Windows 10

Viewing 15 posts - 376 through 390 (of 654 total)
  • Author
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3537
    Been thanked: 277 times

Επίσημα, όχι. Αλλά πιστεύω κάπου μεταξύ Φλεβάρη-Μάρτη. Δε νομίζω να τα δούμε νωρίτερα.

Be active users, not passive...
    XSubs
    Give a man a fish, and you can feed him for a day. But give a fish a man, and you can feed it for a month.

mits@kos[email protected]
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1246
    Been thanked: 116 times

Χθες έκανα το upgrade, πήρα το, για εμέ τον ψυχαναγκαστικό, πρωτοφανές ρίσκο και δεν έκανα καθαρό install, παρά τα πέρασα πάνω από τα 7 x64 Pro που έτρεχα σε αφορμάριστο σύστημα εδώ και δε θυμάμαι πόσα χρόνια.

Smooth όσο δεν πάει η διαδικασία, ούτε σε ένα αρχείο στο desktop δε μου άλλαξε θέση, εδώ μου κράτησε μέχρι και τα διαφοροποιημένα εικονίδια που χρησιμοποιούσα για κατηγορίες φακέλων :Ρ. Στα πιο ουσιαστικά, μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει καμία ασυμβατότητα ή σκάλωμα.

Γενικώς, σημείο αναφοράς συμβατότητας έχω τα τοτέμ προβλημάτων και μπελάδων κατά την εκτέλεση, ΚοtOR. Από τη στιγμή που τρέχουν αυτά, δεν παίζει να προκύψει άλλο θέμα!

"Zelda looked at the chimney sweep... Her father, the vicar, wouldn't be home for hours."

vtheofilisvtheofilis
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3706
    Been thanked: 56 times

Πάντως το Gothic 1 χωρίς το player kit δεν τρέχει με τίποτα. Δόξα και τιμή στο μερακλίδικο και τσίφτικο community.  :thumbsup: :salute: :worshippy:

Great0ldOneGreat0ldOne
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3996
    Been thanked: 344 times

Ρε σεις, πέρασα στο κουτί μου καινούργια μητρική, καινούργιο επεξεργαστή, καινούργιο σκληρό, bootάρισα κανονικά και τα Win10 δεν μου έβγαλαν καν ειδοποίηση πως πρέπει να τα ξαναενεργοποιήσω, λειτουργούν όλα τέλεια όπως πριν.

Τί φάση?

Νταξ δεν πρέπει να παραπονιέμαι κιόλας που όλα πήγαν κομπλέ και δεν συνάντησα τα αναμενόμενα προβλήματα αλλά…ήταν αναμενόμενα τα προβλήματα, θα έπρεπε να μου βγάζει μήνυμα πως χρειάζομαι εκ νέου ενεργοποίηση μετά την αναβάθμιση και δεν έβγαλε τίποτα. Δεν είναι ύποπτο? Μήπως με δουλεύουν και γίνει κάνα φορμάτ αυτόματα ενώ θα κοιμάμαι ξερω'γω?

Μια από τα ίδια στις αλλαγές (+RAM), αλλά έκανα clean install και μετά ενεργοποίησα με Win 7 original key που είχα ήδη χρησιμοποιήσει για να κάνω activate τα Windows 10 στο προηγούμενο configuration. Ούτε μα ούτε μου, activate κανονικά σε δευτερόλεπτα.

Ηλίας ΙακωβόπουλοςΗλίας Ιακωβόπουλος
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 7129
    Been thanked: 90 times

Καλά είστε με τα καλά σας;

Oolated SquiggOolated Squigg
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1692
    Been thanked: 75 times

Η προστασία των Windows πραγματικά βελτιώθηκε στα 10ρια

cmaOPlW.jpg

GrmadnessGrmadness
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4820
    Been thanked: 20 times

Πάντως τα παλικάρια εκεί στην MS έχουν ξεφύγει. Πλέον το upgrade άλλαξε και έγινε recommended update, κάτι που σημαίνει πως αν έχετε τα updates σε auto και μαζί τσεκαρισμένο και το αντίστοιχο πεδίο που λέει να συμπεριφέρονται στα recommended σαν important, θα γίνετε ο ευτυχής κάτοχος των Win 10 θέλετε δεν θέλετε. Γιατί έτσι. :gappa:

42, the answer to everything

lucinoslucinos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 761
    Been thanked: 96 times
    lucinoslucinos
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Πλέον το upgrade άλλαξε και έγινε recommended update,

66749795.jpg

Σπύρος ΜπλιάγκοςΣπύρος Μπλιάγκος
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 3357
    Been thanked: 52 times

Έχω το εξής πρόβλημα και παρουσιάστηκε τώρα που αναβάθμισα σε 10αρια. Στην πάνω δεξιά γωνία, έχει μείνει μόνιμα ένα διαφανές ίχνος του παραθύρου του chrome, ακόμα και όταν είναι minimized, κλειστός ή έχω κάνει επανεκκίνηση. Αν τραβήξω screenshot δεν αποτυπώνεται, είναι μονάχα στην οθόνη. Ιδέες;

"And I'm trying to hold on to my past
    It's been so long I don't think I'm gonna last"

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2977
    Been thanked: 0 times

Σε ένα πολύ τρελό σενάριο, υποθετικά μιλώντας, αν αφήσεις πολύ ώρα κάτι στην οθόνη, μετά από πολύ καιρό αποτυπώνεται στην οθόνη. Θα το παρατηρήσεις ίσως σε πρακτορεία του ΟΠΑΠ που δείχνουν συνέχεια ΚΙΝΟ. Βέβαια, οι πιθανότητες είναι ελάχιστες, αλλά είπα να το πω :)

ErevoSErevoS
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 859
    Been thanked: 54 times
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1418
    Been thanked: 66 times

Καλό θα ήταν να βάζεις screen saver από δω και μπρος.

lucinoslucinos
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Στην πάνω δεξιά γωνία, έχει μείνει μόνιμα ένα διαφανές ίχνος του παραθύρου του chrome, ακόμα και όταν είναι minimized, κλειστός ή έχω κάνει επανεκκίνηση. Αν τραβήξω screenshot δεν αποτυπώνεται, είναι μονάχα στην οθόνη. Ιδέες;

η περιγραφή ταιριάζει απόλυτα σε burnin καθώς κανονικά το screenshot αποτυπώνει αυτό που βλέπει ο υπολογιστής άρα το ίχνος αυτό δεν το βλέπει ο υπολογιστής

Έχω το εξής πρόβλημα και παρουσιάστηκε τώρα που αναβάθμισα σε 10αρια.

δεν ταιριάζει όμως με την αναβάθμιση σε 10αρια. Οπότε μια απορία, αν τρέξεις άλλο λειτουργικό (πχ από ένα LiveDVD) ή συνδέσεις την οθόνη σε άλλον υπολογιστή, θα δεις την ίδια εικόνα; (αν ναι, τελείωσε είναι burnin, αν όχι είναι κάποιο απόλυτο πρωτάκουστο μυστήριο bug που έχει σχέση με τα 10αρια)

Σπύρος ΜπλιάγκοςΣπύρος Μπλιάγκος
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 3357
    Been thanked: 52 times

Well, θα τρέξω ένα live cd να τσεκάρω σε λίγο, αλλά είμαι αρκετά σίγουρος πως είναι αυτό που λέτε. Είναι κι ο καιρός της σιγά σιγά.

"And I'm trying to hold on to my past
    It's been so long I don't think I'm gonna last"

Viewing 15 posts - 376 through 390 (of 654 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close