Steam – O ναός του Γκέιμπ

Viewing 15 posts - 196 through 210 (of 3,600 total)
  • Author
    Παναγιώτης ΜητράκηςΠαναγιώτης Μητράκης
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 8472
    Been thanked: 575 times

Τι λέει περισσότερο: κάποιο από/ και τα 2 Garshasp ή το Viking Battle for Asgard (το βρήκα 3.90 από GG, δίνει κωδικό steam)? Ή δεν αξίζει κανένα…?

Wind and stone, I search my heart and find...

FirefistmarkFirefistmark
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 376
    Been thanked: 1 time

Πήγα να τσιμπήσω το πακέτο των syberia,αλλά επειδή έριξα μια ματιά στο υπόλυπο πάγωσε η σελίδα ξανα μπαίνω ξανά τα ίδια.Μου έβγαλε μύνημα ότι ήδη επεξεργάζονται το άιτημα.Το θέμα είναι ότι ούτε τα syberia είναι στην library,ούτε email έχω,αλλά όποτε επιχειρώ να πάρω το πακέτο μου βγάζει μυνημα οτι επεξεργάζονται το αίτημα η κατι τετοιο..Λέτε να χρεωθώ διπλά;;;

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1426
    Been thanked: 0 times

@mark7 αμφιβαλλω…ειχε συμβει και σε ενα φιλο μου,μην ξαναγορασεις τιποτα και κανε ενα log out/log in (σε περιπτωση που δεν ειχε κολλησει γιατι μπορει να χαθουν ατ δεδομενα)

Εγω λοιπον συνεχιζω ακαθεκτος με walking dead :)

JonIrenicusJonIrenicus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 7036
    Been thanked: 169 times
    Adhan wrote:
    Παιδιά τo πακετό Dawn of War αξίζει τα λεφτά του? Είμαι λίγο νουμπ όσο αφορα στα stategy…:)

Δεν ξέρω αν σε πρόφτασα, αλλά τα αξίζει και με το παραπάνω. Επίσης αξίζει να μάθεις και το lore τού Warhammer.

mark7

Πήγα να τσιμπήσω το πακέτο των syberia,αλλά επειδή έριξα μια ματιά στο υπόλυπο πάγωσε η σελίδα ξανα μπαίνω ξανά τα ίδια.Μου έβγαλε μύνημα ότι ήδη επεξεργάζονται το άιτημα.Το θέμα είναι ότι ούτε τα syberia είναι στην library,ούτε email έχω,αλλά όποτε επιχειρώ να πάρω το πακέτο μου βγάζει μυνημα οτι επεξεργάζονται το αίτημα η κατι τετοιο..Λέτε να χρεωθώ διπλά;;;

Δεν θα χρεωθείς διπλά, δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι.

Και επειδή ήρθε και η δική μου η σειρά, ας ρωτήσω κι εγώ. Το Binary Domain αξίζει?

Επίσης, το Mount & Blade? Ποιο από τα τρία να διαλέξω?

• Υφυπουργός Πολιτισμού

To binary domain αξίζει και με το παραπάνω, ειδικά αν σου αρέσει η μάχη στα Mass Effect. To ΄παιξα καμιά ωρα στο ps3 του αδερφού μου και είδα ότι ίσως σε κάποια σημεία υπερτερεί π.χ. μπορείς να ανεβαίνεις σε διάφορα κατεστραμένα κτίρια για να καλύπτεσαι και πολλά bosses είναι ευάλωτα σε συγκεκριμένα σημεία οπότε επικρατεί ένας ψιλοπανικός μέχρι να καταλάβεις τι πρέπει να κάνεις (για μένα θετικό). Το στόρι ξεκινάει με ωραίο τρόπο και απ’ ότι διαβάζω στο νετ έχει και τις απαραίτητες ανατροπές-εκπλήξεις . Επίσης έχει ωραίους διαλόγους και voice-acting.

EDIT: Το lore του warhammer θα το κοιτάξω, ξέρω μόνο μερικά πράγματα για το fantasy warhammer λόγω του pnp που είχα ασχοληθεί για μερικούς μήνες… ;)

JonIrenicusJonIrenicus
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Για το Mount & Blade δεν ξέρεις ε?

TsokTsok
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5695
    Been thanked: 69 times

Λοιπόν με τα χίλια ζόρια δε πατάω στο Walking Dead και θα αντισταθώ ως το τέλος… Ψήφησα Deponia αλλά έφαγα άκυρο…

• Υφυπουργός Πολιτισμού

Δυστυχώς όχι, κι αν και είμαι σίγουρος ότι είναι διασκεδαστικά, κάτι απροσδιόριστο με κρατά μακριά… :cheer:

Tsok και εγώ άκυρο. To νεκρό Φως ψήφισα αλλά μάταια…
    Εκεί που τα πήρα λίγο είναι στην προηγούμενη. Έχουν hotline miami και PRIMORDIA και πάνε και ψηφίζουν τον κλώνο του Minecraft…? Αίσχος.

Κώστας ΚαλλιανιώτηςΚώστας Καλλιανιώτης
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 8177
    Been thanked: 1107 times
    JonIrenicus13 wrote:
    Επίσης, το Mount & Blade? Ποιο από τα τρία να διαλέξω?

Προσωπικό μου favorite είναι το Warband. Ουσιαστικά είναι μια οικτρά βελτιωμένη έκδοση του αρχικού Mount and Blade, το οποίο και απορρίπτεται μάλλον.

Από εκεί και πέρα, το With Fire and Sword ξεφεύγει από το Μεσαιωνικό σκηνικό και πιάνει και λίγο εποχή της πυρίτιδας, γύρω στα 1700. Επίσης, σε αντίθεση με το Warband το οποίο περιλαμβάνει δικό του imaginary κόσμο, το Fire and Sword λαμβάνει χώρα στις Πολωνολιθουανοουκρανίες, εκεί γύρω τέλος πάντων, στον πραγματικό χάρτη της εποχής. Γενικά φαίνεται να βελτιώνει σε αρκετά σημεία την συνταγή του Warband…

…αλλά το Warband εξακολουθεί να είναι ανώτερο για εμένα :Ρ Σπαθιά, τόξα και πανοπλίες > μουσκέτα, όπως και να το κάνουμε.

ArwindanArwindan
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1847
    Been thanked: 71 times

Εξαρτάται τι είδους παιχνίδια παίζεις. Εμένα προσωπικά μου αρέσουν πολύ. Είναι υβρίδιο Strategy και RPG. Ξεκινάς εντελώς μόνος και σιγά σιγά μαζεύεις στρατό κατακτάς χωριά, πόλεις κάστρα κ.λπ. Μπορείς βέβαια να ασχοληθείς και με το εμπόριο. Οι μάχες του είναι ωραίες με αρκετούς στρατιώτες κάθε φορά. Ειδικά όταν είσαι πάνω σε άλογο είναι ακόμα καλύτερες. Βασικά μην περιμένεις κάποιο φοβερό σενάριο. Αυτό είναι υποτηπώδες και το παιχνίδι φέρνει πιο πολύ προς το sandbox, Με απώτερο σκοπό σου να κατακτήσεις τα πάντα, είτε μόνος σου είτε μέσα σε κάποια από τις συμμαχίες του παιχνιδιού. Γενικά νομίζω ότι αξίζει τα λεφτά του.

Edit: Συμφωνώ με το Hellion. Καλύτερο το Warband.

JonIrenicusJonIrenicus
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Ωραία, σας ευχαριστώ guyz.. Μονόδρομος το Warband λεπόν. Τα μουσκέτα ούτε εγώ τα μπορώ. Αυτά είναι και ο λόγος που ακόμα δεν έχω παίξει Empire: TW.

Άρα οι πρώτες αγορές έκλεισαν. Binary Domain και Mount & Blade: Warband. Καλή μου (μας) συνέχεια. ;)

tony crowtony crow
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6656
    Been thanked: 410 times

dark fall:lost souls η Scratches – Director’s Cut ????

Ακου πτωμα να μαθαινεις

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2977
    Been thanked: 0 times

Από τα 2 έχω παίξει μόνο το Scratches, αλλά αν το πάρεις δε θα το μετανοιώσεις σίγουρα!!!

TsokTsok
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5695
    Been thanked: 69 times

Όντως το Scratches δε θα το μετανιώσεις. Τόνυ μου έστειλες δωρό ρε;

tony crowtony crow
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6656
    Been thanked: 410 times

να παρω το Half Minute Hero τωρα[2,39] η να περιμενω να πεσει πιο κατω η τιμη του ????

Ακου πτωμα να μαθαινεις

Viewing 15 posts - 196 through 210 (of 3,600 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close