Sherlock Holmes The Devil’s Daughter

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • Author
    RivereyesRivereyes
    • Admin
    Replies: 9729
    Been thanked: 119 times

Μόλις είδα το cinematic trailer και λέμε ΣΑΛΤΑΡΑ. Αυτό και το Mankind Divided είναι τα πλέον αναμενόμενα παιχνίδια μου για φέτος, με το Blood & Wine να βρίσκεται πάντα πάνω και πέρα από κάθε συναγωνισμό. Φαίνεται εξαιρετικό το Devil's Daughter. Εάν “χτίζει” επάνω στο μοντέλο του Crimes & Punishments και χώνει σατανιάρικα μεράκια, έχουμε να περάσουμε πολύ καλά το Μαϊο!

manos426f
    • Admin
    Replies: 5807
    Been thanked: 1 time

Πραγματικά ΑΣΥΛΛΗΠΤΟ trailer, που βάζει φωτιά στην τρίμηνη αναμονή μας για το παιχνίδι! Και κάπου εδώ θ' αναρωτηθώ, για μία ακόμη φορά, πώς έγινε κι άλλαξε publisher η σειρά αυτή, ειδικά μετά το “Crimes and Punishments”. Καλά, προφανώς και θα ήταν οικονομικοί οι λόγοι, αλλα δε ξέρω ποιος θα χάσει περισσότερο εν τέλει, η Frogwares ή η Focus Home Interactive…

Ballywood - Αίθουσα ψυχαγωγίας στη Νέα Χαλκηδόνα με Billiards, Ping Pong, Darts, Wooden Table Football, PS4, Nova και Cosmote TV!

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς.

kuv
    • Member
    Replies: 108
    Been thanked: 0 times

Τα 'κακά' νέα είναι ότι κάνω τρελή νεκρανάσταση αρχαίου, μουμιοποιημένου θέματος :)
    Τα καλά νέα είναι ότι χρησιμοποίησα το SEARCH function και δουλεύει.

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ το review του Μάνου φυσικά.
    Έπιασα όμως το παιχνίδι (ελαφρώς καθυστερημένα).
    Ρε Μάνο, ρε παιδιά (γενικώς όποιος το έχει παίξει), τα μάτια μου κάνουν πουλάκια; Είδα ΠΟΛΥ άσχημα γραφικά. Κακό lip-synch, κακά models, άσχημη αφύσικη κίνηση. Environments άδειους και νεκρούς, χωρίς εφέ, σκιές, φωτισμούς. Έπρεπε να μπω και να τσεκάρω τα settings, ήταν όλα τερματισμένα πάνω. Βοηθάτε με γιατί ρίχνω απανωτά insanity checks. Έπαιξα άλλο παιχνίδι; :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

jimmy213
    • Member
    Replies: 3271
    Been thanked: 31 times

Τα 'κακά' νέα είναι ότι κάνω τρελή νεκρανάσταση αρχαίου, μουμιοποιημένου θέματος :)

O.o

Be active users, not passive...
    XSubs
    Give a man a fish, and you can feed him for a day. But give a fish a man, and you can feed it for a month.

HellionHellion
    • Admin
    Replies: 7443
    Been thanked: 167 times

ΨΕΜΜΑΤΑ.

JonIrenicusJonIrenicus
    • Member
    Replies: 6929

Αληθεια λεει. Επιβεβαιωνω. Απλα εγραψε ολοκληρο τον τιτλο. Αν γραψεις μονο sherlock holmes, τοτε χαθηκες.

kuv
    • Member

Τρεις οφτόπικ σχολιασμοί για την χαζοεισαγωγή μου και κανέναν αληθινό ίνπουτ. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ MODERATORS; ΤΙ ΧΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ! Ε ρε PCmaster.gr του 2002 που σας χρειάζεται. :pcmr:
    Μου αρέσει που δεν πόσταρα απευθείας ως σχολιο στο κείμενο του Μανου, σε περίπτωση που είχε κανείς άλλος κάποιο σοβαρό σχόλιο. ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΟΧΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ.

Περίμενω. :hmm:

Kara
    • Member
    Replies: 5044
    Been thanked: 58 times

:typicalrq:

Που και που με θυμάσαι
    την πόρτα χτυπάς χαράματα
    Που και που μ’ αγαπάς
    μα έχεις μιαν άλλη στο νου
    Που και που με θυμάσαι
    και τάχα σε πιάνουν κλάματα
    Τώρα πια θα κοιμάμαι
    τις νύχτες κι εγώ κάπου αλλού

manos426f
    • Admin

Ρε συ Χρήστο, μήπως έκανες το λάθος να προμηθευτείς την downgraded και πιο φθηνη version του παιχνιδιού;

Πλάκα κάνω φυσικά, δεν υπάρχει τέτοια. Τι να σου πω, προσωπικά δε συνάντησα σε καμία περίπτωση αυτά που αναφέρεις. Τώρα πάλι, εγώ παίζω σχεδόν αποκλειστικά adventure games, οπότε μοιραία οι απαιτήσεις μου στον τεχνικό τομέα είναι κατά πολύ χαμηλότερες σε σχέση μ' εσάς που παίζετε τα Μass Effect, Skyrim, Witcher κι όλα αυτά τα διάολα. :P 

Σίγουρα πάντως, στον όποιο βαθμό μπορεί εν τέλει να γίνεται αυτό που περιέγραψες αντιληπτό απ' τον οποιονδήποτε, δυστυχώς ΔΕΝ είναι το σημαντικότερο μειονέκτημα της τελευταίας περιπέτειας του Σέρλοκα, κάτι που θα διαπιστώσεις κι εσύ στην πορεία…

Ballywood - Αίθουσα ψυχαγωγίας στη Νέα Χαλκηδόνα με Billiards, Ping Pong, Darts, Wooden Table Football, PS4, Nova και Cosmote TV!

kuv
    • Member

Ρε συ Χρήστο, μήπως έκανες το λάθος να προμηθευτείς την downgraded και πιο φθηνη version του παιχνιδιού;

ΨΑΡΩΣΑ για μισό δευτερόλεπτο!
    Ευχαριστώ για την απάντηση.

Δεν μου αρέσει όμως αυτή η περιθωριοποίηση, γιατί να είναι τα advs οι φτωχοί συγγενείς στον τομέα γραφικών- αν είναι όντως αυτό που λες. ΣΙΓΟΥΡΑ πρώτα ένα adv θα κριθεί από γρίφους, πλοκή, χαρακτήρες, και ΣΙΓΟΥΡΑ ένας μέτριος τεχνικός τομέας δεν θα σε διώξει από ένα καλό adventure, αλλά προβληματίστηκα. Δεν μου αρέσει το 'ντάαααααξει μωρέ, adventure είναι, δεν πειράζει…'.

Πάντως τα είδα κι αυτά που λες, το τερμάτισα το παιχνίδι και συμφωνούμε 100% στα κοψίματα, αλλαγές πλεύσης, το τζόβενο Σέρλοκ κλπ και (για μενα) το απαράδεκτο και απότομο φινάλε :(
    Αλλά είπαμε, τα marketing focus groups πάντα θα καπελώνουν τα creative groups.
    Νομίζω όμως ότι έπεσε λίγο κραξιματάκι γενικώς, ίσως η Frogwares την επόμενη φορά να το πάρει αλλιώς λιγάκι…

manos426f
    • Admin

Νομίζω όμως ότι έπεσε λίγο κραξιματάκι γενικώς, ίσως η Frogwares την επόμενη φορά να το πάρει αλλιώς λιγάκι…

Ισχύει.

Ομολογώ ότι δε μ' αρέσει να χρησιμοποιώ το Metacritic ως μοναδικό εργαλείο αποτίμησης της αξίας ενός παιχνιδιού, εντούτοις δίνει μία σαφή εικόνα της υποδοχής που επεφύλαξε μερίδα των κριτικών σ' έκαστο game. Έχουμε και λέμε λοιπόν: 

The Testament of Sherlock Holmes: 18 κριτικές, 2 άνω του 90%, άλλες 5 άνω του 80%, μεσοσταθμική βαθμολογία 73%
    Crimes and Punishments: 32 κριτικές, 3 άνω του 90%, άλλες 12 άνω του 80%, μεσοσταθμική βαθμολογία 77%
    The Devil's Daughter: 17 κριτικές, καμία άνω του 90%, καμία άνω του 80%, μεσοσταθμική βαθμολογία 65%

Ε, δε μπορεί όλοι οι reviewers ανά τον κόσμο να κάνανε λάθος, προφανέστατα κάτι δε πήγε καθόλου καλά στην τελευταία περίπτωση…

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Close
Close