NEW PC επιτελους

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
  • Author
    TheUnforgiven
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 128
    Been thanked: 0 times

Καλοκαιρι ηρθε που σημαινει διακοπες και πολυ gaming οπωτε και η ωρα μου να παρω ενα pc.. Ηρθε μολις χθες και το καιω κατεβαζοντας ολα τα games που εχω… Απλα θελω να μοιραστω τη χαρα μου μαζι σας γιατι το ragequit εχει φτιαξει ενα υπεροχο community.
    Χαρακτηριστικα:
    CPU: intel i5 3570
    Ram: kingston 8 gb
    VGA: gigabyte gtx 660 2gb
    m/o: gigabyte GA-B75M-D3V
    HDD: WD caviar blue 500 Gb
    case: Cooler Master K280
    PSU: 750 watt
    και οθονη lg 22″ 22ΕΝ33
    :cheers: :cheers: :cheers: η χαρα μου ειναι απεριγραπτη γιατι για πρωτη φορα εδω και 3-4 χρονια μπορω να βαλω games σε γραφικα full και να βγαζω το αχτι μου!! :cheers: :cheers:

Admiral
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 3250
    Been thanked: 15 times

Πολύ ωραίο σύστημα και καλά ισορροπημένο στο hardware, μεγειά! Στο μέλλον αν κινηθείς για αναβάθμιση θα πρότεινα να σκεφθείς τη λύση ενός SSD, δε θα έχει ιδιαίτερη επίδραση στις επιδόσεις των games αλλά θα βοηθήσει όλο το σύστημα να μοιάζει πιο γρήγορο και responsive. Καλή διασκέδαση!

Nortrom
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1516

Ωραίο σύστημα unforgiven, αλλά πώς και δεν έβαλες 1ΤΒ δίσκο?

Πήρα και εγώ νέο σύστημα πρίν απο λίγο καιρό. Φτηνότερο απο το δικό σου, αλλά επίσης high-end. Πράγματι είναι ωραία η αίσθηση να μπορείς να παίζεις παιχνίδια χωρίς να χρειάζεται να κοιτάς requirements και να αλλάζεις ρυθμίσεις γραφικών όλη την ώρα.

Δοκίμασε τα Crysis 3 και Hitman Absolution benchmarks. Αυτά είναι 2 παιχνίδια που πραγματικά πιέζουν το σύγχρονο hardware.

GrmadnessGrmadness
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4820
    Been thanked: 20 times

Φίλος καλημέρες. Αμαρτία να δώσεις τόσα λεφτά για CPU με ξεκλείδωτο multi μόνο και μόνο για να ανακαλύψεις πως δεν μπορείς να το ανεβάσεις σε μητρική με το Β75 chipset… Ποιό τροφοδοτικό έχεις στην λίστα; Κατά τα άλλα, enjoy!

42, the answer to everything

Nortrom
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Αμαρτία να δώσεις τόσα λεφτά για CPU με ξεκλείδωτο multi

Οι επεξεργαστές με ξεκλείδωτο τον πολλαπλασιαστή δεν έχουν ένα “Κ” στο τέλος, ή κάνω λάθος?

GrmadnessGrmadness
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    ShadowDancer wrote:

Αμαρτία να δώσεις τόσα λεφτά για CPU με ξεκλείδωτο multi

Οι επεξεργαστές με ξεκλείδωτο τον πολλαπλασιαστή δεν έχουν ένα “Κ” στο τέλος, ή κάνω λάθος?

O i5 3570 έχει ‘k” στο τέλος. :thumbsup: Και δεν κάνεις λάθος.

Nortrom
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Εγώ βλέπω ότι υπάρχουν 2 εκδόσεις, η 3570 και η 3570Κ (Παράδειγμα). Τελικά ποιόν έχεις unforgiven?

GrmadnessGrmadness
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Yep, you caught me unread (αδιάβαστο)… Δεν ήξερα πως υπάρχουν 2, και το παραδέχομαι. Αν είναι ο κλειδωμένος, τότε το setup είναι super (με την υποσημείωση οτι τα 750 Watt του τροφοδοτικού είναι άφθονα μεν, αλλά δεν ξέρω ποιό τροφοδοτικό επέλεξε ο φίλος).

TheUnforgiven
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Ο επεξεργαστης ειναι i5 3570 σκετο νο k… το συστημα το πηρα απο ενα καταστημα της γειτονιας και επειδη του εχω εμπιστοσυνη του τυπου δεν τον πιεσα να μου βαλει καποιο τροφοδοτικο corsair η κατι και τον αφησα να το επιλεξει εκεινος αλλα ξεχασα να ρωτησω το μοντελο.

TheUnforgiven
    • Οργανωμένος Νεολαίος

SSD δισκο θα εβαζα αλλα νο money.. το σκεφτομαι για αναβαθμιση αργοτερα.. οσο για τη μνημη βολευομαι ανετα με 500 gb αλλα και οταν βλεπω πως γεμιζει ενταξει δεν ειναι και πολυ ακριβως αλλος ενας δισκος.. Χαιρομαι παντως που μου επιβεβαιωνεται πως η επιλογη ειναι καλη και σας ευχαριστω πολυ!!

InfamousJohn
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2401

Μπραβο φιλε!
    καλοπαιχτο το συστημα!
    καλα λιωσιματα!
    μην ξεχασεις να παρεις και εναν ανεμηστηρα να σε χτυπαει, για να εχεις 100% απολαυση στο gaming! ;)

κατα τα αλλα σε νιωθω …. οταν λες να παιξεις τα παντα στο full! :cheers:

edit: δεν ξερω τι σου αρεσει στα games… αλλα προτεινω να λιωσεις FarCry3…. ολ δε μανει!

manos426f
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 5809
    Been thanked: 1 time

Καλοδούλευτο το σύστημά σου φιλαράκι, για το οποίο θα συμφωνήσω κι εγώ ότι είναι ισορροπημένο.

Happy gaming! :thumbsup:

Ballywood - Αίθουσα ψυχαγωγίας στη Νέα Χαλκηδόνα με Billiards, Ping Pong, Darts, Wooden Table Football, PS4, Nova και Cosmote TV!

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς.

TheUnforgiven
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    InfamousJohn wrote:
    Μπραβο φιλε!
    καλοπαιχτο το συστημα!
    καλα λιωσιματα!
    μην ξεχασεις να παρεις και εναν ανεμηστηρα να σε χτυπαει, για να εχεις 100% απολαυση στο gaming! ;)

κατα τα αλλα σε νιωθω …. οταν λες να παιξεις τα παντα στο full! :cheers:

edit: δεν ξερω τι σου αρεσει στα games… αλλα προτεινω να λιωσεις FarCry3…. ολ δε μανει!

Ευχαριστω πολυ! Εγω λατρευω total war αλλα και fps η third person shooter δεν παραλειπονται (εχω saints row 3, tf2, crysis 2…) και μιας και ειπες far cry 3 σκεφτομαι να παρω το blood dragon…

InfamousJohn
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2401

να το παρεις!
    ειναι σε καλα χρηματα (κατω απο 15€) και ειναι αρκετα τρελιαρικο και super εφετζιλιδικο!

Fotis_KFOR
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 132

Καλορίζικο φίλε! :cheer:

Καταλαβαίνω τη χαρά σου αφού και εγώ πριν λίγους μήνες ήμουν στην ίδια φάση με εσενα που πήρα καινούργιο PC μετά από πολλά χρόνια!

Τα συναισθήματα δεν περιγράφονται! :cheers:

Καλό λιώσιμο!!!!!!!!!!!!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Follow on Feedly

Close
Close