World of Warcraft: Warlords of Draenor

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 56 total)
  • Author
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 370
    Been thanked: 0 times
    Alucard wrote:
    Asgardlord wrote:
    Λεπόν! Χθες στήσαμε lan-άκι (old skool!) με 2 κολλητούς,

Με τέτοιους φίλους αδερφέ και γω θα το έλιωνα το παιχνίδι! Είστε πολύ τυχερή παρέα ! :worship: Να μπορείτε 3 να καίγεστε σε ένα παιχνίδι είναι κάτι που έχω χάσει προ πολλού… :cheers:
    Dude, η λύση είναι προφανής : ‘Ελα στο server, να παίζουμε παρέα!

Όσο για τα υπόλοιπα, προφανώς και η Blizzard hit us right in the feels, και με αυτό το expansion ήθελε να μαντρώσει όσους διαφύγαμε τα τελευταία χρόνια, γυρνώντας μας στις περιοχές που ρομαντζάραμε περισσότερο! Δεν πειράζει όμως, γιατί το WoD μαμεί!

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13464
    Been thanked: 565 times

Τα λέμε πάλι σε 2-3 μηνάκια, όταν θα βγάλουν το πρώτο raid που θα είναι για τα κλάμματα. Όλες προς το παρόν οι αντιδράσεις είναι καρμπόν ότι είχε συμβεί στα τελευταία expansion.

Cata = ΤΑ ΖΜΠΑΕΙ omg. Μετά από το πρώτο patch: Meh, στο τέλος: Έλεος
    MoP = OMG δεν περίμενα να είνα τόσο καλό!, Eh, Πότε θα τελειώσει επιτέλους?

Καλά δε θα μιλήσω καν για το WotLK που μετά το καλύτερο raid, η Blizz αποφάσισε να βγάλει το αισχρό Arena raid. Τουλάχιστον τα μπάλωσε κάπως με το ICC.

• Οργανωμένος Νεολαίος

Δε ξέρω, προσωπικά μιλώντας το Cata μου άρεσε μόνο όσων αφορά τις re-made ζώνες, το Pandaria σχεδόν δεν το ακούμπησα γιατί it’s fakin pandas, ετούτο δω είναι τρομερά καλοφτιαγμένο και με ουσιώδεις βελτιώσεις. Έχεις δίκιο για το raid, το έχω ήδη δει live και είναι ετς κ ετς, αλλά εγώ κατ’ εξοχήν pvp παίζω so… Speaking of which, το νέο Tarren Mill bg ΤΑ ΣΠΑΕΙ και μόνο από nostalgia value!

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 753

Για το pandaria δεν είπε κανένας ότι είναι κάλο,από τα trailer θυμάμαι να λένε τη μ@@@@ είναι αυτή ενώ κάνανε λάθος ήταν πολλοί καλύτερο από το cataclysm .
    Και northlander που το ξέρεις ότι το πρώτο raid που θα βγει θα είναι για κλάματα ?

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13464
    Been thanked: 565 times

Λάθος χειρισμός γλώσσας/διατύπωση. Προσμένω/Εκτιμώ ότι το raid του πρώτου patch, θα είναι εντελώς προχειράτζα σε σχέση με αυτό που περιμένουν οι περισσότεροι. Μακάρι να διαψευστώ και να είναι ισάξιο παλαιότερων raids (Ulduar/SSC/Tempest Keep και φυσικά το αξεπέραστο feeling του Karazhan etc.).

Πάντως η Blizzard κατάφερε να χρυσώσει το χάπι, για άλλη μία φορά. Κατάφερε να παραδώσει το 1/3 (και αν) από αυτά που είχε υποσχεθεί στην αρχική ανακοίνωση και όλοι τσίμπησαν με το καρότο.

• Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 3056
    Been thanked: 1 time
    Northlander wrote:
    Τα λέμε πάλι σε 2-3 μηνάκια, όταν θα βγάλουν το πρώτο raid που θα είναι για τα κλάμματα. Όλες προς το παρόν οι αντιδράσεις είναι καρμπόν ότι είχε συμβεί στα τελευταία expansion.

Cata = ΤΑ ΖΜΠΑΕΙ omg. Μετά από το πρώτο patch: Meh, στο τέλος: Έλεος
    MoP = OMG δεν περίμενα να είνα τόσο καλό!, Eh, Πότε θα τελειώσει επιτέλους?

Καλά δε θα μιλήσω καν για το WotLK που μετά το καλύτερο raid, η Blizz αποφάσισε να βγάλει το αισχρό Arena raid. Τουλάχιστον τα μπάλωσε κάπως με το ICC.

Το WoD Δεν έχει dailies, so much win.

To cataclysm μπήκε πολύ δυνατά , με πανδύσκολα 5man και πολύ ποιοτικό πρωτο raid tier. Δυστυχώς στο pvp ήταν ΓΤΠ, έξι μηνες μας τα είχαν ζαλίσει με τo buff-nerf-buff τρενάκι. Οταν τα σκάτωσαν στα δύο επόμενα tier ,πήγε ο αριθμός των συνδρομητων κατα διαόλου. To ΜοP ήταν πολύ πιο ισορροπημένο, χωρίς εξάρσεις, οκ στα raids, οκ στη διακύμανση των συνδρομων κλπ. Στο τέλος ο κόσμος βαρέθηκε βεβαια.

J.LynxJ.Lynx
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2656
    Been thanked: 245 times

Φτου σας. Θα καταφέρετε να με ξανακυλίσετε, μόλις επίστρεψω στο Desktop μου. ( Αρκεί να έχει καταφέρει να διατηρήσει τον κόσμο του το Wow. Υπάρχει η τάση μετά από κάποιους μήνες να φεύγει ο ενθουσιασμος και να μένουν αδειανοί οι servers. Ειδικά ο Raven-LOL… )

Το pandaria πάντως εμένα μου άρεσε αρκετά. Περισσότερο από Cataclysm και The burning Crusade. Βέβαια εγώ είμαι μόνο pvp, με raid δεν είχα ασχοληθεί ποτε…

• Οργανωμένος Νεολαίος

Τελικά δεν άντεξα και το παρήγγειλα.Σε ποιων server παίζεται για να έρθω και το booster ισχύει ακόμα ?.

theonirvanatheonirvana
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1167
    lich king wrote:
    Τελικά δεν άντεξα και το παρήγγειλα.Σε ποιων server παίζεται για να έρθω και το booster ισχύει ακόμα ?.
    το booster απο οσο ξερω ναι ισχυει ακομα.

Την Τεταρτη μπαινουν τα πρωτα raids :silly:

• Οργανωμένος Νεολαίος

των ragnaros πότε θα των βγάλουν ?

theonirvanatheonirvana
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    lich king wrote:
    των ragnaros πότε θα των βγάλουν ?
    για τα 10 χρονια λες να υποθεσω?
    βγηκε πριν απο λιγες μερες.οταν μπεις δοκιμασε να το κανεις με ατομα απο τη guild σου γιατι με το LFR κανει ο καθενας οτι σου κατεβει.και ειναι και 40αρι οποτε καταλαβαινεις…
    • Οργανωμένος Νεολαίος

δεν είμαι σε guild γιατί είχα χρονιά να παίξω. Τόσο δύσκολο είναι ? εγώ νόμιζα ότι το απλοποίησαν για να πάρουν όλοι το σκυλί

theonirvanatheonirvana
    • Οργανωμένος Νεολαίος

κοιτα.και με το LFR γινεται αλλα σε ΠΟΛΥ περισσοτερη ωρα.με το LFR υπολογιζε οτι θα σου παρει 4-5 ωρες το λιγοτερο ενω με guild το εκανα σε χαλαρους ρυθμους σε 1μιση ωρα.
    δεν ειναι τοσο η δυσκολια του.ειναι πιο πολυ οτι τα mobs ειναι πολυ κοντα και ευκολα pullαρεις πολλες ομαδες μαζι, με αποτελεσμα ομαδικα wipes.
    αυτο εαν εισαι σε guild και εχεις μια στηχειωδη επικοινωνια με τους συμπαικτες σου,δεν θα σου συμβει ποτε.

• Οργανωμένος Νεολαίος

3 weeks down the line και μετά από αυπνίες κάθε νύχτα αυτών των 3ων εβδομάδων, μπορώ με ασφάλεια να πω πως το Draenor είναι τρομερό. Λίγο πιο melee friendly pvp-wise απ’ ότι θα ήθελα, αλλά γενικά πολύ polished, αρκετά “ισορροπημένο” και με φοβερά storylines και για τα δύο factions. Highlight φυσικά το να gank-άρεις new players στο Shadowmoon valley, μέχρι που βγαίνουν όλοι απ’ τα garisson και κατεβάζουν raid :P
    Όποιος pvp-άρει σε χαλαρή βάση και θέλει healbot, κοπιάστε Defias Brotherhood!

• Οργανωμένος Νεολαίος

Αρχίσαμε να μαζευόμαστε σιγά σιγά στον Defias Brotherhood, horde side (διαθέτουμε βέβαια και alliance alts :P)! Όποιος ψάχνει παρέα feel free to join us. Υπ’ όψην, υπάρχει και δυνατότητα cross realm γκρουπαρίσματος πλέον!

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 56 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close