What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Steam - O ναός του Γκέιμπ

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,042
Tι λες καλέ. Το expansion του ATOM RPG ήταν αξιομνημόνευτη VR εμπειρία.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214

Έτοιμος ήμουν να βάλω το Slay the Spire στo VR. Τα 4 από τα 8 τα έβαλα γιατί αυτά μου είχε φάτσα κάρτα το στημ
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Labor of love τι άλλο πέρα από PoE; Άντε έστω και το Warframe.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Λολ, όσο περνάνε οι ημέρες αλλάζει και το pixel art που έχει το Store ως background.

page_bg_english.png


page_bg_english.png


page_bg_english.png


page_bg_english.png


ΥΓ. Ταμείας στο κατάστημα ο ίδιος ο Gabe 😂
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
waneella είναι το pixel art. Φοβερός δημιουργός, εγώ είμαι και υποστηρικτης του στο patreon περισσότερο από ένα χρόνο

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Πρώτο στα "New and Trending" αυτή τη στιγμή:

General Practitioner

(ενδέχεται να οδηγεί σε έρρορ γιατί θέλει Age Check)

Ψήνεται κανένας να το reviewάρει? Για επιστημονικούς σκοπούς, προφανώς.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Ένας γνωστός μου που το έπαιζε πριν καν έρθει στο Steam, μου έλεγε ότι έχει τη φάση του. Μαθαίνεις και ιατρικούς όρους.
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Ρε υπάρχει περίπτωση ο βάρδος να μείνει μακριά από τέτοια παιχνίδια;

Γελατε εσέις αλλά σας το έχω ξαναπεί. Παίζω με την κοπέλα μου τέτοια για να ανάβουν τα αίματα....
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Έχει πάρει κανείς σας το Stream Link? θέλω να μεταφέρω τις gaming στιγμές μου στον καναπέ γιατί έχω βαρεθεί το γραφείο και γιατί θέλω να αράζω μετά την δουλειά οπότε και ψάχνω τρόπο να στριμαρω με κάποιον τρόπο.
Το πρόβλημα είναι ότι η τηλεόραση είναι μία χαζή lg , όχι smart TV, οπότε δεν ξέρω τι χρειάζεται για σεταριστει καταλλήλως. Διαβάζω διάφορες λύσεις, αλλά δεν έχω καταλάβει ποιες αφορούν την δική μου περίπτωση και ποιες τις smart
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Έχει πάρει κανείς σας το Stream Link? θέλω να μεταφέρω τις gaming στιγμές μου στον καναπέ γιατί έχω βαρεθεί το γραφείο και γιατί θέλω να αράζω μετά την δουλειά οπότε και ψάχνω τρόπο να στριμαρω με κάποιον τρόπο.
Το πρόβλημα είναι ότι η τηλεόραση είναι μία χαζή lg , όχι smart TV, οπότε δεν ξέρω τι χρειάζεται για σεταριστει καταλλήλως. Διαβάζω διάφορες λύσεις, αλλά δεν έχω καταλάβει ποιες αφορούν την δική μου περίπτωση και ποιες τις smart

Έχω εγώ Steam Link (φαντάζομαι εννοείς τη συσκευή, όχι την εφαρμογή). Δεν έχει σημασία αν η τηλεόραση είναι smart ή απλή, το Steam Link αναλαμβάνει τα της σύνδεσης γιατί έχει πάνω του θύρα Ethernet και ασύρματη κάρτα.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Έχει πάρει κανείς σας το Stream Link? θέλω να μεταφέρω τις gaming στιγμές μου στον καναπέ γιατί έχω βαρεθεί το γραφείο και γιατί θέλω να αράζω μετά την δουλειά οπότε και ψάχνω τρόπο να στριμαρω με κάποιον τρόπο.
Το πρόβλημα είναι ότι η τηλεόραση είναι μία χαζή lg , όχι smart TV, οπότε δεν ξέρω τι χρειάζεται για σεταριστει καταλλήλως. Διαβάζω διάφορες λύσεις, αλλά δεν έχω καταλάβει ποιες αφορούν την δική μου περίπτωση και ποιες τις smart

Κάνει καλή δουλειά το Steam Link και δουλεύει και με άλλα παιχνιδια, εκτός Steam!!! Αλλιώς πας και στην λύση που είχα εφαρμώσει κάποια εποχή: Δεκάμετρα HDMI και USB, από γραφείο σε μεγάλη τηλεόραση!!! ;);)
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Μωρε η καλύτερη λύση είναι το καλώδιο αλλά είναι σε ξεχωριστό δωμάτιο και παρότι έχω τρυπήσει ήδη τον τοίχο για να περάσω ένα ethernet, δεν βολεύει τώρα να κρεμάω καλώδια στο σαλόνι.
Μετά από κουβέντα με τον Ναύαρχο κατέληξα στο raspberry pi 4. Θα πάρω κι ένα χειριστήριο για Xbox one s και θα τελειώσει το αστείο.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Μωρε η καλύτερη λύση είναι το καλώδιο αλλά είναι σε ξεχωριστό δωμάτιο και παρότι έχω τρυπήσει ήδη τον τοίχο για να περάσω ένα ethernet, δεν βολεύει τώρα να κρεμάω καλώδια στο σαλόνι.

Έρποντα στο πάτωμα!!! Τα ρίχνεις κάτω από τα χαλιά, και τελειώνει το πανηγύρι!!! Έτσι τρέχει το Ethernet στο σπίτι!!!!
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Δεν βολεύει ωρε καπτεν. Το ethernet που ήταν έτσι παλιά και κολλημένο με ταινία το έκοψαν. Σβαρνιο πάνε τα πόδια.
Με τόσα μέτρα καλώδιο δεν έχεις θέματα καθυστέρησης;
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Δεν βολεύει ωρε καπτεν. Το ethernet που ήταν έτσι παλιά και κολλημένο με ταινία το έκοψαν. Σβαρνιο πάνε τα πόδια.
Με τόσα μέτρα καλώδιο δεν έχεις θέματα καθυστέρησης;

Δεν είχα παρατηρήσει κάτι!!! Αν και πιο πολύ το χρησιμοποιούσα για ταινίες!!
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
E, όχι και καθυστέρηση σε σπιτικό ethernet, άμα έχεις σωστό cat5e καλώδιο και πάνω, είσαι ok για τουλάχιστον 30 μέτρα. Και βασικά και ότι πιο πεταμένο να έχεις, πάλι είσαι καλύτερα από ασύρματο.
 
Top Bottom