Star Citizen

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 451 total)
  • Author
    HellionHellion
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 7493
    Been thanked: 212 times

Ανακοίνωσαν σήμερα πως σε λίγο καιρό θα υλοποιήσουν την υποστήριξη δημιουργίας “Guilds” μέσω του φόρουμ, ώστε να μπορούν να βρίσκονται in-game με το που θα γίνει το launch.

https://robertsspaceindustries.com/comm-link/transmission/13418-All-About-Organizations

Bασικά από εδώ μέσα πόσοι θα παίζουμε? Μας παίρνει να κάνω Register το handle για καμια RageQuit Syndicate για να πετάμε με στυλ, ή να τραβήξει ο καθένας τον δρόμο του?

SavatarSavatar
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1167
    Been thanked: 39 times

Μερικές ερωτήσεις για όποιον ξέρει : Ξέρουμε πότε θα είναι έτοιμο για όποιον δεν έχει κάνει pledge? Αν κάποιος έχει ξεκινήσει με το πακέτο των π.χ. 45 $ και ένας άλλος με το 275$ βλέπω ότι ξεκινάν με άλλο πλοίο και hangar, οι διαφορές είναι απλά για ένα boost στην αρχή ή μιλάμε για τρελά πλεονεκτήματα (και πάμε με το καλημέρα δηλαδή σε b2w φόρμουλες)? Γενικά αυτό με το real life χρήμα και το τι αντίκτυπο που θα έχει in-game με έχει προβληματίσει αρκετά, όποιος ξέρει πως πάει το θέμα (αν καταλήγει δηλαδή σε φάση EVE να υπάρχει αληθινή αναλογία in-game αγαθών με αληθινό χρήμα) ας πει. Κατά τα άλλα ενοείτε πως με ψήνει το παιχνίδι!

Admiral
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 3256
    Been thanked: 17 times

Εγώ εννοείται πως θα παίξω, έχω κάνει Pledge από την πρώτη μέρα.

Captain KalCaptain Kal
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 704
    Been thanked: 57 times

Εγώ εννοείται πως θα παίξω, έχω κάνει Pledge από την πρώτη μέρα.

Έχοντας διαβάσει τα άρθρα σου, δεν εκπλήσσομαι καθόλου. Αλλά και με τόση προώθηση που έχει πέσει, και εγώ το σκέφτομαι :P

tony crowtony crow
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6483
    Been thanked: 138 times
    Admiral wrote:
    Εγώ εννοείται πως θα παίξω, έχω κάνει Pledge από την πρώτη μέρα. Περιμενουμε αναλυτικο πριβιου απο το διαγαλαξιακο dogfighting module :thumbsup:

Ακου πτωμα να μαθαινεις

ArwindanArwindan
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1826
    Been thanked: 46 times

Θα υπάρχει ένα πλεονέκτημα αρχικά ως προς το Ship που θα έχει ο κάθε παίκτης. Αλλά και πάλι όλα μπορείς να τα αγοράσεις με χρήματα που θα κερδίζεις εντός παιχνιδιού. Από ότι έχει πει και ο ίδιος ο Chris Roberts δεν θα πουλάνε τίποτα στο store που να μην μπορεί να αγοραστεί και με τη νομισματική μονάδα του SC. Τώρα το πόσο μεγάλο πλεονέκτημα θα αποκτά αυτός που αγοράζει κάτι από το store πριν μπορέσουν να το κάνουν οι υπόλοιποι μένει να το δούμε.
    Αυτό που με καθυσηχάζει προσωπικά είναι ότι το παιχνίδι δεν θα έχει skills όπως σε άλλα MMO’s, οπότε αν κάποιος ξέρει να πετάει καλύτερα το ship του μπορεί να αντιμετώπισει ακόμα και κάποιον με ανώτερο ship.

Έχω ήδη εδώ και καιρό φτιάξει ένα guild με ένα φίλο και έχουμε φτάσει τα 80+ μέλη με άτομα από όλο τον κόσμο. Αν κάποιος κάποια στιγμή θέλει να μπει είναι ευπρόσδεκτος.

Admiral
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 3256
    Been thanked: 17 times
    Captain Kal wrote:
    Έχοντας διαβάσει τα άρθρα σου, δεν εκπλήσσομαι καθόλου. Αλλά και με τόση προώθηση που έχει πέσει, και εγώ το σκέφτομαι :P

Οφείλεις να υποκύψεις, δε γίνεται να είσαι Captain χωρίς να έχεις παρουσία στο Star Citizen!

tony wrote:
    Περιμενουμε αναλυτικο πριβιου απο το διαγαλαξιακο dogfighting module :thumbsup:

Αν ο Roberts καταφέρει έστω τα μισά από όσα λέει τότε για 2-3 χρόνια βλέπω να ανεβάζω μόνο άρθρα σχετικά με το Star Citizen :)

Captain KalCaptain Kal
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 704
    Been thanked: 57 times

Οφείλεις να υποκύψεις, δε γίνεται να είσαι Captain χωρίς να έχεις παρουσία στο Star Citizen!

Ανάθεμα την αφραγκίλα μου :(

HellionHellion
    • Υπουργός Ανάπτυξης

https://robertsspaceindustries.com/orgs/RQGR

H EKΚΛΗΣΙΑ ΜΑΣ ΙΔΡΥΘΗΚΕ

Πολύ τσίφτικο το design, διαθέτει και Chat System σαν το παλιό καλό mIRC!

Πείτε μου τα in-game handles σας για να σας invitάρω αν θέλετε. Ή απλά πάτε στο παραπάνω URL και πατήστε “JOIN US NOW”.

Υπ’όψιν πως τα πάντα (εκτός από το RQGR handle που έκανα register) είναι τροποποιήσιμα. Το όνομα, το αν θα είμαστε Faith/Organization/Syndicate κτλ, τα ονόματα των Ranks, οι εικόνες στο προφίλ της αίρεσης, η ιστορία και το καταστατικό μας, τα πάντα. Οπότε τα αλλάζουμε κατά το δοκούν στην πορεία.

soad667soad667
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4155
    Been thanked: 179 times
    HellionHellion
    • Υπουργός Ανάπτυξης

Έχει κανείς σας στο Star Citizen όνομα ” Last_of_Kin”? Μπήκα σήμερα μετά από μήνες στο admin console του RageQuit Organization και είδα πως είχα λάβει ένα join request από αυτό το όνομα.

ArwindanArwindan
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Κυκλοφόρησε το Arena Commander. Αυτό σημαίνει ότι όσοι έχουν κάνει back το παιχνίδι και έχουν ένα ship θα μπορούν από σήμερα να συμμετέχουν σε single και multiplayer μάχες στο διάστημα.

ArwindanArwindan
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    JonIrenicusJonIrenicus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6934
    Been thanked: 24 times

Hyper bump!!

chek2firechek2fire
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1086
    Been thanked: 11 times

Tο μόνο κακό είναι ότι δεν ξέρουμε πότε θα το έχουν τελειώσει. Με τόσα πράγματα που του έχουν προσθέσει το βλέπω να είναι αιώνια σε alpha κατάσταση.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 451 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Follow on Feedly

Close
Close