Witcher 3 : The Wild Hunt

• This topic has 4,655 replies, 114 voices, and was last updated 1 month ago by ErevoS ErevoS.
Viewing 15 posts - 4,636 through 4,650 (of 4,656 total)
  • Author
    0AGAN0AGAN
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1374
    Been thanked: 13 times

Kαλησπέρα παίδες!

Νομίζω είχαμε αναφέρει και οταν πρωτοβγήκε το HoS, οτι υπάρχει μια όχι και τόσο τυχαία αντιστοιχία του villain Gaunter O’Dimm με τον Walter O’Dimm, χαρακτήρα που έχει επινοήσει ο Stephen King και εμφανίζεται -κυρίως- στο έπος The Dark Tower. Eπίσης γνωστός σαν Μan in Black, Randal Flagg κλπ

Μοιράζονται ακριβώς τα ίδια traits.

Στέφανος ΚουτσούκοςΣτέφανος Κουτσούκος
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 10579
    Been thanked: 814 times

Βαλάντη αυτό μόνο οι δυο μας πρέπει να το έχουμε πιάσει. Είναι απευθείας απεικόνιση του Flagg και το επώνυμο ‘O’ Dimm’ ουσιαστικά το επισφραγίζει. Το εκπληκτικό είναι πως ταιριάζει γάντι στη μυθολογία του Πύργου, καθώς ο Φλάγκ περπατά σε όλους τους κόσμους, με χίλια πρόσωπα. Ανατριχίλα και μόνο και προφανώς μιλάμε για υπαρκτή ενσάρκωση του Κακού.

ΥΓ Το ξέρεις, όταν έρθει Καπετάν Ταξιδιάρης και τα τελειώσει όλα, παίζει να ανταμώσουμε στο δρόμο για κάποιο ιερό χωράφι της Ηλείας. Το Στάντ είναι προφητεία, όχι βιβλίο.

mike299mike299
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 61
    Been thanked: 46 times

τα έχουμε ξαναπεί, ο villain του HoS είναι από τότε καλύτερους villains που έχουν γραφτεί.  Οι συγγραφείς της cdr έχουν κάνει καταπληκτική δουλειά.

Οπότε σου μιλάει, he gets under you skin. Χωρίς να σε απειλεί, καταλαβαίνεις ότι ότι είναι πιο επικίνδυνος και από το μεγαλύτερο τέρας που έχεις αντιμετωπίσει. Το τέλος που ανέβηκε μερικά post νωρίτερα, κάνει τις τρίχες σου να σηκώνονται όρθιες

• This reply was modified 5 months ago by mike299 mike299.
    2 users thanked author for this post.
    Steel_HavocSteel_Havoc
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3876
    Been thanked: 136 times

O Gaunter O’Dimm μου έχει μείνει στην μνήμη ποιο έντονα και απο τα τελικά boss του main campaign, τρομερά ιδανική μορφή για boss.

• This reply was modified 5 months ago by Steel_Havoc Steel_Havoc.
    2 users thanked author for this post.
    JonIrenicusJonIrenicus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 7039
    Been thanked: 179 times

Τέλος και το Blood and Wine. Και μ’ αυτό ολοκληρώνεται το πεντάμηνο ταξίδι στον κόσμο τού Γκέραλτ.

Καλό και αυτό αλλά το αριστουργηματικό HoS δεν το έφτασε. Ωραία και η έκπληξη στο τέλος, μου έφτιαξε τη διάθεση μιας και λίγο πριν είχαν πεθάνει οι δύο αδερφές. Πάντως άφησα και στη Syanna ένα white rose.

3 users thanked author for this post.
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 40
    Been thanked: 20 times

Το Hearts of Stone που ειχε βγει και μολις κατι μηνες μετα την κυκλοφορια του Witcher 3 ηταν και σε ποιοτητα και ποσοτητα ενα υπερηχυτικο χαστουκι σε EA and friends στο how its done. Θυμαμαι χαρακτηριστικα μετα το σοκ και δεος του Base Game λεω ποσο καλυτερο να ειναι ενα μικρο expansion και καταφεραν και υπερνικησαν τους ευατους τους μετα απο 4 μηνες της παιχνιδαρας.

gvorrisgvorris
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 464
    Been thanked: 213 times
    Κώστας ΚαλλιανιώτηςΚώστας Καλλιανιώτης
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 8341
    Been thanked: 1305 times

-Που λες, συμμετείχα και στη δημιουργία του Witcher 3…
    -ΣΩΠΑ ΡΕ, ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΚΑΝΕΣ ΣΤΟ ΓΚΕΗΜ?
    -Ε ναι, έκανα τα βογκητά/ήμουν το motion capture για τις σκηνές σεξ…

Αν μη τι άλλο σπάει ο πάγος.

Great0ldOneGreat0ldOne
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3988
    Been thanked: 325 times

-Που λες, συμμετείχα και στη δημιουργία του Witcher 3…

-ΣΩΠΑ ΡΕ, ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΚΑΝΕΣ ΣΤΟ ΓΚΕΗΜ?

-Ε ναι, έκανα τα βογκητά/ήμουν το motion capture για τις σκηνές σεξ…

Αν μη τι άλλο σπάει ο πάγος.

Γέλα, γέλα εσύ, σε δέκα χρόνια θα είναι lead designer στο Witcher 5: This Time with Feeling.

5 users thanked author for this post.
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 16
    Been thanked: 17 times

Για να το βάλω (κάποια στιγμή!) στο πρόγραμμα, θα μπορούσε κάποιος (ιδανικά κάποιος που θέλει να τα κάνει όλα σε videogames) να γράψει πόσο του πήρε ο τερματισμός του Witcher 3 complete;

Ως μέτρο σύγκρισης αναφέρω ότι το Skyrim complete μου πήρε 421h σε διάστημα 6 μηνών παίζοντας μόνο αυτό. Και χωρίς να τριγυρνάω πέρα δώθε χαζεύοντας! Και με πολύ fast travel! Απλά τα έκανα όλα!

Great0ldOneGreat0ldOne
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Όταν λες όλα, κυνηγάς και achievements? Θέλεις να κερδίσεις και στο ανώτατο επίπεδο δυσκολίας;

Αν όχι, για ένα πλήρες playthrough σε normal difficulty, κάπου στις 150 ώρες θα έλεγα εγώ (και αν την παλέψεις να πας σε ΟΛΑ τα ερωτηματικά στο Skellige, τα σέβη μου).

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 16
    Been thanked: 17 times

Ναι, δεν το ανέφερα. Εννοώ 1 playthrough στο normal επίπεδο με όλες τις αποστολές ολοκληρωμένες. Εννοώ να μπαίνεις στο ΚΑΘΕ κατοικημένο μέρος (πόλη ή χωριό) και να μιλάς με τον ΚΑΘΕΝΑ (παίρνοντας τα σπίτια με τη σειρά) ώστε να πάρω αποστολές απ’ όλους. Δεν ασχολούμαι με achievements σε κανένα παιχνίδι. Δεν ξέρω τί είναι το Skellige, πάντως 150h μου φαίνονται λίγες όταν έχω διαβάσει ότι ακόμα και εκεί που περπατάς στο πουθενά, μπορεί να συμβεί το οτιδήποτε!

Great0ldOneGreat0ldOne
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Κοίτα, ας πουν κι άλλοι, εγώ άλλωστε έγραψα 320 ώρες, αλλά για 2 playthroughs, 100% achievements, gwent tournaments, χάζι σε περιοχές που ήξερα πως δεν έχει τίποτα πέραν του εντυπωσιακού τοπίου, the works. Δεν νομίζω πως θα μείνεις με την αίσθηση πως του λείπει content, άλλωστε πόσα story-based παιχνίδια μπορούν να κρατήσουν 100+ ώρες χωρίς να γίνουν επαναλαμβανόμενα (που το Witcher 3 σε καμία περίπτωση δεν γίνεται, με μόνη παραφωνία τα ερωτηματικά στα Skellige Isles, θα δεις…)

SavatarSavatar
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1208
    Been thanked: 121 times

Και εγώ εκεί θα έλεγα, 100-150 ώρες, αναλόγως το στυλ παιχνιδιού σου, και η μαγκιά του είναι πως δεν γίνετε καθόλου κουραστικό (από πλευράς ιστορίας, χαρακτήρων και γενικά ιμέρσιο), σπάνια θα δεις παιχνίδι 100+ ωρών που δεν θα γίνετε κουραστικό και επαναλαμβανόμενο. Βέβαια είναι λίγο υποκειμενικά αυτά, π.χ. Skyrim με το ζόρι έγραψα 20 ώρες, είχα σκυλοβαρεθεί ενώ άλλο γράφουν εκατοντάδες ώρες.

1 user thanked author for this post.
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2508
    Been thanked: 170 times

θα σε πάρει χαλαρά 150+ το πρώτο playthrough άμα κάνεις τα πάντα*. story driven game είναι και κάθε quest θα σου κρατήσει το ενδιαφέρον. τουλ ετσι πιστεύω αλλά ναι είναι όπως είπαν και τα παιδιά αρκετά υποκειμενικό. skyrim πχ και εγώ παρόλο που έφτασα τις 100 ώρες με κούρασε αφάνταστα.

*στο witcher υπάρχει περίπτωση να χάσεις κάποια side quests όσο προχωράς σε ένα playthrough. σε γενικές γραμμές είναι παιχνίδι που ζητάει και 2ο/3ο playthrough για να κάνεις όντως τα πάντα.

Look behind the mirror, i'm lost in the twilight hall

pc specs: regular potato (amd ryzen 2600 - rx 570 - 16gb ram)

• This reply was modified 1 month, 1 week ago by Avatar Mogrey665.
Viewing 15 posts - 4,636 through 4,650 (of 4,656 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close