The Incredible Adventures of Van Helsing

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 98 total)
  • Author
    Παναγιώτης ΜητράκηςΠαναγιώτης Μητράκης
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 8504
    Been thanked: 595 times

Τελικά είδα μου λείπανε 3 αναβαθμίσεις, μία στη δεύτερη σειρά και 2 στην τρίτη, παρατήρησα ότι σε όλες αυτές έγραφε generator usage 5 με κόκκινα γράμματα δεν ξέρω αν έπαιζε κανα ρόλο…

Wind and stone, I search my heart and find...

Στέφανος ΚουτσούκοςΣτέφανος Κουτσούκος
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 10579
    Been thanked: 814 times

Την γεννήτρια κανονικά την αναβαθμίζεις πλήρως μέχρι την πρώτη πολιορκία, με χρήματα και δυο ματζαφλάρια που βρίσκεις από side quests. Μετά την πολιορκία χαλάνε τα δυο ματζαφλάρια και ποτέ δεν τα ξαναματαβρήκα έπειτα και έμεινα με την απορία…φαντάζομαι με τη μέθοδo join multi μπορείς να κάνεις duplicate τα κομμάτια, αλλά ουσιαστικά κλέβεις…είναι λίγο τρύπα αυτό το πράμα στο παιχνίδι, αλλά εντάξει, δεν θα κολλήσουμε εκεί!

Great0ldOneGreat0ldOne
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3969
    Been thanked: 300 times

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος, νομίζω πως αν στις πολιορκίες καταφέρεις να μη περάσει ούτε ένας εχθρός (στο Hard που έπαιξα εγώ, δε τα κατάφερα) τότε δεν έχεις φθορές στο generator.

Στέφανος ΚουτσούκοςΣτέφανος Κουτσούκος
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 10579
    Been thanked: 814 times

Λογικό ακούγεται αυτό, καθώς υπάρχει και σχετικό ατσίβμεντ αν βγάλεις “καθαρές” τις πολιορκίες αλλά εντάξει, η νεύρωσή μου δεν φτάνει μέχρι εκεί :D

• Υφυπουργός Πολιτισμού

Ναι και εγώ σε hard το έπαιξα. Ντάξει τα τελευταία κύματα εχθρών δεν παλεύονται, όχι άπο άποψη δυσκολίας (τρώγανε θανατερά arc lightnings και πέφταν μονόχιτοι) αλλά είναι τόσοι ΠΟΛΛΟΙ που έρχονται από όλες τις μεριές και ακόμα και τις πιο δυνατές παγίδες να έχεις τοποθετήσει και πάλι θα συνεχίσουν να επελαύνουν (διαπίστωσα πάντως ότι τα κλουβιά με τους λυκανθρώπους καλό είναι να τοποθετούνται κοντά στις εισόδους- καγκελόπορτες του Lair, δίνουν αρκετό χρόνο ώστε να μετακινείσαι από τον ένα διάδρομο στον άλλο για να αναχαιτίσεις του εχθρούς).

• Υφυπουργός Πολιτισμού

Μια πολύ ενδιαφέρουσα συνέντευξη με 2 από τα άτομα που στελεχώνουν τη Neocore, λένε μεταξύ άλλων λεπτομέρειες για το sequel (2η σελίδα): http://www.incgamers.com/2013/07/the-incredible-adventures-of-van-helsing-qa-with-sequel-details

Είδε κανείς στο scenario dlc τίποτα glory points που συγκεντρώνουμε σφάζοντας τέρατα και ξεκλειδώνουν ανταμοιβές…? Χμμ, θα μπω να τσεκάρω.

Ρε παιδιά έχει καταλάβει κανείς τι είναι αυτό το πράγμα με το δείκτη (πράσινη περιοχή στα αριστερά, κόκκινη στα δεξιά) κάτω από την επιλογή exit? Όσο και να το έψαξα δε βρήκα κάτι. Με κίνδυνο να λέω κοτσάνα, υποψιάζομαι ότι είναι το blood/gore level…
    My-Van-Helsing-character-with-epic-loot.jpg

EDIT
    Tελικά κάτω δεξιά στο εικονίδιο των achievements (in-game πάντα), είναι ενσωματωμένα τα glory levels, έχει νέα tab δίπλα στη λίστα με τα achievements…

• Υφυπουργός Πολιτισμού

Bruce δεν ξέρω κάτα πόσο θα χαρείς αλλά η steampunk επανάσταση συνεχίζεται κι στο 2ο μέρος (χωρίς να λείπουν βέβαια και τα νατουράλ περιβάλλοντα).

Brother BruceBrother Bruce
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5290
    Been thanked: 35 times

κατα καθολου δε χαρηκα, αλλά δεν ειν αυτο το θεμα μου με το βιντεακι.
    ειμαι κατα 90% σιγουρος οτι τα περισοτερα περιβαλλοντα, ειδικα στις πολεις, τα εχουμε δει αυτουσια στο 1.
    ενταξει, θυμαμαι οτι ξεκινωντας ειχανε μιλησει για 3 παιχνιδια που ουσιαστικα θα ειναι ενα χωρισμενο σε 3 μικροτερα, προφανως για οικονομικους λογους, και οτι μολις κυκλοφόρησε το 1, ειχε βγει η ειδηση οτι το 2 ειναι σε προχωρημενο σταδιο, αλλά τοτε δεν μιλαμε για VH2, αλλά για VH1,5 (καταλαβαινεις τι εννοω).
    ετσι το βλεπω ο γεροστριμμένος.

κατα τ αλλα, θανατος στο στημπανκ. νομιζω το ειχα γραψει στο αλλο φορουμ, οτι πεφτουν τα σαλια μου για ενα τετοιο παιχνιδι σε δρακουλοσετινγκ που θα εκτυλισσεται στην τρανσυλβανια, τον 15ο – 16ο αιωνα με εμφαση μεγαλυτερη απ οτι το 1 σε εσωτερικους χωρους, οπως κάστρα, μπουντρουμάρες, σπηλιες κλπ κλπ.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2977
    Been thanked: 0 times

Παρένθεση, ό,τι και να είναι το 2, καλό ή κακό, αν δεν πέσει η τιμή στα 3,5 ευρώ δεν το αγοράζω. Απόλαυσα το 1 πολύ αλλά, ο τρόπος που χειρίστηκαν το marketing, τους έκαψε, για μένα. Day 1 στήριξη my ass. Μας έγραψαν στα τρισμέγιστα @@ τους.

Just Brother Bruce’s two cents (στα έκλεψα για λίγο να πω την μαλακίτσα μου) :)

Brother BruceBrother Bruce
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5290
    Been thanked: 35 times

κανάγια.
    το καταλαβα ομως. ηταν τα μονα λεφτα που ειχα στην τσεπη.

• Οργανωμένος Νεολαίος

Ντεεεεμ (damn, με ψιλοτρικαλινή προφορά, πρόσεξε) . Θα στα έδινα πίσω μα τον Τουτατή. Απλά δεν είχα ψιλά πριν 43 λεπτά :(
    Forgive me father, for I have sined…

0AGAN0AGAN
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1374
    Been thanked: 13 times
    Alucard wrote:
    Ντεεεεμ (damn, με ψιλοτρικαλινή προφορά, πρόσεξε)

:rofl: :rofl: :rofl:

Κλαίω!!!

• Υφυπουργός Πολιτισμού
    Alucard wrote:
    ο τρόπος που χειρίστηκαν το marketing, τους έκαψε, για μένα
    Δηλαδή;

Brother δεν πιστεύω να σε ξεγέλασε το βίντεο, μερικές από τις περιοχές που θα έχει το 2 τις δείχνει από τη μέση και μετά. Πριν είναι όντως περιοχές από το πρώτο. :P

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Adhan wrote:
    Alucard wrote:
    ο τρόπος που χειρίστηκαν το marketing, τους έκαψε, για μένα
    Δηλαδή;

Ένα ήταν το πόσο γρήγορα έπεσε η τιμή του ΜΕ τα DLC και σκέτο και δεύτερον ήταν ότι στα Autumn Sales είχαν σε έκπτωση όλο το πακέτο και όσοι είχαν το παιχνίδι έπρεπε να αγοράσουν τα DLC σε full price. Στα φόρουμ έλεγαν διάφορες παπάτζες. Εν τέλει τη ρίξανε την τιμή στα Winter Sales, αλλά μας έδειξε αρκετά για την εταιρία… Και να πεις ότι είναι κανα καινούριο studio πα στα διάλα…
    Προσωπικά, η συμπεριφορά τους με ξενέρωσε πολύ, σαν πελάτη που αγόρασα το παιχνίδι από τη beta…

• Υφυπουργός Πολιτισμού

http://www.youtube.com/watch?v=4A1uiHTFLn0

Η αλήθεια είναι πως με βάση την εμπειρία μου από το πρώτο έχω ψιλοhypeαριστεί, αλλά θα περιμένω κανα μήνα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ για patches καθώς στο πρώτο ακόμα και τώρα το optimization δεν είναι και ό,τι καλύτερο (τα bugs δε με πολυενοχλούν, αν και δεν θυμάμαι να συνάντησα κανα σοβαρό), οι χρόνοι φόρτωσης όμως είναι μεγάλοι ειδικά στην αρχή, και σε μερικούς χάρτες όπου πλακώνει όχλος (μιλάμε για πάνω από 10-15 εχθρούς δηλ. κυρίως στα challenges) τα frames πέφτουν στα 15-20, αδικαιολόγητο από τη στιγμή που το ίδιο σύστημα κουμαντάρει άνετα Witcher 2, Metro 2033 κτλ. με όλες τις ρυθμίσεις στο φουλ.

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 98 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close