What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,394
Όποιος δεν έχει taxis, πάει σε φαρμακείο; Για τον πατέρα μου κλείσαμε (λογικά της Moderna), αλλά η μάνα μου δεν έχει account.

Πάω να φάω τη φρουτόκρεμά μου.
τι θες να πεις δεν έχει taxis? Γίνεται να μην έχει taxis κάποιος; Ακόμα και αν κάνει κοινή με τον πατέρα σου όπως κάνει η μάνα μου, πρέπει να έχει taxis αν δεν κάνω λάθος.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
τι θες να πεις δεν έχει taxis? Γίνεται να μην έχει taxis κάποιος; Ακόμα και αν κάνει κοινή με τον πατέρα σου όπως κάνει η μάνα μου, πρέπει να έχει taxis αν δεν κάνω λάθος.
Κι όμως δεν έχει. Κοινή με τον πατέρα μου κάνει και δεν θυμάμαι να τις έχει ζητηθεί ποτέ. Πρέπει βέβαια να πάει να βγάλει κάποια στιγμή.
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
τι θες να πεις δεν έχει taxis? Γίνεται να μην έχει taxis κάποιος; Ακόμα και αν κάνει κοινή με τον πατέρα σου όπως κάνει η μάνα μου, πρέπει να έχει taxis αν δεν κάνω λάθος.
Γινεται, αν δε δηλωνεις κατι . Αν εχεις και τα ειχες δηλωσει με το παλιο πατροπαραδοτο χειρογραφο τροπο (κυριως ακινητα) παλι δε χρειαζεται να εχεις.
Οταν θα κανεις καποια μεταβολη, να εισαγεις η και να εξαγεις στη περιουσια σου θα χρειαστει να βγαλεις.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,666
Χωρίς taxis πας σε φαρμακείο.
Εγώ το έκλεισα στο στο φαρμακείο το ραντεβού, επειδή βαριόμουν να μπαίνω κάθε μέρα και να μου λέει οτι τους τελείωσαν τα εμβόλια, οι σύριγγες, οι γάζες κτλ. :ROFLMAO:
Πας στο φαρμακοποιό σου με το AMKA και τον αριθμό ενός κινητού τηλεφώνου στο οποίο θα έρθει το μήνυμα επιβεβαίωσης. Όταν έρθει το μήνυμα για την πρώτη δόση μπορείς να πας στον φαρμακοποιό και να του ζητήσεις το χαρτί που φαίνονται και οι 2 δόσεις. Αν βαριέσαι και δεν πας να πάρεις το χαρτί θα σου έρθει μήνυμα λίγες μέρες πριν τη 2η δόση.
Όλη η διαδικασία μπορεί να γίνει την ίδια στιγμή αν το σύστημα κλείσει επι τόπου ραντεβού. Σε μένα που πήρε λίγες μέρες ξαναπήγα να πάρω το χαρτί όταν κλείστηκε το ραντεβού.
Όταν πας για το εμβόλιο έχεις μαζί σου το μήνυμα στο κινητό, το χαρτί (αν το πήρες), ταυτότητα ή δίπλωμα.
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,622
Update που δεν ζήτησε κανείς. Το βράδυ τα δέκατα που είχα πρέπει να μετατράπηκαν σε υψηλό πυρετό αλλά είχα ήδη ξαπλάρει για ύπνο και βαριόμουν ΠΑΡΑ πολύ να βάλω θερμόμετρο. Το πρωί πάντως ξύπνησα μούσκεμα στον ιδρώτα, και με τον πυρετό να έχει υποχωρήσει στα 37.2. Κούμπωσα ένα ντεπόν ακόμα, ξανακοιμήθηκα ένα γενναίο έξτρα 5ωρο, και πλέον δεν έχω πυρετό αλλά απλώς μια αίσθηση σα να έχω χανγκόβερ.

Γενικά η φάση είναι σαν γρίπη εξπρές. Επακριβώς 12 ώρες μετά το τρύπημα αρχίζει πυρετός, θα κρατήσει για ένα βράδυ, και μέσα στην επόμενη μέρα όλα αρχίζουν να επιστρέφουν στην κανονικότητα. Πίνετε νερά, τρώτε 1 ντεπόν μόλις αρχίσουν να εμφανίζονται τα δέκατα, και τα υπόλοιπα είναι τυπική διαδικασία.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,394
Update που δεν ζήτησε κανείς. Το βράδυ τα δέκατα που είχα πρέπει να μετατράπηκαν σε υψηλό πυρετό αλλά είχα ήδη ξαπλάρει για ύπνο και βαριόμουν ΠΑΡΑ πολύ να βάλω θερμόμετρο. Το πρωί πάντως ξύπνησα μούσκεμα στον ιδρώτα, και με τον πυρετό να έχει υποχωρήσει στα 37.2. Κούμπωσα ένα ντεπόν ακόμα, ξανακοιμήθηκα ένα γενναίο έξτρα 5ωρο, και πλέον δεν έχω πυρετό αλλά απλώς μια αίσθηση σα να έχω χανγκόβερ.

Γενικά η φάση είναι σαν γρίπη εξπρές. Επακριβώς 12 ώρες μετά το τρύπημα αρχίζει πυρετός, θα κρατήσει για ένα βράδυ, και μέσα στην επόμενη μέρα όλα αρχίζουν να επιστρέφουν στην κανονικότητα. Πίνετε νερά, τρώτε 1 ντεπόν μόλις αρχίσουν να εμφανίζονται τα δέκατα, και τα υπόλοιπα είναι τυπική διαδικασία.
α τζι τζι, να λουφάρω κιόλας την επόμενη.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,394
Κοιμούνται τα αφεντικά ποτέ ωρε? :trollface:
κάνε δικό σου μαγαζί έλεγε, θα είσαι το αφεντικό έλεγε, θα κάνεις ότι γουστάρεις έλεγε... καλά, ούτε αφεντικό του σκύλου μου δεν είμαι :p
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,324
Τι στον κόρακα, μόνο εμένα δεν έκανε πυρετό; Αλλά μου έχει απαυτώσει τα γόνατα. Τα νιώθω λες και κουβαλούσα χθες όλη μέρα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,622
Μπορεί το εμβόλιο να σου προκάλεσε sleepwalking και να σήκωσες καμιά βιβλιοθήκη στον ύπνο σου.

Αλλά ναι τα συμπτώματα δεν είναι fixed για όλους, απλά ο πυρετός είναι αρκετά πιθανό σύμπτωμα, και πάλι κάποιοι χτυπάνε 40άρι. άλλοι μένουν στα 38, άλλοι ίσως ανεβάσουν 37 με το ζόρι. Οι ράντομ πόνοι είναι κι αυτό πιθανό σύμπτωμα, και η μητέρα μου που έκανε 2 δόσεις AstraZeneca είπε πως την πονούσαν τα κόκαλά της all-around.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,525
Τι στον κόρακα, μόνο εμένα δεν έκανε πυρετό; Αλλά μου έχει απαυτώσει τα γόνατα. Τα νιώθω λες και κουβαλούσα χθες όλη μέρα.
Μυοσκελετικα πονακια ειναι κλασικο συμπτωμα κρυωματος/γριπης κλπ
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,394
δεν συνεργάζονται λέει με τις αρχές, καλά δεν πειράζει, θα συνεργαστούν με τον θεό από κοντά... έλεος.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,622

ΑΚΟΥ ΤΙ ΛΕΕΙ
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,525
Οκ,

ΑΚΟΥ ΤΙ ΛΕΕΙ

Λέει ακριβώς αυτά που πρεσβεύουν.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,456
Συνηγορος εδω, του ακατανομαστου, και ας μην με καλεσατε.
Καποια απο τα σχολια ειναι τουλαχιστον αγαθα ηλιθια πχ ο τυπος που εγραψε οτι ο Γεραπετριτης δεν εξουσιοδοτηθηκε απο κανεναν....
Απο την στιγμη που εχει εκλεγει σημαινει οτι εχει εξουσιοδοτηση εν λευκο.
Εκλογη σημαινει δημοκρατια και σε μια δημοκρατικη κοινωνια ο καθενας μπορει και πρεπει να εχει την ελευθερια της αποψης.
ισχυει και στην περιπτωση οπου η αποψη καποιου θα μας κανει να ξεκινησουμε το καπνισμα.
Στην περιπτωση που ο Γεραπετριτης εκλεγει ξανα σημαινει οτο το σχολιο του στραβωσε την μειοψηφια.
Τα σχολια περι ανηλικων και διαπαιδαγωγησης. Παλια που υπηρχε η ελευθερια στην κινηση, ποσες φορες (την μερα) ακουγατε δεν υπαρχει παιδεια και ποσες φορες το ειπατε και εσεις οι ιδιοι; ειναι μια φραση για τους ανηλικους;

Εγω καταλαβα οτι το νοημα της ξηγας του (Γεραπετριτη) εχει θεμελια στην υπενθυμιση οτι δεν ειμαστε "καθαροι" - μην ξεχνιεστε.

Αφηνω το σεντονι για αργοτερα γιατι εδω εχουμε να κανουμε με κλασσικη περιπτωση βλακειας του οχλου.
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,179
Συνηγορος εδω, του ακατανομαστου, και ας μην με καλεσατε.
Καποια απο τα σχολια ειναι τουλαχιστον αγαθα ηλιθια πχ ο τυπος που εγραψε οτι ο Γεραπετριτης δεν εξουσιοδοτηθηκε απο κανεναν....
Απο την στιγμη που εχει εκλεγει σημαινει οτι εχει εξουσιοδοτηση εν λευκο.
Εκλογη σημαινει δημοκρατια και σε μια δημοκρατικη κοινωνια ο καθενας μπορει και πρεπει να εχει την ελευθερια της αποψης.
ισχυει και στην περιπτωση οπου η αποψη καποιου θα μας κανει να ξεκινησουμε το καπνισμα.
Στην περιπτωση που ο Γεραπετριτης εκλεγει ξανα σημαινει οτο το σχολιο του στραβωσε την μειοψηφια.
Τα σχολια περι ανηλικων και διαπαιδαγωγησης. Παλια που υπηρχε η ελευθερια στην κινηση, ποσες φορες (την μερα) ακουγατε δεν υπαρχει παιδεια και ποσες φορες το ειπατε και εσεις οι ιδιοι; ειναι μια φραση για τους ανηλικους;

Εγω καταλαβα οτι το νοημα της ξηγας του (Γεραπετριτη) εχει θεμελια στην υπενθυμιση οτι δεν ειμαστε "καθαροι" - μην ξεχνιεστε.

Αφηνω το σεντονι για αργοτερα γιατι εδω εχουμε να κανουμε με κλασσικη περιπτωση βλακειας του οχλου.
Μία υποσημείωση που ίσως να έχει την σημασία της. Εχει εκλεγεί ως βουλευτής επικρατείας. Είναι αυτοί που επιλέγονται από κάθε κόμμα και εκλέγονται ανάλογα από το ποσοστό στις εκλογές. Δεν έχει εκλεγεί δλδ με σταυρό σε κάποια περιφέρεια της χώρας.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,456
Είναι αυτοί που επιλέγονται από κάθε κόμμα και εκλέγονται ανάλογα από το ποσοστό στις εκλογές
Η λεξη κλειδι ειναι "εκλεγονται" και ας μην μπηκαν στην εκλογικη μαχη. Ο τυπος που ελεγε οτι ο βουλευτης επικρατειας δεν εχει καμια εξουσιοδοτηση, εχει χασει την μπαλα. Οι βουλευτες μπηκαν με σταυρο/εξουσιοδοτηση στην βουλη και με την σειρα τους ψηφισαν/εξουσιοδοτησαν τον Χ Ψ Γεροπετριτη.
Οπως οι αλλοι βουλευτες, οι νορμαλ, εχει εξουσιες και καμια υποχρεωση να χαιδευει τα αυτια των ψηφοφορων του.
Οπως ειπα, εαν στις επομενες εκλογες ξαναμπει στην βουλη, σημαινει οτι οι πραξεις του ενοχλησαν την μειοψηφια (τον twitter-τυπο) και η μειοψηφια εχει το δικαιωμα στην αποψη αλλα δεν εχει εξουσιοδοτη να αποφασιζει. ειδες τι εκανα εδω ε;
 
Top Bottom