Official Off-Topic Thread

Viewing 15 posts - 3,136 through 3,150 (of 3,226 total)
  • Author
    Ηλίας ΙακωβόπουλοςΗλίας Ιακωβόπουλος
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 7135
    Been thanked: 92 times

Αυτα τα ακουσα κι εγω στην προσπαθεια μου να βρω κατι παρεμφερες. Τελικα κατεληξα οτι δεν υπαρχει σε ηλεκτρονικη μορφη και οτι ερχεται η ημερα της κρισης, οποτε ξεκινησα να νηστευω.

Στα του δικου μου, εχουν μαζευτει αρκετα ατομα τα οποια ακουσαν την ιδια μαλακια σε ενα πολυ μεγαλο γεωγραφικο ευρος, για τα δεδομενα της μεταφορας του ηχου.  Καλα οχι οτι θα λυσω το μυστηριο, αλλα να εχουμε και κατι να ασχολουμαστε

1 user thanked author for this post.
    Κώστας ΚαλλιανιώτηςΚώστας Καλλιανιώτης
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 8473
    Been thanked: 1446 times

Όσο πλησιάζουμε στις εκλογές, πληθαίνουν τα διαμάντια…

Ίσως πρέπει να φτιάξουμε ένα dedicated thread για τη συζήτηση.

Ηλίας ΙακωβόπουλοςΗλίας Ιακωβόπουλος
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 7135
    Been thanked: 92 times

Dream team το Ρενάκι μας

Αν ξεβαρεθώ, θα ανεβάσω και ορισμένα δικά μας διαμάντια.

lelos kouneloslelos kounelos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6872
    Been thanked: 408 times

Μου έδωσε ο αδερφός μου ένα xiaomi redmi 5 plus. Το τσάμπα δεν το έφτυσε κανενας. Το είχα φτύσει στο παρελθόν επειδή είχα blackberry.

Αρχική σελίδα στον xiaomi browser έχω start page, εννοείται. Είχα δει και την αλλαγή του user agent string στις ρυθμίσεις και ένα μειδίαμα σχηματίστηκε στο πρόσωπο μου.

Αν πας να βάλεις URL χειροκίνητα, αναβει το πολύχρωμο G. Ρε δε πάτε να παίξετε με τον κωλο σας πουθενά αλλού;

Δοκιμάζω Via (είναι τα μάτ και η εξουσία) και brave. Για την ώρα ο via δείχνει δυνατός. Αν και πολύ Ramones φάση,αφού  είναι στιγμές που νομίζω ότι η σελίδα που θα ανοίξει θα είναι σε κωδικα. Απογύμνωση και επιστροφή στα βασικά.

Τον brave τον δοκιμάζω επειδή στα σχόλια πέφτει πολύ μπαναγια. Δεν μπορεί, κάτι θα έχει να πει.

Παντού ρουφιάνοι.

Όλοι για τους μπάτσους δουλεύουν; Άντε μετά να πάει μπροστά αυτή η κωλοχωρα. Αγγελάκας.

Το Gaming είναι μια σωματονοητική κατάσταση και όχι μια χρονοχωρική διαδικασία.

• Οργανωμένος Νεολαίος

Όταν κάποια σου λέει ότι έχει φίλη σουηδοιταλιδα, την κάνεις φίλη. Δεν ξέρω τι breed είναι αυτό αλλά θα ήθελα πολύ να μάθω. Άντε τώρα να το εξηγήσω αυτό στην γυναίκα μου, σιγά μην καταλάβει.

Δεν υπάρχει κατανόηση σε αυτόν τον κόσμο. Που πάμε χωρίς κατανοηση ωρε πατριώτες; σαν να κάνεις like σε error 404

• Οργανωμένος Νεολαίος

Άντε στο διάολο πια, σαπιλες και παρακμιακοι μαυραγορίτες. Που να χαθείτε σε σκουπιδότοπο και να πέσετε σε τρυπα, που την καλύπτουν νοσοκομειακά απόβλητα η οποία είναι γεμάτη σκουπιδονερα που τα αναταρασουν οι αναθυμιάσεις από το μεθάνιο.

Το play store ειναι γεμάτο με παιχνίδια που δεν είναι για να παίξεις αλλά για να πληρώσεις την ανύπαρκτη gaming εμπειρία.

Τώρα που πήρα προαγωγή και καρέκλα φουσκωτή, το έριξα στην αναζήτηση παιχνιδιών για το κινητό.

Πώς μου ήρθε και πήγα στην ανύπαρκτη adventure κατηγορια; Γιατί ονομάζουν adventure τα παιχνιδια βρες το αντικειμενο;

Κατέβασα δύο, έτσι, για τον χαβαλε. Το πρώτο ήταν απλή εικονική ρύπανση με ανύπαρκτη background ιστορία. Το πυροβόλησα με το δάχτυλο.

Το δεύτερο ήταν κάπως καλύτερο. Φιλικό προς το μάτι και η ιστορία ήταν για άτομα πάνω από 8 ετων. Είχε ένα ενοχλητικό μήνυμα για αναπλήρωση ενέργειας, εάν έκανες login με το FB. Μπορουσες να παιξεις το πολύ 10 λεπτά γιατί τελείωνε η ενέργεια και από εκεί και πέρα, σε ρήμαζε στις διαφημίσεις και στο αγόρασε ενέργεια με τιμές, από 1$. Φακδισιτ.

Έκανα υπομονή επειδή μου άρεσε η ατμόσφαιρα και η ψιλο-steam punk πινελιά. Μόλις τελείωσα το πρώτο κεφάλαιο, έβγαλα φυσαλίδες στο αίμα. Για να πάω στο επόμενο, έπρεπε να κάνω FB login με το ζόρι και να προσκαλέσω και τρεις φίλους.

Αυτά δεν τα λένε πουθενά όταν σου πασάρουν την πίεση την ίδια.

Για δεύτερη φορά στην ζωή μου, μπήκα στο play store και τους απάντησα. Η πρώτη φορά ήταν όταν ανακάλυψα ένα bug σε ένα παιχνιδάκι που έπαιζα κάποτε.

Τους είπα ότι δεν έχω FB και φίλους, γιατί να εχω; Για να με ενοχλούν με αυτές τις μαλακίες;

Η κατάσταση έχει γίνει αφόρητη. Δεν ξαναπάω playstore και στο pc μόνο πειρατικα, γιατί έτσι γουστάρω και ας κλείσουν όλοι. Όταν μας κλέβουν είναι καλα; λίγες φορές κλαψατε τα λεφτακια σας; οποίος είναι μάγκας, κουμπί για donation. Αυτό ναι, αν αξιζει να δώσω και δίπλα λεφτά από αυτά που θα ζητούσαν. Άντε κατουρηστε τα μπούτια σας.

Αναρχία ρε και ξύλο στο ψέμα του καπιταλισμού.

3 users thanked author for this post.
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3539
    Been thanked: 278 times

Συμφωνώ για το donation. Μας έχουν τρελάνει στα in-app purchases. Άσε οι διαφημίσεις κάθε τρεις και λίγο.

Θες ανταμοιβή για τον κόπο σου; Αν μου αρέσει το free game/app σου, θα σου στείλω ένα καφάσι μπύρες. Δεν σου αρέσει να ζεις επικίνδυνα; Κάνε το free game/app σου επί πληρωμή (μια κι έξω) και μη με ενοχλήσεις ξανά.

Be active users, not passive...
    XSubs
    Give a man a fish, and you can feed him for a day. But give a fish a man, and you can feed it for a month.

• Υπουργός Ανάπτυξης

Επειδή έχω χάσει επεισόδια, ξέρει κανένας τι έχει γίνει ακριβώς με το Rockwave και ακυρώθηκε?

• Οργανωμένος Νεολαίος

Κάπου το ειχε πάρει το μάτι μου αλλά ούτε εγώ βρήκα τον λόγο. Μπορεί να τους απείλησε η ένωση χριστιανοπουλων και ορθοδόξων σκληροπυρηνικών Ταλιμπάν Ελλάδος.

Όπως έλεγε και ο Πέτρος

Dim Gian BotDim Gian Bot
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 929
    Been thanked: 184 times

Επειδή έχω χάσει επεισόδια, ξέρει κανένας τι έχει γίνει ακριβώς με το Rockwave και ακυρώθηκε?

Κι εγώ που νόμιζα ότι λόγω Rockwave μετέθεσε ο Αλ6ς την ημερομηνία των εκλογώνε… :Ρ

RQ Forum Live Bot

AsparagusAsparagus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 50
    Been thanked: 129 times

Ο Στέφανος πού χάθηκε τον τελευταίο καιρο; Ελπίζω να είναι καλά.

Νάφε και μέμνασο απιστείν

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13551
    Been thanked: 654 times

Καλά είναι, έχει αφήσει hints για την παρούσα τοποθεσία του και τις ενασχολήσεις του. 🙂

2 users thanked author for this post.
    gvorrisgvorris
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 474
    Been thanked: 216 times

Ο Στέφανος πού χάθηκε τον τελευταίο καιρο; Ελπίζω να είναι καλά.

Ήθελα και εγώ να ρωτήσω, όντως λείπει.

• Υπουργός Ανάπτυξης

Εξακολουθεί να παρακολουθεί τα άρθρα και το φόρουμ, παρά το “Life Happens”.

Θα τον έλεγε κανείς και… #1 Αναγνώστη μας (αλλά χωρίς να αντιγράφει αυτούσια κείμενα και να τα μεταφέρει στο σάιτ του)

tony crowtony crow
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6663
    Been thanked: 427 times

Ο κυρ στεφανος βρισκεται στο ετος 2077..

Ακου πτωμα να μαθαινεις

Viewing 15 posts - 3,136 through 3,150 (of 3,226 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close