LATEST NEWS

RYSE: Son of Rome για PC

Η Crytek ανακοίνωσε σήμερα επίσημα οτι το πρώην Xbox One exclusive game RYSE: Son of Rome θα κυκλοφορήσει για PC το επερχόμενο φθινόπωρο. Το Ryse είναι ένα third person action game που διαδραματίζεται στην εποχή της Αρχαίας Ρώμης και η Crytek υπόσχεται οτι η PC έκδοση του παιχνιδιού θα εκμεταλλεύεται στο μέγιστο όλες τις δυνατότητες των σύγχρονων gaming PCs. Μάλιστα η εταιρία τονίζει οτι το παιχνίδι θα υποστηρίζει και ανάλυση 4Κ για τους τυχερούς κατόχους μηχανημάτων που μπορούν να το τρέξουν σε τέτοια ποιότητα. Μπορείτε να δείτε ορισμένες screenshots από το RYSE PC στο σχετικό άρθρο του βρετανικού site Eurogamer.

Αλέξανδρος Γκέκας

Αφοσιωμένος PC gamer, ο Αλέξανδρος παίζει τα πάντα ανάλογα με τη διάθεση της στιγμής, δείχνει όμως προτίμηση σε turn-based, strategy, RPGs και θεωρεί το UFO: Enemy Unknown ως το καλύτερο παιχνίδι όλων των εποχών. Κατά τα άλλα, προσπαθεί να κρύψει τα χελωνίσια αντανακλαστικά του αποφεύγοντας το competitive multiplayer γιατί, λέει, "δεν του ταιριάζει" και αναζητά τρόπους ώστε να αναγνωριστεί η "Church of Gaben" ως επίσημη θρησκεία στη χώρα μας.

14 Comments

  1. More like 3rd person QTE galore χαχαχα!
    Η νεξτ τζεν αποκλειστικότητα τίτλων όλο και περισσότερο πάει για φούντο. Χαλαρά η χειρότερη γενιά για τους κονσολάδες από καταβολής υπαρξης των κονσολών, σε συνδυασμό με την επανέκδοση των “remaster τίτλων” (Sleeping Dogs το πιο πρόσφατο “θύμα” αυτή της μόδας) που ήδη υπάρχουν στο pc ως οι “απόλυτες” εκδόσεις, και την ανυπαρξία νέων δεν χωράνε περιθώρια αμφισβήτησης του γεγονότος.

  2. Να πάρεις και τον αδερφό μου Νίκο για ειδικό σύμβουλο επί του ρηβιού 🙂

    Πάντως και εγώ σκέφτομαι να το χτυπήσω γύρω στα 5-10Ε όταν πέσει. Hack n’ slash, με τα QTE’s ποτέ δεν είχα πρόβλημα, ωραία γραφικά, Ρωμαίοι, αίματα, δηλαδή…πόσο λάθος είναι;

  3. δεν ξερω τι λετε σεις, εγω ειδα τα σκρηνς και μου θυμισε rise of the argonauts, που ενταξει, δεν ηταν κανενα αριστουργημα, αλλα μια χαρα ψυχαγωγικο ηταν. εχετε τρελλαθει λιγακι μ αυτον τον “πολεμο” κονσολας – πισι, που δεν τον εχω πολυκαταλαβει, αλλα οκ, εσεις ξερετε πιο καλα, οπότε δεν το κανω θεμα ΑΚΟΜΑ.
    τσιμπητέο λοιπον κι απο μενα. χιτωνας, χλαμυδα, αρχαια ρωμη, αρχαια ελλαδα, γενικα οταν ο αντρας ο μπρουτάλ φοραει φουστα (να το κοιταξω γιατρε?) με εξιταρει.
    γεια σου στεφ, σοουλ μπραδερ. ηξευρα οτι μπορουσα να στηριχτω.

Αφήστε μια απάντηση

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button
elEL