WANTED: Αξιόπιστο keyboard

Viewing 12 posts - 16 through 27 (of 27 total)
  • Author
    devilridedevilride
    Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1301
    Been thanked: 63 times

το x6 εχει κ ειδικο κουμπακι που το πατας για να αρχισει το recording του πληκτρολογιου κ 12 ολοκληρα “s” keys να τα γεμισεις κ να πατας εν σειρα :mosh: :mosh:
    κριμα στον αμοιρο που θα βρεθει απεναντι δηλαδη :trollface:

ErevoSErevoS
    Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 862
    Been thanked: 55 times

Να προτείνω κάτι σε Dell;
    Προσωπικά, έχω εδώ και πάνω από 3 χρόνια αυτό το πληκτρολόγιο:
    http://www.amazon.com/0U473D-Multimedia-Keyboard-Removable-Palmrest/dp/B003BFQF4Q
    Από το οποίο είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Όμως δεν το βρίσκω πια στην ελληνική αγορά. Παρόμοιο που βρίσκω στο Skroutz είναι αυτό: http://www.skroutz.gr/s/5598543/Dell-KB-522.html
    Έχει ότι ακριβώς χρειάζεσαι, χωρίς φρουφρού και αρώματα.
    Έχει και 2 usb θύρες, αλλά μην περιμένεις data transfer από αυτές, αλλά για φόρτισμα καλές είναι. Προσωπικά, έχω κοτσάρει μόνιμα πάνω τoυς φορτιστές του e-cig και του Pebble.

maladroidmaladroid
    Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 498
    Been thanked: 36 times

Καλή περίπτωση το Dell, έχει και μερικά επιπλέον κουμπάκια + τη ροδέλα του ήχου ενώ γενικά το βρίσκω ελκυστικό και σαν design. Με προβληματίζει λίγο το επιπλέον 10ρικο σε σύγκριση με το MS Wired 600 αλλά εφόσον παραμένει εντός budget το εξετάζω πολύ σοβαρά, γιατί την εταιρεία γενικά την εμπιστεύομαι από την εμπειρία που έχω με το παρόν laptop.

Keep ’em coming, folks.

maladroidmaladroid
    Οργανωμένος Νεολαίος

*BUMP*

Το Dell παραμένει η πρώτη μου επιλογή αλλά η διαθεσιμότητά του είναι λίγο αβέβαιη οπότε ψάχνω για εναλλακτικές.

In the meantime, έχει κανείς γνώμη γι’ αυτό το keyboard;
    http://www.e-shop.gr/pliktrologio-zalman-zm-k350m-multimedia-en-p-PER.806982

Ηλίας ΙακωβόπουλοςΗλίας Ιακωβόπουλος
    Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 7145
    Been thanked: 98 times

Το λοιπόν, παρε το Zalman 400. Πραγματικά δεν μπορώ να πιστέψω πόσο καλό είναι. περιμένω να έρθει η Κυραική μήπως ξαναβγεί σε προσφορά για να το πάρω κι εγώ. Λένε ότι τα ΛΕΝΤ δεν είναι τόσο δυνατά, αλλά εγώ τα βρίσκω όσο πρέπει, ειδικά σε σκοτάδι που δεν παρεμβάλλεται άλλη πηγή είναι πολύ καλό.

το ποντίκι 401 πάλι ενώ πραγματικά είναι και γαμώ το κόψανε από την αγορά μαμώ το σπίτι τους. Μόνο Θεσσαλονίκη το βρήκα

PainPain
    Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3151
    Been thanked: 99 times
    Northlander wrote:
    Ναι και εγώ αυτό λέω. 1 combo = 3-4 χτυπήματα. 4 combos = 18 hits.

Στο MK είσαι καλός, αλλά στα μαθηματικά μιλάμε σκίζεις! Ε Παύλε; :P :D

NorthlanderNorthlander
    Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13567
    Been thanked: 674 times
    Pain wrote:
    Northlander wrote:
    Ναι και εγώ αυτό λέω. 1 combo = 3-4 χτυπήματα. 4 combos = 18 hits.

Στο MK είσαι καλός, αλλά στα μαθηματικά μιλάμε σκίζεις! Ε Παύλε; :P :D

Ναι ρε.

f2bnpf2bnp
    Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1690
    Been thanked: 39 times
    ErevoS wrote:
    Να προτείνω κάτι σε Dell;
    Προσωπικά, έχω εδώ και πάνω από 3 χρόνια αυτό το πληκτρολόγιο:
    http://www.amazon.com/0U473D-Multimedia-Keyboard-Removable-Palmrest/dp/B003BFQF4Q
    Από το οποίο είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Όμως δεν το βρίσκω πια στην ελληνική αγορά. Παρόμοιο που βρίσκω στο Skroutz είναι αυτό: http://www.skroutz.gr/s/5598543/Dell-KB-522.html
    Έχει ότι ακριβώς χρειάζεσαι, χωρίς φρουφρού και αρώματα.
    Έχει και 2 usb θύρες, αλλά μην περιμένεις data transfer από αυτές, αλλά για φόρτισμα καλές είναι. Προσωπικά, έχω κοτσάρει μόνιμα πάνω τoυς φορτιστές του e-cig και του Pebble.

Πολύ ωραίο πληκτρολόγιο φαίνεται το Dell. Σκέφτομαι να τσιμπήσω ένα αυτές τις μέρες, αλλά δεν μπορώ για κανένα λόγο να δικαιολογήσω 100+ ευρώ που θέλουν τα μηχανικά ρε γαμώτο.

Υπάρχει κανένα άλλο λιτό πληκτρολόγιο (μου αρέσουν τα multimedia κουμπιά, αλλά δεν κόπτομαι για custom κουμπιά) που να έχει USB θύρες ενσωματωμένες και/ή audio jacks;

Υφυπουργός Πολιτισμού

Α γεια σου f2bnp! Κι εγώ αυτό αναρωτιέμαι. Δεν μπορούν να βγάλουν ένα μηχανικό μόο τα πλήκτρα επάνωμ ούτε φωτάκια, ούτε τον σρέντερ για να πέσει ίγοη τιμή;
    2 φορές πήγα για μηχανικό καιτις 2 ένω βήμα πριν την επιβεβαίωση της παραγγελίας άλλαξα γνώμη

maladroidmaladroid
    Οργανωμένος Νεολαίος

Όσοι λιγουρεύεστε το Dell (και δικαίως imo), έχετε υπόψη ότι στα καταστήματα του skroutz που το διαθέτουν (π.χ. e-Gate, Cosmodata) θα είναι διαθέσιμο κατόπιν παραγγελίας σε κανένα 20μερο. Δυστυχώς για μένα είναι απαγορευτικό το διάστημα οπότε μετά από ανώριμη σκέψη και απόρριψη του MS 600 επειδή “δεν μου κάνει το κλικ βρε αδερφε”, κατέληξα στο:

http://www.e-shop.gr/pliktrologio-kensington-k64408uka-pro-fit-media-wired-uk-black-p-PER.212193

Από τα λίγα που διάβασα για την εν λόγω εταιρεία φαίνεται αρκετά αξιόπιστη και από πλευράς features/design το keyboard με καλύπτει σε μεγάλο βαθμό.

Υφυπουργός Πολιτισμού

Αν δεν σου είναι κόπος μπορείς να μας κάνεις ένα μινι ριβιού όταν το πάρεις;

maladroidmaladroid
    Οργανωμένος Νεολαίος

Αν και θα το έχω στα χέρια μου σύντομα, μάλλον θα αργήσω καμιά βδομάδα να το τεστάρω, ωστόσο υπόσχομαι να μοιραστώ εντυπώσεις με την πρώτη ευκαιρία (έστω και αν είναι απλώς για την εμφάνιση).

Viewing 12 posts - 16 through 27 (of 27 total)

You must be logged in to reply to this topic. Login Register

Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close