Ragequit Discord Server

Viewing 8 posts - 166 through 173 (of 173 total)
  • Author
    Στέφανος ΚουτσούκοςΣτέφανος Κουτσούκος
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 10113
    Been thanked: 364 times

Ρε Μπρους, σε είχα για πιο ζόρικο μάγκα.

Επειδή ο Αδάνιος είναι κακιασμένη γεροντοκόρη/εξυπνάκιας καριέρας/σκληρό θύμα μπούλινγκ θα την κοπανήσεις από παντού; Έτσι κάμουν ορέ τα παλλικάρια; Εμένα ξέρεις τί μου σούρνουν οι νεολαίοι στο Ντισκόρντ; Αυτό έλειπε να τα έπαιρνα σοβαρά. Προφανώς είμαι ένας φαντασμένος ελιτιστής φανφαρόνος παπαρολόγος που δεν ξέρει τί του γίνεται. Το να κοιτάς το Ντισκόρντ για σοβαρότητα είναι σα να ‘σαι γονιός εφήβου και να τσεκάρεις το Μέσεντζερ της κόρης σου. Απλά. Δεν. Το. Κάνεις.

Όπως και να ‘χει, γι’αυτό ακριβώς έχουμε το φόρουμ που λειτουργεί για σοβαρές συζητήσεις με επιχειρήματα επί αντικειμένων και οι νεολαίοι μπορούν να χρησιμοποιούν το Ντισκόρντ για να κράζουν σκληρά κάθε μας ανάσα. Υπάρχει μέθοδος να το κερδίσεις και το Ντισκόρντ, στείλε PM για φούλ ντετάηγς.

Το ζουμί πάντως είναι : Discord= Σοβαρότης Μηδέν. Από κουβέντες για λογαριασμό ΔΕΗ ως τη Μπανάθα.

Φόρουμ= Σκληρό νερντούλιασμα παλαιάς κοπής.

Αν αφήσεις τον οποιονδήποτε να σε διώξει από στέκι σου, μόνο εσύ χάνεις και είναι κρίμα κι άδικο.

4 users thanked author for this post.
    gvorrisgvorris
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 387
    Been thanked: 105 times

Ψηφιακέ φίλε μου brother bruce μπορεί να μην γνωρίζομαστε προσωπικά αλλά έχω σχηματίσει μια εικόνα για σένα όπως και για τους περισσότερους εδώ μέσα και θα σου πω και εγώ μην φύγεις.

Εχεις απόψεις και γράφεις σύμφωνα με την ηλικία μας που ταιριάζουν τα γούστα μας και η παρέα μας, και είναι αυτό που θέλουν όσοι αγαπάνε την έννοια φόρουμ.

Είναι κρίμα να φύγεις θα συμφωνήσω με τον Στέφανο όπως επίσης θα συμφωνήσω μαζί του όσον αφορά και το discord που και εγώ είπα να δοκιμάσω αλλά δεν. Αυτό το αχταρμά (sorry guys) που ο καθένας λέει ότι να ναι, δεν μου κάνει, δεν με καλύπτει, χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν προς θεού.

Θέλω όμως να μπαίνω στο φόρουμ /στέκι μας και να διαβάζω σωστές και σοβαρές απόψεις με παρεΐστικο κλίμα.

Αν φύγεις και εσύ όπως έχουν φύγει και άλλοι που χαιρόσουν να διαβάζεις άρθρα και απόψεις τους, που δεν θα πω τώρα ποιοι είναι, θα συμβάλλεις και εσύ στην ερημιά του φόρουμ που πριν χρόνια κουραζόσουν με την καλή έννοια να χτίσεις.

Αν αγαπάς αυτό το μέρος και σε στεναχωρεί η απόφαση σου, τότε έχεις πάρει λάθος απόφαση 🙂

1 user thanked author for this post.
    SavatarSavatar
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1170
    Been thanked: 40 times

Μπράδερ αμαρτίας είναι να χάσουμε τα μερακλίδικα ποστ σου, και δεν το λέω ειρωνικά, πάντα (από τα στέκια του PCM) απολάμβανα την γραφή σου στην online γωνιά μας. Btw, δεν έχω ιδέα σε τι αναφέρεσαι (δεν ξέρω καν τι είναι το Discord, και δεν παίζει χρόνος να το ψάξω κιόλας)

2 users thanked author for this post.
    AdhanAdhan
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 8069
    Been thanked: 226 times

Wow, speechless κλπ…

Πήγα από περιέργεια στο search να δω τι διάολο έγινε, που είναι το trigger και… από τα 2 χρόνια στο discord και τα μερικές χιλιάδες σχόλια που είχα, απομόνωσες 3-4 που σε ανέφερα (βέβαια αυτό που έλεγα, ας είναι καλά κι ας λιώνει στο KCD, όταν είχες εξαφανιστεί, ούτε που το είδες φαντάζομαι). Στα υπόλοιπα λέω για την πειρατεία και το steam, για τα οποία έχεις εκφραστεί ΑΝΟΙΧΤΑ, πολύ υπέρ του πρώτου και πολύ κατά του δεύτερου, δικά σου λόγια είναι. Κι αν είδες και τίποτα που έχασα, αν όπως λες με είχες καταλάβει, θα μπορούσες να δεις ότι είναι trolling/πείραγμα, εκτός κι αν σε ό,τι γράφουμε πρέπει να κοτσάρουμε και υποσημείωση (π.χ. τον Borracho σε κάποια φάση, τον είχα αναφέρει ως “ο κος Χίος”, για το μακέλεμα του Numenera, τι πάει να πει, ότι είναι ίδιοι χαρακτήρες;). Όσο για το δράμα κτλ. το οξύμωρο στο σχόλιο σου, μόνο σε αποφυγή του δεν καταλήγει . Σου έχω στείλει pm, για ό,τι θες συνεχίζουμε εκεί, μην ταλαιπωρούμε το θρεντ.

Wind and stone, I search my heart and find...

maladroidmaladroid
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 479
    Been thanked: 17 times

Μόλις τώρα πήρα χαμπάρι το ποστ του Brother.

Δεν είχα ποτέ προσωπικά πάρε-δώσε μαζί του αλλά για μένα ήταν ο κύριος λόγος να σκανάρω για κανούργια ποστ στο forum ανεξαρτήτως θεματολογίας (και Μάστερ Σεφ κοτσομπολιά διάβαζα από τα χεράκια του κι ας μην παρακολουθώ την εκπομπή). Ελπίζω να μην εγκατέλειψε το community οριστικά αλλά κι έτσι να’ναι δεν του κακιώνω – άφησε το Ragequit με ragequit, αντρίκια και μπεσαλίδικα.

Discord έχω μερικούς μήνες που το ανακάλυψα και ακόμα δεν έχω ιδέα τι και πώς. Η αίτηση που έκανα εδώ κάποτε για invite έπεσε στο κενό, ίσως φταίει που δεν έδωσα nick: maladroid#0548.

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13315
    Been thanked: 339 times

Μπες από την κεντρική maladroid, έχει μόνιμο έγκυρο invite link.

soad667soad667
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4168
    Been thanked: 196 times

2 users thanked author for this post.
    jimmy213
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3310
    Been thanked: 61 times

Όντως έφυγε ο Brother;

Be active users, not passive...
    XSubs
    Give a man a fish, and you can feed him for a day. But give a fish a man, and you can feed it for a month.

Viewing 8 posts - 166 through 173 (of 173 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Follow on Feedly

Close
Close