Ragequit Polls

Viewing 15 posts - 151 through 165 (of 369 total)
  • Author
    HellionHellion
    • Admin
    Replies: 7467
    Been thanked: 183 times

Κι εγώ προσωπικά νιώθω παραμελημένος και άκρως τεθηγμένος διά την απουσία των επιλογών για Hummingbird based-shooters αλλά και για το ένδοξο είδος των Arkanoid clones. Είχαμε μια αρκετά έντονη διαμάχη επ’αυτού στη βίλα των Editors πριν λίγες ημέρες.

NorthlanderNorthlander
    • Admin
    Replies: 13197
    Been thanked: 243 times

Προφανώς βγήκε υποψήφιος προς αποχώρηση ο Hellion μετά από αυτήν την κουβέντα.

SavatarSavatar
    • Member
    Replies: 1158
    Been thanked: 27 times

Άργησα να πάρω χαμπάρι τούτο το poll! RPG δαγκωτό ενοείτε, για αρκετούς λόγους! Πρώτον, γιατί από την φύση τους τα RPG είναι hybrids οπότε καλύπτεις τεράστια γκάμα γούστων (από εγκεφαλικά turn based μέχρι γρήγορα action, άλλα με στρατηγική, άλλα με άμυαλο κλίκι-κλίκι, άλλα ανοικτά και χαοτικά, άλλα γραμικά αλλά με σφιχτό στόρυ, από όλα έχει λέμε!) και φυσικά γιατί έχει ένδοξο παρελθόν (Might and Magic, Wizardry, Fallout κτλ.), ένδοξο παρών (New Vegas, Witchers, Mass Effect κτλ.) και φυσικά ένδοξο μέλλον (να θυμίζω τα ΔΕΚΑΔΕΣ rpg που περιμένουμε γεμάτοι αγωνία?) Φυσικά τεράστιο ρεσπέκτ σε όλα τα είδη, πάντα θές και την ζεστασιά των adventures, την αδρεναλίνη ενός fps, τον χαβαλέ ενός online game με την παρέα, τους χάρτες και τα πλάνα για παγκόσμια κυριαρχία σε ένα strategy κτλ. Και ναι, οι Άρχοντες του RQ μας τρόλαραν κανονικότατα βάζοντας ίσως το ποιο ψυχρό και άχρωμο παιχνίδι της κατηγορίας για εκπρόσωπο! Τέχνασμα των adventur-άδων για να μας πάρουν την πρωτιά, αλλά έχουμε εκπαιδευτεί στις τρολιές, δεν μασάμε! :silly:

AdhanAdhan
    • Little Smurf
    Replies: 7955
    Been thanked: 129 times
    Savatar wrote:
    Και ναι, οι Άρχοντες του RQ μας τρόλαραν κανονικότατα βάζοντας ίσως το ποιο ψυχρό και άχρωμο παιχνίδι της κατηγορίας για εκπρόσωπο!

Δεν προσπάθησαν αρκετά. Θα μπορούσαν να είχαν βάλει Oblivion… :trollface:

Wind and stone, I search my heart and find...

Kara
    • Member
    Replies: 5070
    Been thanked: 110 times

Favourite superhero Spiderman χωρίς δεύτερη σκέψη.
    Γιατί είναι ο πιο ανθρώπινος ήρωας που τυχαία βρέθηκε εκεί, επέλεξε πρώτα να βγάλει χρήματα από τις δυνάμεις του και μετά από το συμβάν με τον θείο του αποφάσισε να κάνει το καλό. Γιατί έχει τους πιο cool κακούς (venom, carnage, kraven, doc oc, κλπ) και δεν πολεμάει μόνο έναν π.χ. Lex Luthor. Είναι πραγματικά solo υπερήρωας χωρίς Alfred ή Jarvis. Του σκότωσαν την πρώτη μεγάλη αγάπη κι έτσι όπως το έκαναν πάντα θα αναρωτιέται αν έφταιγε αυτός, είδε τον καλύτερο του φίλο να μπλέκει με απαγορευμένες ουσίες, τον έβαλαν να επιλέξει ανάμεσα στη ζωή της θείας του και στο γάμο του. Δεν είναι chosen one, εξωγήινος, μεγιστάνας που βαριέται στον πύργο του. Δεν ανήκει σε ομάδα με άλλους παρόμοιους και δεν νιώθει μόνος, παρά μόνο υπομένει το bullying από τους συμμαθητές του και μετέπειτα από το αφεντικό του. Είναι ο άνθρωπος της διπλανής πόρτας.

Oolated SquiggOolated Squigg
    • Member
    Replies: 1665
    Been thanked: 16 times

Σουπερ Γκουφυ

supergof.jpg

Admiral
    • Admin
    Replies: 3236
    Been thanked: 14 times
    kara wrote:
    Favourite superhero Spiderman χωρίς δεύτερη σκέψη.
    Γιατί είναι ο πιο ανθρώπινος ήρωας που τυχαία βρέθηκε εκεί, επέλεξε πρώτα να βγάλει χρήματα από τις δυνάμεις του και μετά από το συμβάν με τον θείο του αποφάσισε να κάνει το καλό. Γιατί έχει τους πιο cool κακούς (venom, carnage, kraven, doc oc, κλπ) και δεν πολεμάει μόνο έναν π.χ. Lex Luthor. Είναι πραγματικά solo υπερήρωας χωρίς Alfred ή Jarvis. Του σκότωσαν την πρώτη μεγάλη αγάπη κι έτσι όπως το έκαναν πάντα θα αναρωτιέται αν έφταιγε αυτός, είδε τον καλύτερο του φίλο να μπλέκει με απαγορευμένες ουσίες, τον έβαλαν να επιλέξει ανάμεσα στη ζωή της θείας του και στο γάμο του. Δεν είναι chosen one, εξωγήινος, μεγιστάνας που βαριέται στον πύργο του. Δεν ανήκει σε ομάδα με άλλους παρόμοιους και δεν νιώθει μόνος, παρά μόνο υπομένει το bullying από τους συμμαθητές του και μετέπειτα από το αφεντικό του. Είναι ο άνθρωπος της διπλανής πόρτας.

Προσυπογράφω! Δεύτερος αγαπημένος ήρωας είναι για μένα ο Ironman, κυρίως λόγω της εκκεντρικής και αυτοκαταστροφικής προσωπικότητας του Tony Stark. Στην τρίτη θέση βάζω Daredevil και μετά X-Men. Από DC οι Batman και Superman είναι οκ αλλά η συμπάθειά μου είναι ξεκάθαρα η Marvel.

D3vastat0R wrote:
    Σουπερ Γκουφυ

Ποιος Γκούφι, ένας είναι ο ήρωας:
    Disneys_PK_Phantom_Duck_Disney_Living_Mobile-0.jpg

Raz
    • Member
    Replies: 1368
    Been thanked: 4 times
    kara wrote:
    Του σκότωσαν την πρώτη μεγάλη αγάπη κι έτσι όπως το έκαναν πάντα θα αναρωτιέται αν έφταιγε αυτός.

Βασικά έφταιγε και αυτός.Αλλά ο τρόπος που τη σκότωσαν ήταν πέρα για πέρα ηλίθιος.Απορώ ποιος το σκέφτηκε.

Στα άλλα προσυπογράφω πάντως.

Steel_HavocSteel_Havoc
    • Member
    Replies: 3798
    Been thanked: 30 times

25154MV~Marvel-Comics-Silver-Surfer-Posters.jpg
    Γενικά γουστάρω την Μάρβελ ποιο πολύ και ο Σίλβερ Σέρφερ ειναι απο τους αγαπημένους χαρακτήρες μαζι με Ghostrirer, Daredevil αλλα και Hulk.

BathoryBathory
    • Member
    Replies: 4304
    Been thanked: 65 times

Ψήφισα άλλος, αν και είναι supervillain.

original.jpg
    Sketch
    • Member
    Replies: 709
    Been thanked: 5 times

Ακόμα περιμένω μια ραδιενεργή αράχνη να με τσιμπήσει. Ή μήπως όχι; Σϊγουρα θα ήθελα να έχω τις δυνάμεις του Σπάιντερμαν, αλλά…γουίθ γκρέητ πάουερ…ξέρετε. Αφήστε που ο Σπάιντερμαν έχει περάσει ΤΑ ΠΑΝΔΕΙΝΑ. Βέβαια, γι αυτό είναι και μακράν ο αγαπημένος μου υπερήρωας. Απλώς δε θα ήθελα να βρίσκομαι στη θέση του, γιατί θα είχα λυγίσει και τρελαθεί πολύ νωρίς, όπως κινδύνεψε να πάθει κι ο ίδιος ο Πήτερ.

Πάντως, μεγάλωσα με τα κόμικς (όχι τα πρώτα-πρώτα), και την ανιμέητεντ σειρά του Σπάηντερμαν (στην οποία παρεμπιπτόντως, πρώτος-πρώτος στα ελληνικά credits ήταν ο Ακίνδυνος Γκίκας χεχε :spiteful: ), και ήταν περισσότερο θέμα τύχης. Έτυχε να μου τραβήξει αυτός το ενδιαφέρον και κόλλησα, χωρίς να ασχοληθώ με άλλους υπερήρωες μέχρι το Λύκειο. Και εντάξει, για όλους τους λόγους που είπε η kara και άλλους πολλούς βέβαια, ο Σπάιντερμαν είναι ο πιο αγαπητός ήρωας της Μάρβελ.

Τώρα ευτυχώς έχω όλα τα παλιά (1 έως 500-κάτι) σπάιντερμαν σε e-comic μορφή (σσσςςς, μην το πείτε στη Μάρβελ) και έχω φτάσει μέχρι στιγμής κάπου στα μέσα των 90’ς, μετά το δεύτερο clone saga. Με το poll μου θυμήσατε να το συνεχίσω :P

Runners-up: #3Τόνυ Σταρκ, #2 Νυχτοβάτης (ναι, το όνομα του στα Ελληνικά είναι φοβερό, κι αν διαφωνείτε, θα σας κλείσω σ’ ένα κλουβί με τον Βένομ.)
    Τον Ultimate Venom

AdhanAdhan
    • Little Smurf

Toν καλύτερο “down to earth” ήρωα τον είχε χτες αργάμιση στο STAR , και όποιος κατάλαβε.

p.s. Μην τολμήσεις κανείς και μου δώσει άλλο thank you, δε θέλω να χαλάσει ο μαγικός αριθμός. 👿

NorthlanderNorthlander
    • Admin
    Replies: 13197
    Been thanked: 243 times

Τον είχε ξαναδείξει πρόσφατα, αλλά καλό κάνει να το θυμούνται μερικοί. Here comes the pain.

GrmadnessGrmadness
    • Member
    Replies: 4820
    Been thanked: 20 times

@Sketch, βασικά ο Venom (το εξωγήινο symbiot της διπλανής πόρτας) είναι μεγάλη λατρεία, ακριβώς επειδή όποτε σκάει μύτη, ο εξίσου λατρεμένος Spidey (Uber geek υπερήρωας της διπλανής πόρτας) απλά τρέχει για την ζωή του, κυριολεκτικά. Οπότε, my vote goes to Venom (σας το έχω πεί, είμαι αιρετικός).
    On a second note, Φάντομ Ντάκ!
    ΕDIT
    Adhan, το έκανα μόλις. 667. 👿

42, the answer to everything

AdhanAdhan
    • Little Smurf

Από το poll ψήφισα X-men, κυρίως λόγω Wolverine και Magneto αν και DC>>>Marvel.

Viewing 15 posts - 151 through 165 (of 369 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Follow on Feedly

Close
Close