Witcher 3 : The Wild Hunt

Viewing 15 posts - 2,191 through 2,205 (of 4,656 total)
  • Author
    Στέφανος ΚουτσούκοςΣτέφανος Κουτσούκος
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 10579
    Been thanked: 814 times

Nekker Hearts δεν πουλάει κανάς μάστορας ρε παιδιά; Χλωμό μου φαίνεται να μη γίνεται να αγοραστούν!

BathoryBathory
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4526
    Been thanked: 344 times

Τι είναι τα Nekker Hearts για να έχουν οι έμποροι, μωρέ; Τίποτα άνθη φυτού;

Δεν ήξερε ο απλός εμποράκος που δεν έχει ιδέα από monsters
    να πάει να ριψοκινδυνεύσει τη ζωή του ώστε να έχει να φτιάξει το πόσιον του ο Γκεραλτάκος. :P

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13500
    Been thanked: 602 times

Εγώ το recipe ψάχνω, όχι τα hearts. Η αλήθεια είναι ότι μετά το hoarding του χρυσού (27k και ανεβαίνουμε), πρέπει να αρχίσω να αγοράζω ότι υπάρχει στους έμπορες και είναι χάρτης/recipe/κτλ.

soad667soad667
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4536
    Been thanked: 765 times

Κι εγώ να πω την αλήθεια αρκετά σύντομα άρχισε να μου φαίνεται λίγο νόμπο η δυσκολία. Αν αρχίσεις να παίρνεις μπρος με τα signs και γνωρίζεις τακτικές, αυτό ήταν. Τα τέρατα κατεβαίνουν όσο ισχυρά και να είναι, εκτός αν είναι αρκετά μεγάλη η διαφορά lvl όπου ΤΟ GAME ΚΛΕΒΕΙ και δεν τα κάνεις καν dmg. Ήταν λίγο μλκ να σκάω το τουμπανιασμένο igni στο basilisk και να μη καταλαβαίνει χριστό επειδή έτυχε να ήταν 8 λέβελ πάνω. Έστω να το κάνει push back και να του φάει λίγο το armor για το γαμώτο.

Mε το Τζενάκι δεν θυμάμαι να είχα θέμα, την αντιμετώπισα όπως επιβάλλεται στα wraiths. Μαγική Παγίδα και την κρατούσα εκεί μέσα συνεχώς. Τρως τα minions γρήγορα και ξανά ξύλο. Και το healing που λέτε το παρατήρησα μεν, αλλά δεν μου φάνηκε να κάνει τόση διαφορά. Άντε να πήρε μερικά δεύτερα παραπάνω.

Κάτι που δεν μου άρεσε, όταν βλέπεις κάτι φαινομενικά κακομοίρηδες αντιπάλους που τυχαίνει να είναι 800 λέβελ πάνω από εσένα, οπότε δεν μπορείς ούτε να τους κλάσεις τα @@. Καλή φάση να πιάνει το λέβελ ταβάνι σε περιπτώσεις, αλλά να κολλάει κιόλας. Πχ κάτι 25άρηδες λύκοι που συνάντησα πριν καιρό ή κάτι περίπολα 30 λέβελ.

BathoryBathory
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4526
    Been thanked: 344 times
    OΛΕΣ ΟΙ GWENT CARDS ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΓΑΤΑΚΙΑ.

giphy.gif
    NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης

Crossbow set DLC – Three new crossbows.

Get content etc.

Παναγιώτης ΜητράκηςΠαναγιώτης Μητράκης
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 8509
    Been thanked: 599 times
    Xenofonos wrote:
    https://youtu.be/H6QoEUqadW4?t=1150

Άνετα μέσα στις 2-3 καλύτερες παρουσιάσεις που έχει κάνει μέχρι τώρα.

Wind and stone, I search my heart and find...

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 414
    Been thanked: 0 times

Για νέκερς πηγαίντε βορειοδυτικά του βάλτου στην Βέλεν και έχει τρεις φωλιές κοντά η μια στην άλλη.

Πάντως για τα recipes πιστεύω ότι είναι ράντομ πέρα από τα σχέδια για witcher armor, οπότε απλώς ψάχνουμε κάθε λιθαράκι σαν σωστοί αρπιτζάδες :vaultboy:

Όσον αφορά τη δυσκολία, όπως λέει και ο soad είναι απλώς θέμα να γνωρίζεις το μοτίβο των κινήσεων τους μετά γίνεται παιχνιδάκι, εντωμεταξύ έκανα στιφάδο βασιλίσκο που ήταν 9 λέβελ πάνω από μένα με λίγη προσοχή και potions οπότε και σκέφτομαι σοβαρά να το ανεβάσω σε death march…

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης

To Witcher Gear Hunting είναι εύκολο μόλις εντοπίσει ο παίκτης τους σωστούς Blacksmith/Armorsmiths που πουλάνε τα διαγράμματα για τα upgrades.

Παίζει να δοκιμάσω σε Death March σήμερα, έχει παραγίνει εύκολο για μένα. Σφάζω level 25 για την πλάκα χωρίς πάρα πολύ μεγάλη προετοιμασία. Δεν νιώθω αρκετά Γουίτσορας. Χαλαρά μόλις τελειώσει το έπος πιάνω το The Last Wish και κατεβάζω τα βιβλία. Βγήκε επιτέλους και το Sword of Destiny στα αγγλικά οπότε πλέον όποιος θέλει να τα πιάσει χρονολογικά (τουλάχιστον τα 5 πρώτα μπορεί). Μένουν άλλα 2 βιβλία προγραμματισμένα να βγουν ένα κάθε χρόνο από τώρα.

• Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 3057
    Been thanked: 1 time
    Borracho wrote:
    Κάτι παίζει με το ρητζέν της Τζένι στα επίπεδα δυσκολίας. Αν αγνοήσεις τα Wraiths, η μάχη δεν τελειώνει ποτέ, καθώς χηλάρουν πλήρως την Τζένι. Αυτό στη “Φλώρικη” προεπιλεγμένη δυσκολία του παιχνιδιού. Δεν ξέρω αν στο Blood & Broken Bones αλλάζει κάτι ως προς αυτό, αλλά μου φαίνεται χλωμό. Εντάξει, περνιέται μια χαρά, αλλά θέλει ρε παιδί μου σπουδή, προσοχή, αναγκάστηκα να σταματήσω να τρώω και να πίνω και ανακάθισα στην καρέκλα, ασχολήθηκα ΑΞΟΥΑΛΙ με τη μάχη. Λατρεία :)

Αν κανεις yrden και πεταχτεις ενα βήμα πίσω, το τζενάκι τρώει καλο damage οσο ειναι μεσα στον κυκλο. Χρειάστηκε να παω ψάχνοντας για καλύτερο ασημένι σπαθί αλλά μετά ήταν εύκολο.

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης

Αυτές οι λαβές στα σπαθιά είναι όλα τα λεφτά πάντως. Πέραν των σπαθιών στα Witcher Sets που έχουν το κάθε School, έχω βρει κάτι άλλα που θερίζουν από καλλιτεχνική άποψη.

Βρήκα και το easter egg όπλο Azure Wrath. noice

SavatarSavatar
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1207
    Been thanked: 120 times

Με τόσα που διάβασα είπα να το βάλω Death March από την αρχή. Μετά από μπόλικο κάψιμο μόλις έριξα το Royal Griffin…μου πήρε πάνω από μισή ώρα η μάχη, με 4-5 loads σίγουρα! Στα “απλά” τέρατα απλά πρέπει να προσέχεις αλλιώς ψοφάς εύκολα, αν συγχρονίζεις σωστά τα dodges/parrys τότε είσαι άρχοντας! Το παιχνίδι είναι έπος (ακόμα και στην amiga version που το παίζω εγώ…χαχα) , από το μεσημέρι τις 3 μέχρι πριν λίγο έπαιζα σερί…δεν γινόταν να το αφήσω! Πάντως έχω κάποιες διαφωνίες, αλλά πρώτον είναι πολύ νωρίς για συμπεράσματα και δεύτερον είναι πολύ πιθανόν να αλλοιώνετε η συνολική εμπιρεία μου με τόσο πετσοκομένες ρυθμίσεις και 35-40 fps (κατα μέσο όρο). Στην Enchanted Edition ελπίζω να έχω πάρει την πολυπόθητη gpu ;)

ArwindanArwindan
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1851
    Been thanked: 78 times

Αφού τελειώσα όλα τα ερωτηματικά και side quests, εκτός από κάποια 25 level και πάνω, σε όλη τη Velen και τη Novigrad, είπα να πάω στην πόλη της Novigrad και να συνεχίσω το main quest, πριν πάω στα Skelige Isles. Καμιά 25αριά ώρες μετά συνεχίζω το main quest στη Novigrad και όλα τα side quests που εμφανίζονται συνέχεια. Απλά epic!

Κώστας ΚαλλιανιώτηςΚώστας Καλλιανιώτης
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 8306
    Been thanked: 1274 times

Ενδεχομένως να αναφέρθηκε και παραπάνω, αλλά συνειδητοποίησα πως εμφανίζονται και νέα quests στον χάρτη (τα κίτρινα θαυμαστικά, τουτέστιν) όσο προχωράνε τα quests του main quest. Οπότε αν πχ τελειώσετε τα πάντα στα νησιά Skellige και έχετε πάρει και 4-5 λεβελς, όταν επιστρέψετε προς Velen-Novigrad κάντε καμιά γύρα εδώ κι εκεί…

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης

72 ώρες, μου έχουν μείνει 3 markers σε όλο το Velen/Novigrad και προχωράω στο main quest.

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ROMANCE?????? Με βλέπω για Yenn.

Viewing 15 posts - 2,191 through 2,205 (of 4,656 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close