Vampire: the Masquerade – Bloodlines 2

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 83 total)
  • Author
    Στέφανος ΚουτσούκοςΣτέφανος Κουτσούκος
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 10551
    Been thanked: 786 times

Παιδιά αυτές οι κοσμέτικ παπαρίτσες έχουν πάψει να μας απασχολούν εδώ και χρόνια. Χάιπ ξεκάθαρο είναι, σιγά μην τις φοράμε ως το φινάλε του παιχνιδιού.

Επίσης, το ‘fluid combat’ ιδανικά μεταφράζεται στο σύστημα του Dishonored. Σε διαφορετική περίπτωση, το κλαίγαμε. Έχω πάντως καλό προαίσθημα για τη φάση κι εγώ. Πιστεύω πως θα δούμε το αρτιότερο πραγματικά βαμπιροαρπιτζί όλων των εποχών. Πολύ σημαντικό το γεγονός ότι ανακατώνονται οι δημιουργοί οι βασικοί του πρωτότυπου.

SavatarSavatar
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1191
    Been thanked: 79 times

Ας έχει την ατμόσφαιρα/γράψιμο του 1ου και χού γκίβς ε σίτ για τα κοσμέτικ! Υπέροχα νέα γενικά 😀

2 users thanked author for this post.
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3438
    Been thanked: 164 times

Δε βγάζει άλλα κουέστ, όλα τελειωμένα λέει. Και το στρημ που το είδα με το ακάουντ συνδεδεμένο, δε μου έδωσε τίποτα. Ράντομ ντροπς ήταν λέει, σαν τα στρημ του ροκελί. Μλκ αυτό, μιας και ήταν μία η ευκαιρία να σου κάτσουν. Οκ κλάιν κιόλας βέβαια, δύο ρουχαλάκια, θα επιβιώσουμε.

Μάλλον θα έκλεισαν τα quests του πρώτου stream (είχα βάλει και τις απαντήσεις σε προηγούμενη σελίδα). Στα δύο “ταίρια” σου μίλησες να φανταστώ, ε;

Be active users, not passive...
    XSubs
    Give a man a fish, and you can feed him for a day. But give a fish a man, and you can feed it for a month.

soad667soad667
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4474
    Been thanked: 684 times

Ναι, όλα τα γριφοειδή πέρα από ερωτήσεις του στυλ πόσο κάνει ένα κι ένα, ωραία μέρα σήμερα, που μένεις και τι έφαγες, τα απάντησα με το γουίκι αγκαλιά να τελειώνω. Είδα εκεί κάποια που είχαν να κάνουν με διάφορα λάιβ ηβέντς τα οποία φαίνεται απλά να έλειπαν. Εγώ πατούσα μέχρι που μου είπε ότι ολοκλήρωσα όλα τα διαθέσιμα κουέστς. Με το τελευταίο ταίρι έπιασα και κουβέντα κανονικά, κανονίσαμε ποτάκι. Droggeljug έγραψα, what does that mean απάντησε. Αισθάνθηκα την χημεία αμέσως..

1 user thanked author for this post.
    chek2firechek2fire
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1136
    Been thanked: 66 times

Eντάξει απίστευτο νέο! Μιλάμε το περιμέναμε τόσο καιρό και για μένα ένα από τα καλύτερα game ever, τα game δλδ που σου μένουν χαραγμένα στην μνήμη όσα χρόνια και να περάσουν.
    Day one αγορά και για πάρτυ τους θα το έβαζα ακόμα και το malware epic store στο pc αν το είχαν σε αποκλειστικότητα αλλά not θα μπει steam κανονικά 😀

chek2firechek2fire
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1136
    Been thanked: 66 times

Να ρωτήσω. Ζητάμε πολλά για μια κουτάτη κολέκτορ έκδοση?

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1397
    Been thanked: 29 times

@Στέφανος

Στα δικά μου μάτια το Dishonored δεν είναι rpg, ούτε το σύστημα μάχης με ενθουσιάζει. Για να είμαι ειλικρινής θα προτιμούσα μία μάχη σαν του προηγούμενου game, αλλά καταλαβαίνω ότι ο gamer του 2020 δε θα καταφέρει να προσαρμοστεί. Oh well…

Κι εγώ είμαι αισιόδοξος, αλλά να ξεπεράσει το προηγούμενο VtM δύσκολο το κόβω, τουλάχιστον σε γραφή και ατμόσφαιρα.

• Υπουργός Ανάπτυξης

Το Dishonored το έδωσα σαν παράδειγμα αβίαστης ροής των μαχών. Συνδυάζει πολύ αρμονικά χρήση skills με melee και ranged επιθέσεις, σαν εμπειρία και αίσθηση. Κάτω από το καπό, προφανώς του λείπουν πολλά πράγματα μέχρι να χαρακτηριστεί ως RPG. Θυμάμαι πως με ranged όπλα το Bloodlines δεν είχε και την καλύτερη αίσθηση στις μάχες. Με ένα αποτέλεσμα μεταξύ των νεότερων Deus Ex και Dishonored, θα είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1397
    Been thanked: 29 times

Ναι,ισχύει όταν ήταν αίσχος η μάχη με ranged, αλλά ερχόταν ως απόρροια του ότι ήταν skill based (σε αντίθεση με το Dishonored που είναι action oriented αν δε με απατά η μνήμη μου-πάει καιρός). Ναι, τα σύγχρονα Deus Ex ίσως να ήταν μια καλή βάση, αλλά ΟΚ, δεν έχει και πού νόημα να το συζητάμε, καλώς ή κακώς όταν φτιάχνεις game σε προοπτική 3ου/1ου προσώπου δεν έχεις και πολλές επιλογές όσον αφορά τη μάχη. Ή θα είναι action based ή θα μοιάζει εξαιρετικά απαρχαιωμένη.

Maverick StrangeMaverick Strange
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1476
    Been thanked: 20 times

Ελπιζω σε αλλαγη 1ου 3ου προσωπου. Αν και αν εχει επιρροες απο τα παραπανω παιχνιδια θα μου αρκει.

Εγώ περιμένω να δω την πυραμίδα των Τρεμερε στο Σιάτλ.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5228
    Been thanked: 354 times

Το πρώτο παιχνίδι παλεύεται κάπως σήμερα ή τα μάτια μου θα ματώσουν πιο πολύ από την οθόνη;

Από τη μια έχω περιέργεια γιατί τόσος χαμός από την άλλη νομίζω πως δεν πρόκειται να το εκτιμήσω πλέον. Any thoughts?

Κώστας ΚαλλιανιώτηςΚώστας Καλλιανιώτης
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 7944
    Been thanked: 720 times

Παλεύεται αρκετά, θεωρώ. Ξεπερνάς το αρχικό σοκ (ειδικά αν προέρχεσαι από τίποτα Διβιζιον και Ουίτσορες) και προσαρμόζεσαι στον κόσμο. Με δεδομένους τους περιορισμούς της τεχνολογίας του τότε σε σχέση με σήμερα, τα facial animations της Source Engine θα τα έλεγα και ισάξια με φετινές παραγωγές στον τομέα των RPG.

Δεδομένη η εγκατάσταση και της τελευταίας έκδοσης του Community Patch, αν το παίξεις. Νομίζω το ΓΚώΓΚ το περιλαμβάνει στο πακέτο του παιχνιδιού.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3438
    Been thanked: 164 times

Μια χαρά βλέπεται. Πρέπει να το παίξω κι εγώ σωστά κάποια στιγμή.

Be active users, not passive...
    XSubs
    Give a man a fish, and you can feed him for a day. But give a fish a man, and you can feed it for a month.

• Υπουργός Ανάπτυξης

Αυτό το ‘βλέπεται’ είναι πολύ σχετικό. Δυστυχώς τα 3d παιχνίδια γερνάνε άσχημα και γρήγορα, ειδικά εκείνα που έχουν κυκλοφορήσει πάνω από εξαετία-επταετία. Κέης ιν πόιντ, ακόμα και το ΜΕΓΚΑΖΟΜΦΑΓΚΑΓΚΟΤΙ Ρέτ Τέτ Ρηντέμψιο που το είχα τέτοια κάψα, με αποτρέπει από το να ασχοληθώ μαζί του σε βάθος (100% ολοκλήρωση) ακριβώς γιατί τόσο πολλά κομμάτια του φωνάζουν αρχαιότητα/παλιατζούρα. Το στόρι και η γραφή σίγουρα θα με κρατήσουν ως το φινάλε, αλλά δεν θα το χαρώ ψυχωτικά όπως π.χ την Καγκουρειάδα.

soad667soad667
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4474
    Been thanked: 684 times

Πιο πιθανό βρίσκω να μάτωναν μάτια, αυτιά, φρύδια κτλ στον καιρό του παρά σήμερα, λόγω των τεχνικών θεμάτων του. Και τις δυο φορές που το τερμάτησα βέβαια ήταν χωρίς κομιούνιτι πατς ή κάτι τέτοιο. Είχα αντοχές τότε. Με το κομιούνιτι πατς περασμένο δεν υφίσταται τέτοιο θέμα. Απογειώνει μάλιστα την εμπειρία, όχι απλά την βελτιώνει. Τώρα πόσο παλεύεται οπτικά είναι άλλο θέμα, τα τρισδιάστατα θεωρώ ότι γερνάνε λίγο άσχημα. Δύσκολα θα γυρνούσα να κοιτάξω κάτι τόσο παλιό προσωπικά. #gloriouspcremasterrace

Kι επειδή οι κωλοτούμπες είναι πιο επίκαιρες από ποτέ..

Δεν θα το πάρουν πίσω είπαν, καμπανάκια μλκς δεν έχει.

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 83 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close