What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

DA 2

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Pιχνοντας μια ματια στο Origin, χτες ειδα οτι μου ειχε δωρακι το DA 2 (για τα 3 dlc ζητα 25Ε), δεν ξερω πως και γιατι. Στην βιβλιοθηκη, μου δειχνει οτι εχω Inquisition απο steam, Mass Effect2, Syberia2, τωρα και DA2. Το κατεβασα και το δοκιμασα. Δεν ειδα και καμια διαφορα στην ψηφιακη εκδοση, με καλυτερη οθονη και καρτα γραφικων, απο οτι στην εκδοση που εχω σε dvd, 2011. Εκτος κι αν ειναι τοσο μικρη που δεν μπορω να διακρινω. Δεν ειμαι αγνωμων, ευπροσδεκτο το τσαμπα και τους ευχαριστω πολυ. Καταληγω, λοιπον σε δυο σημεια. Α. το Origin, δεν θα με πιασει πελατη, οσα δωρα και μου κανει, με τις τιμες που εχει. Β. αν ηδη εχω καποιο παιχνιδι, δεν αξιζει να το ξαναγορασω, με οποιες ψηφιακες βελτιωσεις και να εχει. Μπορει να υπαρχουν παιχνιδια με μεγαλες βελτιωσεις, αλλα απο οτι εχω δει μεχρι τωρα δεν δηλωνω και ενθουσιασμενος
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,957
Χμμμ... Απ'όσο θυμάμαι δεν υπήρξε ποτέ "επανέκδοση" του DA2 με καλύτερα γραφικά ή optimization, οπότε καθόλου παράξενο που δεν παρατήρησες διαφορά. :unsure:
Γενικά οι ψηφιακές εκδόσεις των παιχνιδιών είναι ολόιδιες με τις δισκάτες, εφόσον περάσεις και στις δύο τα ανάλογα patches/updates.

Τα όποια remasters εμφανίζονται κατά καιρούς, τύπου Mass Effect: Legendary Edition, είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,776
Από όσο θυμάμαι, μαζί με το παιχνίδι υπάρχει ένα official hd texture pack. Για τσέκαρε.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Για τσέκαρε.
Nαι το δινει, οπως και καποια gears. Tα dlc που εχω δεν μπαινουν παντως, πρεπει να κατεβασω αυτα του origin.
Ήρωας και μόνο που έκανες install το da2.
Μονο για να δω τυχον διαφορες. Τοχω χιλιοπαιξει. Αν μου εδινε το Origins, μπορει και ξαναπαιζα.
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,414
Τόσο κλασμένο το origin που ούτε στο τζάμπα παιχνίδια δεν έφτασε αυτό.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Το Origins, μαρεσε περισσοτερο απο τα 3 της σειρας. Και τα 3, ομως εχουν πολλες ελλειψεις, ρατσες, ειδικοτητες,ικανοτητες και λοιπες ιδιαιτεροτητες, σε σχεση μξε αλλα rpg. To 2, βεβαια το παραχεσε.
 
Top Bottom