Valve’s Steam Machine

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 376 total)
  • Author
    Παναγιώτης ΜητράκηςΠαναγιώτης Μητράκης
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 8509
    Been thanked: 599 times

Πλάκα έχεις Σρέντερ 😆 😆 😆 😆
    Εγώ το μόνο που βλέπω στο βίντεο είναι ότι τρως το ξύλο της αρκούδας και σε σώζει ένα… κορίτσι. Θα ‘πρεπε να ντρέπεσαι. 😆 😆 Μήπως είναι η supergirl18?

Wind and stone, I search my heart and find...

tony crowtony crow
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6660
    Been thanked: 424 times
    Adhan wrote:
    Εγώ το μόνο που βλέπω στο βίντεο είναι ότι τρως το ξύλο της αρκούδας και σε σώζει ένα… κορίτσι. Θα ‘πρεπε να ντρέπεσαι. 😆 😆 Μήπως είναι η supergirl18? αμ το αλλο , που η μουρη του ειναι σαν χαλασμενο ζαμπον .Αυτο που το πας 😆

Ακου πτωμα να μαθαινεις

nitro912grnitro912gr
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2924
    Been thanked: 67 times

πω πω πω τα βλέπω και μου τρέχουν τα σάλια για μερικά, της main gear είναι εντυπωσιακό αν και laptop χωρίς οθόνη ουσιαστικά, και το κουτάκι της cyberpower pc το λάτρεψα, ενώ αν αργοσβήνει/αργοανάβει το μπλε led στο κουτάκι της iBUYPOWER θα είναι και αυτό πολύ γαμάου

Τα άλλα δε μου λένε τίποτα, καλύτερα να στήσω ένα custom.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2781
    Been thanked: 139 times
    tony wrote:
    Adhan wrote:
    Εγώ το μόνο που βλέπω στο βίντεο είναι ότι τρως το ξύλο της αρκούδας και σε σώζει ένα… κορίτσι. Θα ‘πρεπε να ντρέπεσαι. 😆 😆 Μήπως είναι η supergirl18? αμ το αλλο , που η μουρη του ειναι σαν χαλασμενο ζαμπον .Αυτο που το πας 😆

Ειμαι φαλακαρος με καμμενο προσωπο για αυτο ειναι ετσι η μουρη μου. Καηκα οταν εβαλα φωτια στο σπιτι του Σπλιντερ πριν 15 χρονια. Το κοριτσι αυτο ειναι η Karai η κορη μου.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1672
    Been thanked: 0 times
    nitro912gr wrote:
    πω πω πω τα βλέπω και μου τρέχουν τα σάλια για μερικά, της main gear είναι εντυπωσιακό αν και laptop χωρίς οθόνη ουσιαστικά, και το κουτάκι της cyberpower pc το λάτρεψα, ενώ αν αργοσβήνει/αργοανάβει το μπλε led στο κουτάκι της iBUYPOWER θα είναι και αυτό πολύ γαμάου

Τα άλλα δε μου λένε τίποτα, καλύτερα να στήσω ένα custom.

Καλημέρα παιδιά.
    Εριξα μια ματια τωρα, δε τα’χα δει αναλυτικα χθες αλλιως θα τα χα σχολιασει. Ετοιμα συτηματα απο “βιδολογους” εταιρίες? Μερικά “καλα” mobile συστηματα περασμενα σε ωραια κουτακια, απο τη μια και φουλ ταουερ υδροψυκτα κλπ από την άλλη με κοστος για κλαματα. Και ολα “μετρια” για τα λεφτα τους εως τραγικά, ειδικα τα μεγαλα.

Μενει το λειτουργικο, καθως απο οτι φαινεται το hardware κομματι ειναι πολυ περιεργο και μαρκετινγκ πράγμα. Ετσι το βλεπω.

SHREDDER, τι εγραψες παλι και προκαλεσες θυελλα? Ή οι CRT που παρελάζουν είναι σπαμαρισματα? :P

• Οργανωμένος Νεολαίος

Μπηκα τωρα youtube εχει γεμισει βιντεο των steam machines ολοι για αυτα μιλανε. Τα βασικα τους πλεονετηματα σε συγκριση με τα τωρινα pc ειναι κυριως το μικρο τους μεγεθος που μας επιτρεπει να τα μεταφερουμε οπου θελουμε γρηγορα και ευκολα και οτι ειναι εξοπλισμενα με χειριστηριο.ι. Βασικα δειτε το σαν μια αναβαθμιζομενη κονσολα που ομως εκτος απο παιχνιδια μπορει να τρεχει και ολα τα προγραμματα του pc.

• Οργανωμένος Νεολαίος

-Ελα ρε ειδες τα steam machines! μαμάνε! πανεμορφα και σαν κανονικο ΠιΣι
    -Ναι … μαλιστα. Και ολα εχουν intel απάνω, ξερεις τωρα για το ευκολο περασμα στην επομενη γενια
    -Α μα για στασου, η intel αλλαζει socket σε καθε γενιά.
    -Ναι ε? Το ειδες και εσύ?
    -Και επισης αυτα τα mobility GPU νομιζω δεν ειναι και τοσο ευκολα αναβαθμισιμα
    -δε πειραζει θα πας στον επισημο αντιπροσωπο-μαστορα, θα σε αναβαθμισει αυτος
    -Αφου ξερω και μονος μου
    -Αμα το ξεβιδωσεις χαλας την εγγυηση βρε
    -Αααα, καταλαβα, “κλειστο” συστημα ε :trollface:
    -Ναι μπραβο, το πιασε
    -Ρε μηπως να αγορασω κανα γαματο κουτι αλλα FT03 και να το φτιαξω μονος μου?
    -Τωρα το πιασες καλυτερα

• Οργανωμένος Νεολαίος

Θα βγουν και amd steam machines http://www.bit-tech.net/news/gaming/2013/10/10/valve-amd-machine/1 δεν θα ειναι μονο intel.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 147

Πάντως με αυτές τις τιμές ακόμη δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται κουβέντα. Αν θέλω υπολογιστή στο σαλόνι ντε και καλά, χτίζω ένα μόνος μου και τελείωσε η υπόθεση. Ομολογώ ότι κάποια κουτιά είναι αρκετά όμορφα, αλλά πέρα από αυτό δε βλέπω κάτι ξεχωριστό.

Το λειτουργικό δεν το υπολογίζω, γιατί από τη στιγμή που είναι linux μπορώ να το εγκαταστήσω όπου θέλω, δε χρειάζεται να πάρω το μηχάνημα.

• Οργανωμένος Νεολαίος

Αυτό είναι και το βασικό νόημα νομίζω. Δηλαδη τα αλλα allienware δε θα εχουν προδιαγραφες steam? Τι ακριβως προμοταρει η valve εδώ? Συναρμολογητές? Γιατι ολα πλην 2-3 μικρων και βολικων για το καναπε, ειναι glorified κουτακια-κουταρες με δωρο χειριστηριο steam.

Και ναι. Oi kaveri θα λαμψουν εδω, σε μικρά ημι-φορητα συστηματα που ειναι υσηχα και καταναλωνουν λιγο για το σαλονι.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 326
    RCkiller wrote:
    Το λειτουργικό δεν το υπολογίζω, γιατί από τη στιγμή που είναι linux μπορώ να το εγκαταστήσω όπου θέλω, δε χρειάζεται να πάρω το μηχάνημα.

Αυτό ακριβώς πιστεύω και εγώ. Ουσιαστικά τα steam boxes αυτά ειναι υπερτιμημένα HTPCs, μπορείς να φτιάξεις ένα custom με πολύ λιγότερα χρήματα, αν θες να έχεις στο σαλόνι σου ένα μικρό κομψό κουτάκι.
    Ειδικά από τη στιγμή που μπορείς να φτιάξεις πολύ καλύτερο σύστημα με τα μισά λεφτά. Το κακό είναι ότι βλέπω πως γενικά ο κόσμος τσιμπάει και αυτός μας οδηγεί μάλλον σε περίεργα μονοπάτια.

Εγώ γι αυτό γουστάρω PC: ανοιχτά συστήματα που εγώ επιλέγω τι parts θα βάλω και πότε θα τα αλλάξω. Αν είναι να μου πουλήσεις ένα κουτί πανάκριβα και θα πρέπει να μου βγαίνει κάθε φορά ο Χριστός να το ανοίγω για να αλλάξω κάτι. Ε, δεν θα πάρω.

nitro912grnitro912gr
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2924
    Been thanked: 67 times

Καλά μην τρελαίνεστε, αυτοί που τσιμπάνε και θα αγοράσουν τα συναρμολογημένα είναι κονσολάδες ή κοινό που είχε ροπή προς την κονσόλα.

Θέλουν κάτι έτοιμο να παίζει παιχνίδια και δε μπορούν να το βρουν, αφού τα λέμε στο άλλο thread, ότι αν πας να πάρεις έτοιμο σύστημα θα σου πασάρουν για gaming intel HD 4000.

Από εκεί και πέρα εγώ θα πλήρωνα μια λογική τιμή μόνο για αυτό της maingear, αν είναι ακριβό να πάει να το βάλει εκεί που ξέρει αφού υπάρχει και αυτό:
    http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=6&gid=1186&sgid=1190&pid=0&psn=000101&lid=1&leg=0

Αν και σε γραφικά δεν πιάνει το maingear OK, αλλά στην τελική θα μου αρκούσε να είναι το maingear απλά φθηνότερο από φορητό με αντίστοιχο hardware, αφού θα του λείπει η οθόνη, μπαταρία κτλ.

Το gigabyte είναι ανέκδοτο πάντως, ΟΚ είπαμε καλή προσπάθεια το intel 5200 αλλά εδώ μιλάμε για gaming…

• Οργανωμένος Νεολαίος

Ετσι ακριβως ειναι. Οι κονσολαδες θα το παρουν. Σε αυτους απευθυνεται. Αυτους που δεν εχουν παιξει ποτε σε pc και δεν ξερουν πως να χτισουν ενα pc Αυτους που παιζουν αποκλειστικα και μονο σε κονσολες. Μιλαμε για μερικα εκατομυρια ανθρωπους βεβαια.. Δεν ειναι για εμας τους pc gamers που ασχολουμαστε εδω και τοσα χρονια με το pc. Θα μπορουσαμε να πουμε οτι ειναι αναβαθμιζομενες κονσολες. Εμεις μονο το χειριστηριο θα αγορασουμε και ισως βαλουμε και το steam os αν οντως εχει μεγαλη διαφορα επειδοσεων σε συγκριση με τα windows.

tony crowtony crow
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6660
    Been thanked: 424 times
    SHREDDER wrote:
    Οι κονσολαδες θα το παρουν
    Εσυ δεν ειχες πει καπου καπως καποτε οτι 8α παρεις πι-ες 4 :S .
    Εγω 8ελω να δω αν το στημ ος μπορει να γινει windows killer :mosh:

Ακου πτωμα να μαθαινεις

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 335
    tony wrote:
    Εγω 8ελω να δω αν το στημ ος μπορει να γινει windows killer :mosh:

Για να σε γλυτώσω από την αγωνία σου λέω οτι αυτό έχει ακριβώς 0% πιθανότητες να συμβεί.

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 376 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close