PC-Gaming News

Viewing 15 posts - 3,166 through 3,180 (of 3,244 total)
  • Author
    Κώστας ΚαλλιανιώτηςΚώστας Καλλιανιώτης
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 7944
    Been thanked: 720 times

Command and Conquer and Red Alert Remastered—everything we know

https://www.pcgamer.com/command-and-conquer-red-alert-remastered-release-date/

Spoiler: Ακόμα δεν άρχισαν καλά-καλά το development, οπότε η κυκλοφορία δεν είναι καν στον ορίζοντα. Πάντως οι developers της Petroglyph είναι βετεράνοι της Westwood, και έχουν πρόσβαση στο source code των originals.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2684
    Been thanked: 116 times

Η bioware και η ea θα εχουν προβληματα και με την sony μετα απο αυοτ. Καλα αν ειχε γινει το ιδιο σε pc εκει δεν το συζηταμε θα ειχαν πληρωσει χιλιαδες σε αποζημιωση καθως το να μεινει καποιος χωρις pc ειναι πολυ πιο σοβαρο αφου στο pcκκανουμε ενα σωρο πραγματα οχι μονο παιχνιδια ενω για μια κονσολα δεν σε νοιαζει αλλα τωρα που ολα γινονται ηλεκτρονικα και για οτιδηποτε χρησιμποεις το pc απο το πιο απλο πραγμα οπως να δεις τα email σου και να διαβασεις ειδησεις μεχρι να τρεξεςι τα πιο απαιτητικα προγραμματα και παιχνιδια καταλαβαινεται τι θα ειχε συμβει τωρα αν ειχε χαλσει εστω και ενα pc. Θα εδινε εντολη ο Τραμπ να κλεισουν την ea και την Βιοware αμεσως. Ειναι τυχεροι που δεν χαλασαν κανενα pc.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3594
    Been thanked: 81 times

r

Command and Conquer and Red Alert Remastered—everything we know

https://www.pcgamer.com/command-and-conquer-red-alert-remastered-release-date/

Spoiler: Ακόμα δεν άρχισαν καλά-καλά το development, οπότε η κυκλοφορία δεν είναι καν στον ορίζοντα. Πάντως οι developers της Petroglyph είναι βετεράνοι της Westwood, και έχουν πρόσβαση στο source code των originals.

Red Alert 1 δεν είχα παίξει, δυστυχώς. Όμως πολύ καλό το ότι υπάρχει source code. Ελπίζω να κρατήσουν τα original cinematics/videos και να δούμε και Remaster του 2 με Τάνια και τα 2 άλλα μωράκια/Ανθυπασπίστριες.

Τόσο καιρό όμως μάταια περιμέναμε όλα τα Red Alert στο GOG?

lucinoslucinos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 734
    Been thanked: 81 times

Εγώ πάλι νομίζω ότι ο κώδικας έχει μόνο ιστορική σημασία, εκτός βεβαίως αν συνοδεύεται από αδημοσίευτα assets. Εξάλλου υπάρχει ανοικτή υλοποίηση:

https://www.openra.net/

• Υπουργός Ανάπτυξης

Λογικά άσχετο με το καινούργιο Vampire the Masquerade νέο game που φτιάχνει η Hardsuit Labs στο Σαν Φρανσίσκο, αλλά η Paradox ανακοίνωσε πως ιδρύει νέο game studio στη Μπέρκλεϋ της Καλιφόρνια, με επικεφαλής τον πρώην CEO της εταιρίας που είχε φτιάξει το… Second Life.

Rod Humble Joins Paradox Interactive as Lead of New Development Studio in California

“Paradox Tectonic will lead development of a brand-new game and IP to be published by Paradox Interactive, with details to be announced at a later date.”

1 user thanked author for this post.
    mike299mike299
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 49
    Been thanked: 30 times

Κατι τετοια ειναι που μας κανουν περηφανους που δεν ειμαστε κονσολαδες! https://www.theverge.com/2019/3/4/18250837/ps4-anthem-crash-ea-bioware-sony Το Anthem κολλαει τα playstation επειδη ειναι πολυ αδυναμα και η ea δοκιμασε να βαλει γραφικα καλυτερα απο οσο αντεχουν. Και ολο και αυξανονται αυτοι που παραπονιουνται και ζητανε τα λεφτα τους πισω οσο περνανε οι μερες. Ομως ουτε ενας δεν εχει πει για αντιστοιχο προβλημα στο pc. Γιατι οι περισσοτεροι εχουν pc σαν το δικο μου η καλυτερο δηλαδη χτηνος/τερας και αρα δεν εχουμε λογο να φοβομαστε οτι ενα παιχνιδι θα χαλασει το pc!!

Άρα σε όσους ευχόμασταν “Που να σου καεί η κονσόλα!”, αρκεί τώρα τους αγοράσουμε το παιχνίδι 😈

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5228
    Been thanked: 354 times
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    soad667soad667
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4474
    Been thanked: 684 times

Δεν ξέρω αν έχουμε αναφερθεί καθόλου στο Russia 2055, έχει κάτι μηνάκια που έσκασε μύτη. Αλλά οκ στα τότε βίντεα φαινόταν του γκουντ του μπι τρου που λένε, δεδομένου ότι φτιαχνόταν και από ένα μόλις άτομο. Πρόσφατα έβγαλε ένα κανονικό τρέηλερ πέρα από τα μικρά τήζερς που έριχνε όλο αυτό το καιρό.

Και μόλις χθες ο τύπος, δεν ξέρω αν εξακολουθεί να είναι ντεβ τημ του ενός ατόμου, έδωσε στη δημοσιότητα ένα πρηάλφα ντέμο. Οπότε είπα να το μοιραστώ.

https://invictusvolition.itch.io/russia-2055

Είναι τεκ ντέμο στην ουσία, αλλά αυτή η παλέτα και τα ανιμέσια μου σηκώσανε τη τρίχα, δεδομένου ότι μπορείς να κινηθείς και ο ίδιος λίγο εκεί μέσα. Δεν ξέρω πως κι αν θα εξελιχθεί σε πλήρες γκέημ αυτό το πράγμα, αλλά αν σας περισσεύουν 2-3 γκίγκα και γουστάρετε γραφικάρες φουλ 15fps ακατέβατα, επιβάλλεται να το δείτε.

• Υπουργός Ανάπτυξης

ΣΟΒΙΕΤΙΚΟ CITY-BUILDER

https://store.steampowered.com/app/784150/Workers__Resources_Soviet_Republic/

Εκκολαπτόμενη γκοτιά, αλλά είναι σε early access και θέλει δουλίτσα ακόμα.

Στέφανος ΚουτσούκοςΣτέφανος Κουτσούκος
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 10551
    Been thanked: 786 times

Τί εκπληξάρα μου πέταξε το Στήμ στη Discovery Queue?

Επανακυκλοφορία Ισπανόφωνων point and click Συμφωνίξ και Αντιρίξ (θεϊκή έμπνευση του εγχώριου μεταφραστή, για πάντα στις καρδιές μας) από τα πρώτα χρόνια της δεκαετίας του 00′. Σκληρό wishlist, δεν έχω ιδέα τί λένε σαν περιπέτειες, φαίνονται σαφώς πιο καλοφτιαγμένα από τα Red Comrades Save The Galaxy αλλά Χριστέ μου, αυτές οι ΜΥΤΕΣ!

https://store.steampowered.com/app/1019580/Mortadelo_y_Filemn_Una_aventura_de_cine__Edicin_especial/

4 users thanked author for this post.
    Γιώργος ΔεμπεγιώτηςΓιώργος Δεμπεγιώτης
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 4286
    Been thanked: 175 times

Ενδιαφέρον, θα το τσεκάρω κάποια στιγμή.

Εκτός αυτού, επανακυκλοφόρησε στο Steam το πρώτο Fenimore Fillmore του 1996, ένα “καουποϊκο” adventure που δεν ήταν ιδιαίτερα γνωστό (το sequel του – Wanted aka The Westerner – είχε δοθεί και ως δώρο σε κάποιο PC Master), αλλά φαίνεται καλούλι.

• Υπουργός Ανάπτυξης

Πω, το 3 Skulls of the Toltecs το έπαιζα όταν ήμουν 10+ χρονώ και είχα σκαλώσει σε έναν ηλίθιο γρίφο με τον καφέ, επανήλθα σε αυτό όταν είχα γίνει 20+ και με τη συσσωρευμένη εμπειρία το τερμάτισα με συνοπτικές διαδικασίες. Τι ωραίο γκεημ.

soad667soad667
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4474
    Been thanked: 684 times

#goty2020

• Οργανωμένος Νεολαίος
Viewing 15 posts - 3,166 through 3,180 (of 3,244 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close