Single Player RPGs

Viewing 15 posts - 646 through 660 (of 1,905 total)
  • Author
    Κώστας ΚαλλιανιώτηςΚώστας Καλλιανιώτης
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 8306
    Been thanked: 1278 times
    elessar wrote:
    Μάλλον προς Risen πάω πάντως αν και χθες πήρα σε προσφορά το Inquisitor οπότε το ξανασκέφτομαι.

Ανδροπρεπέστατο παίγνιον, το είχε κάνει review και ένα χαμένο κορμί σε ένα ελληνικό έντυπο παλιά, μου διαφεύγουν τα ονόματα τώρα. Αρκετά σπαστικές οι μάχες του λόγω δυσκολίας ακόμα και στο normal, αλλά ισχυρότατο κατά τα άλλα και τεράστιο σε διάρκεια.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 326
    Been thanked: 0 times

Πάντως ρε παιδιά αυτό το αίσθημα του απόλυτου τρόμου όταν πέτυχα για πρώτη φορά ShadowBeast στο Gothic 1 ακόμα δεν το έχει φτάσει κανένα παιχνίδι.
    Ακόμα θυμάμαι το απίστευτα τρελό τρέξιμο να γλιτώσω προς το camp της Σέχτας, πωπωπω.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 205

Γενικά έβγαζε “συναίσθημα” το παιχνίδι, σε διάφορα επίπεδα, κυρίως θετικότατα.

• Οργανωμένος Νεολαίος

Μα και καθαρά κοινωνιολογικά είχε τρομακτικό ενδιαφέρον. Κλειστή κοινωνία, χωρίς επίσημο φορέα εξουσίας, αυτο-οργανωμένες κοινωνικές ομάδες, ιδιαίτερες μορφές παραβατικότητας.

Αν έβγαινε κανένα αξιοπρεπές HD mod μπορεί να το ξαναέβλεπα.

elricelric
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 857
    Been thanked: 104 times
    elessar wrote:
    Αν έβγαινε κανένα αξιοπρεπές HD mod μπορεί να το ξαναέβλεπα.
    Τι να το κάνεις το HD.
    Βάλε το dark mysteries mod πάνω που διπλασιάζει την διαρκειά του προσθέτοντας 4 νεα camps και παίχτο να ευχαριστηθείς. Παιχνίδαρος
    tyrion395tyrion395
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1345
    Been thanked: 101 times

Φρέσκα κουλούρια από το wasteland 2 . Ιnventory και character screen

10646.jpg

10645.jpg

Παναγιώτης ΜητράκηςΠαναγιώτης Μητράκης
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 8509
    Been thanked: 599 times

Wind and stone, I search my heart and find...

GrmadnessGrmadness
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4820
    Been thanked: 20 times

Ίσως να είμαι γεροπαράξενος, μα κάτι με ξενερώνει στο trailer. It’s not “epic” enough… Και το narration μου φάνηκε σαν να περιγράφει άλλο παιχνίδι, δεν με έβαλε στο κλίμα.

42, the answer to everything

Maverick StrangeMaverick Strange
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1481
    Been thanked: 31 times

Είναι Daedalic, είναι Dark Eye. Τι άλλο θες?

GrmadnessGrmadness
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4820
    Been thanked: 20 times

Να με κάνει να θέλω να το παίξω (το game, μην παρεξηγηθώ :P ). Το συγκεκριμένο trailer, δεν το κατάφερε. Ακριβώς επειδή είναι Dark Eye και Daedalic περίμενα πιο πολλά.

42, the answer to everything

• Υφυπουργός Πολιτισμού

http://www.youtube.com/watch?v=mVvEMdioBLY
    Αν εξαιρέσουμε το γαμάτο art direction, θυμίζει dungeon siege. :)

StamatimenosStamatimenos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2241
    Been thanked: 58 times
    elessar wrote:
    Πάντως ρε παιδιά αυτό το αίσθημα του απόλυτου τρόμου όταν πέτυχα για πρώτη φορά ShadowBeast στο Gothic 1 ακόμα δεν το έχει φτάσει κανένα παιχνίδι.
    Ακόμα θυμάμαι το απίστευτα τρελό τρέξιμο να γλιτώσω προς το camp της Σέχτας, πωπωπω.
    Στο 1 δεν τρόμαζα τόσο, τα έβλεπα από μακριά. Στο 2 είναι που 1ον είναι περισσότερα, και 2ον κάνουν “blending in” πιο καλά στο περιβάλλον. Θυμάμαι έπαιζε ένας φίλος μου και εγώ τον παρότρυνα να εξερευνήσει, και ξαφνικά βρεθήκαμε σε μια ΠΑΝΣΚΟΤΕΙΝΗ σπηλιά που είχε μέσα τουλάχιστον 2-3 τέτοια. Ειλικρινά κόντεψα να δαγκώσω τον αντίχειρα μου. Πού να το παιζα εγώ δηλαδή…

Άσχετο, αλλά παρατήρησα ότι στο Dark Mysteries αν σε βαρέσουν ματώνεις λες και έχεις περίοδο. Νόμιζα ότι είναι γαμάτη προσθήκη του mod, αλλά τελικά είναι κάτι που μπορείς να κάνεις και στο μανίσιο παιχνίδι, πειράζοντας το .ini
    pretty neat!

Brother BruceBrother Bruce
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5290
    Been thanked: 35 times
    Stamatimenos wrote:
    και ξαφνικά βρεθήκαμε σε μια ΠΑΝΣΚΟΤΕΙΝΗ σπηλιά που είχε μέσα τουλάχιστον 2-3 τέτοια…

σωστος. για μενα, ηταν μαλιστα νυχτα και κοιμοντουσαν κι οπως ετρεχα θαρετα και χαρωπα, κυριολεκτικα επεσα πανω τους. βεβαια νομιζω ειχε παντου γυρω γυρω αιματα και ολο και κατι περιμενες να σκασει… οχι ομως ΑΥΤΟ….
    τι να λεμε? το κουραδακι στην καλτσα, κανονικα….

• Οργανωμένος Νεολαίος

Tη θυμάμαι τη σκηνή στο 2 με τα αίματα γύρω-γύρω και τα Shadowbeasts να κόβουν βόλτες εκεί δίπλα, ήταν όντως τρομακτική.

Η διαφορά είναι ότι στο 2 τα είχες συνηθίσει κάπως, στο 1 είχα τρομάξει ακριβώς γιατί ενώ είχα ακούσει γι αυτά δεν είχα δει ποτέ από κοντά και μόλις κατάλαβα περί τίνος πρόκειται έτρεξα σα να με κυνηγάει ο διάολος.

• Υφυπουργός Πολιτισμού
    Stamatimenos wrote:
    Στο 2 είναι που 1ον είναι περισσότερα, και 2ον κάνουν “blending in” πιο καλά στο περιβάλλον.
    Ισχύει 😆
    Εγώ τα πέρναγα για βράχια μέχρι να τα μάθω. Πόσες φορές την είχα πατήσει έτσι και είχα βρεθεί σε απόσταση αναπνοής, μόνο η ταμπέλα “αν το διαβάζεις αυτό είσαι πολύ κοντά” έλειπε :trollface:
    Πάντως στο 3 μου είχαν φανεί λιγότερο απειλητικά.

EDIT: Στο 2 είχα βρει επίσης τρομακτική μια σπηλιά που είναι από την άλλη πύλη της Khorinis (αυτή που βλέπει προς το φάρο) που είχε μέσα 1 orc scout και 1 ή 2 wargs. Ειδικά έτσι όπως μπαίνεις και ακούς τις νεκρομπουρμπουρουμ κραυγές, σου κόβονται τα γόνατα…

Viewing 15 posts - 646 through 660 (of 1,905 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close