η επίσημη κυκλοφορία του.

• Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 3436
    Been thanked: 216 times

Κι εγώ έτσι πιστεύω. Hype!

tyrion395tyrion395
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1345
    Been thanked: 101 times

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2030
    Been thanked: 24 times

spaher τι σημαινει στα φαχτεν φουχτεν?

Steel_HavocSteel_Havoc
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3876
    Been thanked: 135 times

Nομίζω ανιχνευτής, αν κρίνω απο το τόξο μπορεί να εννοεί sniper.

tyrion395tyrion395
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1345
    Been thanked: 101 times

Κάτι σαν ranger,ιχνηλάτης είναι η κλάση.

Great0ldOneGreat0ldOne
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3970
    Been thanked: 306 times

Είμαι πλέον ευτυχής κάτοχος του Might and Magic X: Legacy, με πρόσβαση στο Early Access.

Κατ’ αρχήν, το παιχνίδι απαιτεί το Uplay της Ubisoft για να παίξει, κάτι που αν πρόσεξα καλά δεν αναφέρεται ξεκάθαρα στο Steam store.

Αφού κατέβασα τα ουκ ολίγα 8GB(!), έκανα και λογαριασμό στο Uplay, ήρθε η ώρα να πατήσω Play.

Στα γρήγορα ρύθμιση των graphics options στα μέγιστα δυνατά, και New Game.

Ποιος κάθεται τώρα να φτιάξει ομάδα, εδώ καιγόμαστε να δούμε το παιχνίδι, οπότε random party και go go go go go go go.

Αρχίζει η εισαγωγή. Και συνεχίζει.

Και συνεχίζει.

Και συνεχίζει.

Φτιάχνω ένα γρήγορο φραπέ, τον πίνω αργά και απολαυστικά, ενώ η εισαγωγή συνεχίζει.

Ο καφές δε με πιάνει, και ρίχνω έναν υπνάκο ενώ η εισαγωγή συνεχίζει.

Ξυπνάω, η εισαγωγή ακόμα συνεχίζει.

“Οι devs μπερδεύτηκαν και νομίζουν πως αυτό που θυμόμαστε από τη σειρά των Might and Magic και τρέξαμε να κάνουμε ουσιαστικά pre-order το καινούργιο μόλις καταφέραμε να μαζέψουμε λίγα φράγκα, είναι το μεστό σενάριο, η ενδελεχής σκιαγράφηση του ψυχισμού των χαρακτήρων και η υπερβατική αφήγηση” σκέφτομαι, και πατάω skip intro, το οποίο ευτυχώς δουλεύει απροβλημάτιστα (φοβόμουν μήπως λόγω early access είναι bugαρισμένο).

Και ναι. Με το που ξεμπαρκάρει η ομάδα από το πλοίο και βλέπει στο λιμάνι την πινακίδα να γράφει “Sorpigal”, ένα αντρίκιο δάκρυ εκλεκτής συγκίνησης κυλάει από το μενεξί δεξί μου μάτι.

Γι’ αυτό έσκασα το τριαντάρι κυρίες και κύριοι.

Μη με ρωτήσετε τίποτα για το παιχνίδι. Έκανα μια τσάρκα στην πόλη και πάτησα quit. Δεν έχω σκοπό να το παίξω πριν γίνει κανονικό release.

chek2firechek2fire
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Μια και το έχω και εγώ για πες είναι σταθερό δλδ να το ξεκινήσω τώρα η απλά να περιμένω την τελική έκδοση που αν δεν κάνω λάθος βγαίνει σε λίγες μέρες. Το έχω παραγγείλει retail κιόλας αν και ήδη είμαι στηνbeta μέσω uplay.

Great0ldOneGreat0ldOne
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3970
    Been thanked: 306 times

Στα δεκαέξι λεπτά που το έπαιξα, εκ των οποίων τα δέκα ήταν η εισαγωγή, δεν παρατήρησα τεχνικά προβλήματα. Αλλά περίμενες που περίμενες τόσο, κάνε υπομονή λίγες μέρες ακόμα, μη μου πεις πως δεν έχεις τι άλλο να παίξεις.

chek2firechek2fire
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Από game που έχω να παιξω η λίστα είναι πλέον άπειρη.. :P Απλά σε αυτό του έχω δώσει πρώτη προτεραιότητα. Γράψε πάντως εντυπώσεις με ενδιαφέρει αρκετά να διαβάσω μια γνώμη αν και διάβαζα καθημερινά στο steam μυνήματα από όσους συμμετείχαν στην alpha έκδοση του.

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 201 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close