Official Off-Topic Thread

Viewing 15 posts - 3,196 through 3,210 (of 3,226 total)
  • Author
    Κώστας ΚαλλιανιώτηςΚώστας Καλλιανιώτης
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 8463
    Been thanked: 1443 times

Έστειλα το βιογραφικό μου όπως και να έχει. Μέχρι 20κάτι Σεπτέμβρη θα πρέπει να είμαι Βεργίνα, μετά… may God do with me as He wills.

Steel_HavocSteel_Havoc
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3882
    Been thanked: 140 times

Συμφωνώ με Βόρειο, καλύτερα να μην παίρνεις ΜΜΜ και με λεωφορείο συγκεκριμένα είναι πολύ πιθανό να κρεμαστείς στο χερούλι για τους όρθιους, κίνηση, καθυστερήσεις, καυτές επαφές με στριμωγμένο κόσμο μέσα και ταλαιπωρία γενικότερα.Με ΝΔ και Κυριάκο προβλέπονται και συχνές απεργίες απο τους κουμουνιστάς  οπότε η πιο υποβαθμισμένη σε σχέση με άλλες περιοχές της Αθήνας Ελευσίνα είναι παράδεισος.

• Υπουργός Ανάπτυξης

Αν έρθει η ώρα, πιθανότερο το κόβω να μείνω Αιγάλεω-Περιστέρι και να πηγαινοέρχομαι με τα μέσα. Αφενός έχω ψηθεί στον ΟΑΣΘ οπότε τα μέσα της Αθήνας δεν μπορούν να μου κάνουν τίποτα χειρότερο, αφετέρου αν έμενα μόνιμα στην Ελευσίνα η πιθανότητα να αυτοκτονήσω από τη μιζέρια μέσα στο εξάμηνο θα άγγιζε το 70% σύμφωνα με πρόχειρες μελέτες.

1 user thanked author for this post.
    BathoryBathory
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4557
    Been thanked: 383 times

Συμφωνώ κι εγώ με προλαλήσαντες, ΠΡΟΦΑΝΩΣ και μακριά όσο μπορείς από ΜΜΜ. Αλλά ό,τι νομίζεις.

Με το καλό να μας έρθεις, αν έρθεις.

lelos kouneloslelos kounelos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6871
    Been thanked: 407 times

Πριν πολλά χρόνια, τοτε που η Κοκκινοσκουφίτσα έκανε part time delivery, είχα πάει Ελευσίνα για λόγο εργατικό. Πήγα σε έναν γυναικολόγο για να δω γιατί του κάηκε το κολποσκοπιο. Δεν είχα ξαναπάει εκεί και ενώ ήμουν στο σωστό μέρος, νόμιζα πως είχα χαθεί. Αφού έκανα βιοψία στο μηχάνημα σκέφτηκα ότι το μηχάνημα κάηκε επειδή προσπάθησε να εξετασει όλη την περιοχή. Συγνώμη μάγκες και κυρίες της περιοχής.

Του άλλαξα ένα Φουρφουρι και μια λάμπα και έφυγα. Σαν περιοχή δεν είναι άσχημη αλλά έχει κάτι που δεν μπορώ να εξηγήσω, ίσως είναι κάτι που δεν έχει που πάλι δεν μπορώ να εξηγήσω.  Λογικά, ίσως να φταίει ότι έπρεπε να τραβηχτω εκεί πέρα για να κάνω κάτι που δεν ήθελα επειδή βαριόμουν.

Το Gaming είναι μια σωματονοητική κατάσταση και όχι μια χρονοχωρική διαδικασία.

AsparagusAsparagus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 49
    Been thanked: 129 times

Μην κάνεις την αυτοκτονική επιλογή να μείνεις Ελευσίνα. Χίλιες φορές να πηγαινοέρχεσαι καθημερινά, παρά να μενειςΕλευσίνα.

Ακόμα θυμάμαι την εικόνα που αντίκρυσα , οταν παρασυρμένος απο τις χάρες καλλιπυγης συμφοιτητριας απο Ελευσινα, επισκεφτηκα την πολη. Η εικονα με τα φουγάρα, τον αερα που βρωμαγε, τα χαμόσπιτα, τα παρατημενα πλοια, η οποία παρέπεμπε σε σκηνικο βγαλμενο απο το Mad Max, ακόμα με στοιχειώνει.  Ηταν τετοιο το σοκ που 5 χρονια φοιτητης στην Αθηνα ουτε ξαναπατησα το ποδι μου εκει. Βεβαια εχουν περάσει και 20+ χρονια απο τοτε και ισως να εχει βελτιωθει.

6 μηνες λες; Αισιοδοξο σε βρισκω. Ουτε μηνα δε θα στοιχηματιζα.

Νάφε και μέμνασο απιστείν

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13549
    Been thanked: 653 times

Η αλήθεια καλύτερα Ασπρόπυργος, αλλά και πάλι είναι απομονωμένα. Για να κάνει τη δουλειά του κάθε μέρα και να πηγαίνει εις τα Αθήνας να τα ακουμπάει κάθε Σ/Κ ίσως είναι καλά. Ώπα, για χειμώνα μιλάμε? Πακέτο…

• Οργανωμένος Νεολαίος

Θέλω να μοιραστώ τις εμπειρίες μου σχετικά με την βλακεία που προκαλούν οι εθισμοι. Μια φορά και ένα καιρό σας είχα πει για έναν οδηγό φορτηγού που πούλησε αυτά που μετέφερε για να τζογαρει, να κερδίσει, να επιστρέψει στους πελάτες και να πάρει πίσω ότι πούλησε και να κρατήσει το κέρδος. Fail.

Αυτόν τον τύπο τον είχα ως παράδειγμα αλλά ένας άλλος κέρδισε την πρώτη θέση.

Ήρθε φορτωμενος πράγμα ασυνήθιστο για αυτόν. Έπαιξε και έχασε και έβαλε τα κλάματα. Παρακαλούσε να του επιστραφούν τα χρήματα. Ήρθε από κηδεία ο τύπος. Του έδωσαν χρήματα για να αγοράσει το φέρετρο και αυτός τα τζογαρε. Με περιμένουν να τους πάω του φέρετρο για να γίνει η κηδεία.

Την συνέχεια δεν την γνωρίζω αλλά σίγουρα αυτη η ιστορία δεν ειχε χάπιεντ αλλά ούτε χάπι ξεκίνημα.

Παλιοζωη

3 users thanked author for this post.
    Captain KalCaptain Kal
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 942
    Been thanked: 195 times

Αν έρθει η ώρα, πιθανότερο το κόβω να μείνω Αιγάλεω-Περιστέρι και να πηγαινοέρχομαι με τα μέσα.

Δοκίμασε και Χαϊδάρι (όχι Δάσος Χαίδαρίου, γιατί ορισμένοι εκέι την έχουν δει Εκάλη!!). Εκτός ότι έχει άμεση σύνδεση με Ελευσίνα (Γραμμή 876), έχει καλή νυχτερινή ζωή (στην Καραϊσκάκη, ο κεντρικός δρόμος), αλλά και Σταθμό Μετρό (Αγ. Μαρίνα), οπότε πας όπου θες στην Αθήνα. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι, δεν ξέρω αν για 6 μήνες είναι κάποιος διατεθειμένος να σου νοικιάσει διαμέρισμα.

• Οργανωμένος Νεολαίος

Τι εγινε ρε μαγκες; δεν πληρωσατε τον ΟΤΕς.

Θα αφησω την αμπελοφιλοσοφια μου εδω και θα παω με ησυχη συνειδηση για υπνο.
    Ο ανθρωπος ειναι μια πολυ απλη μορφη ζωης. Το 70% της υπαρξης του ειναι συναλλαγες, οι οποιες εχουν διαφορες μορφες. Το 29% ειναι μοτιβα που ακολουθει με ευλαβεια και μενει το 1%. Αυτο το 1% ειναι μια πολυ παραξενη κατασταση,  ειναι οι περιπτωσεις οπου μενουν εκτος συναλλαγων και μοτιβων.
    Γιατι τα λεω ολα αυτα; επειδη δεν εχω καποιο συγκεκριμενο προσωπο στο μυαλο μου αλλα γνωριζω οτι υπαρχουν και ειμαι στην αναζητηση τους.
    ισως να ειναι η ουτοπια.

• Υπουργός Ανάπτυξης

Τι εγινε ρε μαγκες; δεν πληρωσατε τον ΟΤΕς.

Παρατήσαμε τους τίμιους, λαϊκούς και πανάκριβους Έλληνες χόστς μας και μετακομίσαμε στους φθηνότερους, μεγαλύτερους και γρηγορότερους Γερμανούς αφέντες μας. Όπως πρέπει να γίνεται γενικά στη ζωή.

5 users thanked author for this post.
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Οι Γερμανοι, αφεντικα; χαχαχαχα η Αγγελα πηγε στην Κινα και οχι το αντιστροφο. Τα νταμαρια δεν σκαβονται με φουσκες.

Μετα απο ενα προσφατο συμβαν, ανακαλυψα οτι η θεωρια μου ειχε ενα λαθος. δεν ειναι το 1% απο τον καθενα αλλα απο το συνολο.
    Χθες το βραδυ εσκασε πελατισσα με ροζ πυτζαμουλες, αυτες με το φερμουαρ και παντοφλιτσες-σκυλακια. εκατσε σε μια πολυθρονα και δεν εκανε τιποτα. καμια συναλλαγη και κανενα μοτιβο για να ακολουθησει. Της την ειπαμε και επεστρεψε με δερματινο μπουφανακι. αυτο το 1% ειναι πολυ σπανιο.

• Υπουργός Ανάπτυξης

Πολύ σημαντικό.

AsparagusAsparagus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 49
    Been thanked: 129 times

Δύο απορίες:

1. Μιλάμε για τον ίδιο Χίο που ήταν αποτυχημένος ρεπόρτερ μπάσκετ στις αρχές των 90’s;

2. Πώς και δεν έχει επεμβει ακομα εισαγγελέας για αυτά που γράφει στην Αυριανή της εποχής aka Μακελειό;

Νάφε και μέμνασο απιστείν

Steel_HavocSteel_Havoc
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3882
    Been thanked: 140 times

Μάλλον ο εισαγγελέας δεν επεμβαίνει για υποθέσεις που αφορούν σκυλιά.

2 users thanked author for this post.
Viewing 15 posts - 3,196 through 3,210 (of 3,226 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close