RQ Meating – Vol IV (13/11/2015)

Viewing 15 posts - 151 through 165 (of 219 total)
  • Author
    NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13516
    Been thanked: 627 times

Κοίτα να δεις που ο grotenford θα μας καταντήσει hipsters.

Όταν εμείς στα λέγαμε, ήσουν σκεπτικός.

OmenOmen
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 254
    Been thanked: 22 times

Στο επόμενο (από Ιανουάριο έτσι; ) θα είμαι και εγώ.

Not by strength, by guile.

• Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 5819
    Been thanked: 8 times

Όπως σχεδόν επισταμένα μου ζήτησε κάποιος να γράψω ( :P ), ένα ακόμη meating στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία. Για την ιστορία, συμμετείχαν όλοι όσοι αναφέρονται στο αρχικό post πλην του rikimaru, ενώ επιπλέον παρουσίες υπήρξαν η σύζυγος του 0AGAN, η κοπέλα του grotenfrod, καθώς και μία φίλη της.

Λοιπόν είναι αλήθεια, ο SHREDDER υπάρχει κι όντως είναι 1.93μ, θηρίο ολόκληρο. Μπορώ με βεβαιότητα πλέον να πω ότι οι χελώνες έχουν όντως βρει τον μπελά τους. 😆

Όπως συμβαίνει πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις, δε προλαβαίνεις να τα πεις μ’ όλους κι εγώ αυτή τη φορά δε κατάφερα να συζητήσω με τον φίλο Pain. Επιφυλλάσσομαι για το επόμενο meating, στο οποίο θέλω να πιστεύω ότι θα έχουμε ακόμη περισσότερες συμμετοχές. Γνώρισα πάντως Adhan και Hannibal_Lecter_1984 κι είπαμε πολλά και διάφορα. Έχω την αίσθηση ότι συνολικά από άποψη κρεατοφαγίας και μπυρο / κρασοκατάνυξης, μάλλον ήμασταν σχετικά συγκρατημένοι αυτή τη φορά, μπορεί όμως και να κάνω λάθος.

Τη στιγμή της κλήρωσης πραγματικά γίναμε θέαμα, μας κοιτούσαν όλοι στο μαγαζί, αλλά πειστήρια περί αυτού δεν υπάρχουν, καθώς, όπως αναφέρθηκε, φωτογραφίες δεν έβγαλε κανείς. Εξαιρετική η Witcher 3 μπλούζα που κέρδισε ο ZombieCow, δώρο του tony_crow. Όπως περίμενα, πέρασα πάρα πολύ καλά κι αυτή τη φορά και θέλω να πιστεύω ότι η πέμπτη συγκέντρωσή μας δε θα γίνει μετά το καλοκαίρι του 2016 αλλά πολύ νωρίτερα! :cheers:

Ballywood - Αίθουσα ψυχαγωγίας στη Νέα Χαλκηδόνα με Billiards, Ping Pong, Darts, Wooden Table Football, Nova και Cosmote TV!

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς.

Γιώργος ΔεμπεγιώτηςΓιώργος Δεμπεγιώτης
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 4343
    Been thanked: 212 times

Ηταν εξαιρετικά μπορώ να πω.

Πολλά γνωστά πρόσωπα, μερικά καινούρια αλλά χαρά μου που τα γνώρισα (και ναι, ο Shredder όντως υπάρχει), έγινε και giveaway (thanks tony που προνόησες :thumbsup: ) μακάρι να ήμουν λίιιιγο πιο ξεκούραστος. :blush:

Από φαΐ έχω και’ γω την εντύπωση ότι φάγαμε λιγότερο από κάθε άλλη φορά, αλλά δε σημαίνει ότι μείναμε και νηστικοί κιόλας. :P

Till the next time… :cheers:

PainPain
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3147
    Been thanked: 77 times

Καλά όλα αυτά. Τις σαλάτες, ποιος τις παρήγγειλε; Τις άγγιξε κανείς;

Πραγματικά λυπάμαι που έπρεπε να φύγω νωρίτερα και έχασα τη φάση με τον Παύλο καθώς και το ξέσπασμα του Γοδεφρίγου. Μάνο, θα τα πούμε την επόμενη φορά, no worries.

Βοράκιε, έχεις σκεφτεί να ηχογραφήσεις παιδικά παραμύθια;

Steel_HavocSteel_Havoc
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3876
    Been thanked: 136 times

Tους Ramones αντε να τους πεις πανκ-ροκ, καθαρό πανκ δεν είναι, εξάλλου για να θεωρείσαι και πανκ πρέπει να τηρείς και κάποιες προϋποθέσεις που δεν έχουν να κάνουν με τα μαλλιά και το ντύσιμο και μόνο λίγοι πραγματικά πανκ τηρούν

Όσοι διαφωνούν να κάνουν στον Σπλίντερ στο επόμενο Meating στην αναπαράσταση που θα μας κάνει ο Σρέντερ για το πως τον σκότωσε :angry:

tony crowtony crow
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6662
    Been thanked: 427 times
    Steel_Havoc wrote:
    Tους Ramones……

Στο μενιδι μες το βραδυ, καθαρο σαν το ξυραφι
    Περα βρεχει,ππππππερα βρεχει και το λουλουδι ματωμενο
    Μαστιγωμα και λασο, μουσικοτητες στουν υπνουν.
    Κοψε-ραψε. Οι ramones ειναι punk!

Ακου πτωμα να μαθαινεις

Maverick StrangeMaverick Strange
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1481
    Been thanked: 31 times
    Pain wrote:
    Καλά όλα αυτά. Τις σαλάτες, ποιος τις παρήγγειλε; Τις άγγιξε κανείς;

Ο Στέφανος, ποιος άλλος? Μας το παίζει και καλά ροκάς και εραστής κοψιδιών και τσουπ να σου η σαλάτα και το τήλιο τα μεσημέρια.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2800
    Been thanked: 153 times
    Steel_Havoc wrote:
    Tους Ramones αντε να τους πεις πανκ-ροκ, καθαρό πανκ δεν είναι, εξάλλου για να θεωρείσαι και πανκ πρέπει να τηρείς και κάποιες προϋποθέσεις που δεν έχουν να κάνουν με τα μαλλιά και το ντύσιμο και μόνο λίγοι πραγματικά πανκ τηρούν

Όσοι διαφωνούν να κάνουν στον Σπλίντερ στο επόμενο Meating στην αναπαράσταση που θα μας κάνει ο Σρέντερ για το πως τον σκότωσε :angry:
    Δες εδω πως τον σκοτωσα https://www.youtube.com/watch?v=f79P7qke7HA απο το 39:34 μεχρι τελος.
    Στέφανος ΚουτσούκοςΣτέφανος Κουτσούκος
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 10579
    Been thanked: 814 times

Κάνω συντήρηση ρε. Μετά τα 65 πρέπει να τρως και μαρουλάκι, να μεταβολίζονται όλα τα υπερ-φάρμακα που σε διατηρούν σε 30sth φόρμα. Ο πρωταθλητισμός της παρακμής έχει μέθοδο, τί το περάσατε; :D

Pain, εγώ να ηχογραφήσω, τα παιδάκια όμως, πόση ώρα θα αντέξουν να ακούσουν;

tony crowtony crow
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6662
    Been thanked: 427 times
    Borracho wrote:
    Pain, εγώ να ηχογραφήσω, τα παιδάκια όμως, πόση ώρα θα αντέξουν να ακούσουν;
    Γιατι, ο ντινος σουτης ηταν καλυτερος;

Ακου πτωμα να μαθαινεις

Steel_HavocSteel_Havoc
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3876
    Been thanked: 136 times

Όσο βλέπεται το βίντεο του Σρέντερ τόσο είναι και πανκ οι ραμονες :deal:

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 667
    Been thanked: 0 times

Eγώ πάντως έφαγα σαλατούλα και απότι πηρε το ματι μου δεν ημουν ο μονος :P

Σκετο κοψιδι δε λεει :)

Στέφανος ΚουτσούκοςΣτέφανος Κουτσούκος
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 10579
    Been thanked: 814 times

Τα βλέπετε ρε; Μαζί με τον Πιτσίνιους θα το κλείσουμε το ΚΑΠΗ, ούλους θα σας θάψουμε. Χωρίς πρασινάδα ρε, πώς θα κάνετε αίσχη μετά τα 74;

lelos kouneloslelos kounelos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6851
    Been thanked: 371 times

ζηλεψα και κριμα που δεν ημουν εκει. ευκολα θα εκανα ανταλλαγη, μια νυχτα με τρεις καλλονες στο κρεββατι μου με την παρουσια μου εκει.
    αυτα μπορω να τα κανω και σημερα ομως το συμποσιο δεν ειναι ρουτινα.

στην αρχη ειπα να προσπερασω την τρολιτσα με τους ramones……… ομως ωρε διαολε ειναι μια συζητηση που ξεκινησε στο συμποσιο και θα τελειωσει εδω.
    λοιπον! αμορφωτοι νεανισκοι.

ο ορος punk ειναι μια ορολογια που ωφειλεται στους ramones. ετσι λοιπον, χωρις ramones δεν υπαρχει punk.
    χωρις ramones δεν θα υπηρχαν sex pistols και dead kennedys.
    δεν μπορουμε να συγκρινουμε τον πρωιμο ηχο του punk με τον μεταγενεστερο ηχο. γινεται να φαμε την πιτα πριν την ψησουμε; μονο εαν δεν εχουμε σκυλο.
    για παραδειγμα εχει σχεση ο ηχος του i believe in anarchy με τον ηχο του chaos is my life? οχι βεβαια αλλα η ενταση εχει σχεση.

οι ramones φυτεψαν τον σπορο και το δεντρο ανθισε και εβγαλε πολλα κλαδια. αμερικανικο punk και βρετανικο punk. hardcore και τα μπουτια της debbie harry.
    ντροπη και αισχος να βαζετε δαχτυλο στις ιερες νοτες του punk.

Το Gaming είναι μια σωματονοητική κατάσταση και όχι μια χρονοχωρική διαδικασία.

Viewing 15 posts - 151 through 165 (of 219 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close