Ragequit Polls

Viewing 15 posts - 196 through 210 (of 369 total)
  • Author
    GrmadnessGrmadness
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4820
    Been thanked: 20 times
    Great0ldOne wrote:
    Τι μου θύμισες τώρα… Κόναν ο Βάρβαρος, η καλύτερη ευκαιρία για geek στην πρώιμη εφηβεία, που πλέον η Μπέτυ και η Βερόνικα του Archie με τις οποίες ξερογλυφόταν κάνα χρόνο πριν του φαινόταν ξενέρωτες, και που δεν θα τολμούσε να ακουμπήσει Μilo Manara, Paolo Eleuteri Serpieri και Erich Von Gotha ακόμα και αν ήξερε ποιοι είναι και που να βρει τα album τους, να δει λίγο σκιτσαρισμένο βυζί να στανιάρει.

Βασικά ποτέ δεν διάβασα Archie, ήταν ξενέρωτο από την φύση του (μάπα ακόμα και το εξώφυλλο). Conan Ναί! Δε μπέστ μπάι φάρ λέμε! Από άλμπουμ, HR Giger, δημιουργό των πιο σκοτεινών έργων τέχνης, στα των Manara,Von Gotha και Serpieri, δεν είναι για απάντηση σε αυτό το φόρουμ… (O λόγος είναι πως οι πιτσιρικάδες θα ασχοληθούν με άλλου είδους gaming)
    EDIT
    Ακολουθεί SPOILER
    Αλλά για να επανέλθουμε, το βραβείο καλύτερου τεύχους ανήκει δικαιότατα στην MARVEL. 197κάτι, εξετάσεις ο Wolverine για να αποκτήσει το σήμα των X MEN. Σκοπός είναι να φτάσει στο δωμάτιο του καράφλα με τις ρόδες, τον οποίο φυλάνε η Storm και ο Cyclops. Long story short, μπαίνει από το παράθυρο, με κομμάτι από Sentinel να κρέμεται από τον ώμο του, πάει πίσω από τον καθηγητή, βγάζει νυχάκι και το ακουμπάει στην βάση του κρανίου του, και λέει το έπικ “Bang Charlie, you are dead”.Και το απόλυτο Comic της DC είναι το απίστευτο Death Of Superman.

42, the answer to everything

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 753
    Been thanked: 0 times

εύκολο poll άνετα πάει η ψήφος στων spiderman.Από marvel μου αρέσουν και οι captain america,black panther,deadpool και άλλοι πολλοί από dc οι μονοί που μου αρέσουν είναι ο batman,flash,martian manhunter,hal jordan και rorshak

Great0ldOneGreat0ldOne
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4005
    Been thanked: 350 times
    Grmadness wrote:
    Archie, ήταν ξενέρωτο από την φύση του (μάπα ακόμα και το εξώφυλλο)

Κι όμως, σε όποιον διάβαζε προσεκτικά και με ανοικτό μυαλό, ειδικά κάποια εξώφυλλα μπορούσαν να δώσουν μαθήματα ζωής…

veronicapaper_800_zpsa87a8b04.gif

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5302
    Been thanked: 516 times

Αφού γράφεται που γράφεται για comics δεν τα γράφεται εδώ
    https://ragequit.gr/forum/off-topic/327-comic-fans-assemble
    …άντε γιατί αυτοί με τα manga είναι πιο οργανωμένοι

GrmadnessGrmadness
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Πρωτότυπο… Γυναίκα που λατρεύει το χρήμα… Και τα κοσμήματα. Το μελαχροινό πάντως, του δίνει πόντους, I admit…
    ΕDIT
    Female Ninja… :cheers:

Kαι για άκυρο λόγο, η μνήμη μου έφερε στο φώς το CAMELOT 3000!!! Πόσοι το θυμούνται αυτό;

Great0ldOneGreat0ldOne
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Μιας που το έχουμε κάψει με offtopic, για να ρωτήσω τους κατέχοντες βαθειά κομικογνώση…

Κάπου πριν 20 χρόνια, είχα αγοράσει ένα ειδικό/επετειακό/whatever κομικ της Disney, άνετα καμιά 200αριά σελίδες, με το Μίκυ και το Γκούφι σε μια high fantasy περιπέτεια που, τώρα πλέον ξέρω πως ξεπατήκωνε άγρια τα Chronicles of Narnia και με ολίγο Lord of the Rings αλλά και Christmas Carol για το ξεκάρφωμα.

Θυμάμαι τότε μου είχε αρέσει και το πρόσεχα σα τα μάτια μου, παρόλα αυτά κάποια στιγμή το έχασα (ενώ ακόμα και τώρα αν ανοίξεις ντουλάπια στο πατρικό μου, θα βρεις ένα σωρό κομικ από εκείνη την εποχή, εκείνο που παράπεσε δε ξέρω).

Το έχει διαβάσει κανείς άλλος/ξέρει πως λέγεται ακριβώς, ώστε να το ψάξω?

Παναγιώτης ΜητράκηςΠαναγιώτης Μητράκης
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 8614
    Been thanked: 686 times

Μήπως λες αυτό;

trilogia-to-spathi-ton-pagon-1990.jpg

EDIT:

Grmadness wrote:
    Και το απόλυτο Comic της DC είναι το απίστευτο Death Of Superman.

Nothing beats Watchmen κατά τη γνώμη μου. :whistle:

Wind and stone, I search my heart and find...

Great0ldOneGreat0ldOne
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Omg, 10 λεπτά για να πάρω απάντηση σε κάτι που προσπαθούσα να θυμηθώ χρόνια.

+1.000.000 thank you δικά σου.

Επίσης, το Ragequit είναι το πιο γαμάτο forum ever.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5302
    Been thanked: 516 times
    Grmadness wrote:
    Ειρωνικό σχόλιο; Είναι μακράν ότι πιο ανούσιο έχω διαβάσει, σε 7 τεύχη απλά δέρνονται, τα ηχητικά εφέ είναι περισσότερα από τους διαλόγους.
    GrmadnessGrmadness
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    kara wrote:
    Grmadness wrote:
    Ειρωνικό σχόλιο; Είναι μακράν ότι πιο ανούσιο έχω διαβάσει, σε 7 τεύχη απλά δέρνονται, τα ηχητικά εφέ είναι περισσότερα από τους διαλόγους.

Βασικά είναι θέμα προσωπικού γούστου. Όταν έχεις συνηθίσει σε Superman/υπερφλώρο και διαβάζεις αυτό, το οποίο είναι τρελή καφρίλα (την οποία λατρεύω σε comics), με δόντια να φεύγουν κλπ, λές “Κοίτα να δείς τον βουτηρομπεμπέ, μεγάλωσε”. Κόμικ με υπερήρωες διαβάζω, όχι φιλοσοφικό κείμενο. But that’s just me. :)

• Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 3461
    Been thanked: 221 times

Δεν ξέρω αν ισχύει και με άλλους, αλλά προσωπικά ενδιαφέρομαι περισσότερο για τα alter ego των superheroes παρά για την ηρωική τους μορφή. Για παράδειγμα, ο λόγος που προτιμώ σαφώς τις ταινίες Spiderman του Sam Raimi (τις δύο πρώτες, όχι το 3) έναντι του πρόσφατου Amazing Spiderman είναι ακριβώς η καλύτερη παρουσίαση της ζωής του Peter Parker όταν δε φορά τη στολή. Γι’ αυτό στενοχωρήθηκα λίγο με το Ιron Man 2, στο οποίο ήλπιζα οτι θα δούμε το στορι του “Demon in a Bottle” και τελικά είδαμε μόνο ψήγματα.

Η μόνη εξαίρεση που κάνω είναι ο Batman. Δεν ξέρω γιατί, η προσωπικότητα του Bruce Wayne δε μου λέει τίποτα. Εκεί ο ήρωας έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον από το πρόσωπο.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1426

Αργησα στο παρτυ αλλα ηρθα και εφερα και το αγορι θαυμα μαζι

batman-burt-ward-2.jpg

Η ψηφος μου παει (surprise surprise) για τον νυχτεριδανθρωπο :whistle: Ειναι ο μονος ηρωας, μαζι με τον ironman ( ο καπταιν αμερικα παιρνει super soldier αναβολικα και ο πανισερ δεν ειναι ηρωας) που δεν ειναι superhero επειδη τον δαγκωσε τυχαια μια αραχνη ή επειδη γεννηθηκε με υπερδυναμεις αλλα επειδη εκατσε κατω μονος του με αποφασιστικοτητα και εγινε. Ειναι ιδοιφυια στην εγκληματολογια, επιστημη, μηχανικη και κοντραρεται ευθεως με τον wolverine για τον πιο badass ηρωα που υπαρχει. Η ιστορια για τη δολοφονια των γωνιων του μπορει να φαινεται καλτ και γελοια σε μερικους αλλα ο χαρακτηρας του ειναι πολυ πιο βαθυς απο αυτο. Ο μπατμαν ειναι ο μονος που καταφερνει να αντιμετωπιζει συνεχως την τρελα και παντα να παραμενει ακλονητος ( ή τελος παντων σχεδον ακλονητος) . Οποτε βαλε τον καλυτερο ανθρωπο μαχητη που υπαρχει, δωσ’του υπεροχα gadgets και τρομερο μυαλο και εχεις τον μπατμαν :)
    http://www.youtube.com/watch?v=-G5sx4MkJmk

@adhan ειμαι μαζι σου για το DC>Marvel

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 280

Αστυνόμος Σαϊνης FTW.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 280
    Raz wrote:
    kara wrote:
    Του σκότωσαν την πρώτη μεγάλη αγάπη κι έτσι όπως το έκαναν πάντα θα αναρωτιέται αν έφταιγε αυτός.

Βασικά έφταιγε και αυτός.Αλλά ο τρόπος που τη σκότωσαν ήταν πέρα για πέρα ηλίθιος.Απορώ ποιος το σκέφτηκε.

Στα άλλα προσυπογράφω πάντως.

http://www.reddit.com/r/todayilearned/comments/xrgbz/til_in_the_spiderman_reign_miniseries_comic_book/

BathoryBathory
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4556
    Been thanked: 383 times

In other news…

Batman and Superman will join forces on the big screen in 2015.

http://www.businessinsider.com/batman-superman-movie-warner-bros-announces-2013-7

Viewing 15 posts - 196 through 210 (of 369 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close