Trials series

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • Author
    soad667soad667
    • Member
    Replies: 4111
    Been thanked: 94 times

Δεν ξέρω πόσοι κα(η)μένοι υπάρχουν που να γνωρίζουν τη σειρά Trials της Redlynx, αλλά προσωπικά είμαι τρελό φανμπόι. Ήμουν έστω, των πρώτων web/java και του Trials 2 που βγήκε μετά. Τα δύο επόμενα δυστυχώς ήταν μόνο για 360.

Κι εκεί που άρχισα να χωνεύω ότι δεν θα ξαναδούμε Trials σε PC από τα χέρια τους, κάπου μετά το καλοκαίρι ήρθε η ανακοίνωση του , που είναι μία special έκδοση που περιλαμβάνει και τα δύο games (HD και Evolution), με αναβαθμισμένο UI, γραφικά κτλ για PC.

Πετάω και τo trailer της ανακοίνωσης, καθώς κι ένα πιο πρόσφατο.
    http://www.youtube.com/watch?v=9R1j7ZwuQn0
    http://www.youtube.com/watch?v=RPNnUeNrJnM

To game βγαίνει σε ένα μήνα. Σε 4 μέρες θα τρέξει μία final beta (διάρκειας δύο βδομάδων), όπου θα χωθούν και τα preorders. Από ‘μένα έχει ήδη φύγει το preorder. Στάνταρ τιμή 20 ευρώ. Το χτύπησα από το αγαπητό μου greenmangaming στα 4 ευρώ, να’ναι καλά το γνωστό combo discount coupon+free credits, για όσους γνωρίζουν την υπηρεσία.

Αυτά τα λίγα. Αν το πάρει κανείς, μην ντραπεί να το πει. B)

Admiral
    • Admin
    Replies: 3231
    Been thanked: 12 times

Με ενδιαφέρει και εμένα, είχα παίξει το Trials 2 και είναι πραγματικά αξιόλογο παιχνίδι. Ευτυχώς η ubisoft δείχνει εμπράκτως τη νέα της νοοτροπία :)

soad667soad667
    • Member

Ναι, όταν η Redlynx βρήκε νέο publisher κι έφυγε από την Microsoft, άρχισα να πιστεύω ότι υπάρχει φως στο τούνελ.

soad667soad667
    • Member

Νέο trailer.
    http://www.youtube.com/watch?v=r8SywaQI_z8

Tώρα κατεβάζω την beta btw.

soad667soad667
    • Member

Στον δρόμο που χάραξε ο Χελωνοκτόνος, συνεχίζω να μιλάω με τον εαυτό μου για να μοιραστώ μαζί σας το πρώτο map που έφτιαξα με τον editor.

Όνομα: First Born. Τράβηξα κι ένα video με το ingame youtube support που έχει, αλλά βγήκε λίγο μάπα το καρπούζι από ποιότητα. Ας πρόσεχε.

Admiral
    • Admin

Πώς είναι ο editor στη χρήση; Μπορείς να φτιάξεις πίστες με σχετική ευκολία;

soad667soad667
    • Member

Τα βασικά για να στήσεις ένα map είναι αρκετά εύκολα. Διαλέγεις σημείο στον χάρτη, objects κτλ drag από μενού, αρχή-checkpoints-τέλος, και το map είναι έτοιμο. Πέραν των βασικών όμως, οι δυνατότητες είναι από άλλο πλανήτη, αν συνυπολογίσεις και την γενικότερη ευχρηστία του. Εξαρτάται πόσο μακριά αποφασίσεις να πας.

Btw, ο editor έχει τελείως αλλαγμένο ui σε σχέση με του Κουτιού και, το χρησιμότερο, όλες οι λειτουργίες του έχουν και key shortcuts στο πληκτρολόγιο, πέραν του ότι κάνεις με το ποντίκι. Κι αν κάνεις hover πάνω από κάποιο κουμπί ή slider κτλ, σου εξηγεί την λειτουργία του.

Admiral
    • Admin

Εξαιρετικά, η βελτίωση της Ubisoft συνεχίζεται :)

soad667soad667
    • Member

Mετά από λαϊκη απαίτηση, άλλαξα τον τίτλο του τόπικ σε Trials series.

Και μιας και μαζευτήκαμε εδώ (B) :dry:) να πω ότι ανακοινώθηκε νέο Trials με όνομα Fusion. Έχει ακόμα βέβαια, αλλά η Ubi φαίνεται πως ήθελε απεγνωσμένα να βγάλει trailer και ανακοίνωση στην Ε3. Κι έβγαλε κατά τη γνώμη μου ένα μετριότατο trailer. Κρίμα για το trailer μεν, έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στην Redlynx δε για το game.

http://www.youtube.com/watch?v=xiy5krC24YY

ΕDIT: Το “μετριότατο” αναφέρεται στα κρίσιμα 3-4 δεύτερα που δείχνει πως και καλά θα είναι το game. Είτε κακό cgi-ψευτοgameplay, είτε early έκδοση, καλύτερα να μην το έδειχναν και να άφηναν μόνο το cgi με τον καβαλάρη να κάνει τα δικά του.

soad667soad667
    • Member

ΠΑΜΕ ΜΩΡΗ ΡΕΝΤΛΥΝΞΑΡΑ!

Έσκασε σα βόμβα μεγατόνων το trailer του νέου Trials και πολύ χαίρομαι που το αγαπημένο μας site έκανε ήδη θέμα για αυτό. Γέμισε ο τόπος previews και μλκς, αλλά ξεχώρισα του IGN λόγω κάποιων gameplay clips που έχει μέσα στο άρθρο, έξι στο σύνολο. Μake sure you watch those.

Πετάω και το trailer, γιατί όπου κι αν το ποστάρεις, απλά κάνει τα πάντα ομορφότερα.

http://www.youtube.com/watch?v=kL0EB6Fd-xk

:mosh:

soad667soad667
    • Member

#necromancy101

HellionHellion
    • Admin
    Replies: 7459
    Been thanked: 181 times

Να με συμπαθάνε οι αγαπητοί, αλλά πολύ γέλασα ψες όταν τους έβλεπα να πλασάρουν ένα παιχνίδι με μηχανές με τόσο ενθουσιασμό λες και ήταν το γκεημ που θα αλλάξει τον ρου της ιστορίας των γκεημς ξερω’γω.

RivereyesRivereyes
    • Admin
    Replies: 9764
    Been thanked: 134 times

Το καλύτερο ήταν πως και οι δυο κύριοι αβανταδόροι ήταν τόσο χοντροί που θα έκαναν οποιοδήποτε δίχρονο να αναστενάξει. Πόσο μάλλον να φύγει από ράμπες και τα σχετικά 🙂

soad667soad667
    • Member

Δε φαντάζεστε πόσοι Τράιαλς φανς εκσπερμάτωσαν τη στιγμή που είδαν τον μικρό θεό επί της γης Άντι να σκάει εκεί πέρα.

#thaseveste

EDIT: Πάντα έτσι καραγκιόζης ήταν, δεν το έπαθε όταν άρχισε τις παρέες με την γιούμπι.

• This reply was modified 2 months ago by soad667.
Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Close
Close