What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Top Video Game Soundtracks

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,667
δεν ξέρω αν έχει περάσει. Είδα την σκοινή από το they live και θυμήθηκα την μουσική στο Xenon



για το πρωτότυπο:
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Κομματάρα, να θες να μπεις σε μάχη μόνο και μόνο για να το ακούσεις
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Να πω τη μαύρη μου αλήθεια (omfg, someone cancel me for racism, this is 2023 ffs), καλό μου ακούγεται για karaoke night, για και καλά χορό κουνώντας το μικρό δάχτυλο του αριστερού ποδιού ενώ πίνεις Μαργαρίτα με Βυσσινάδα ανάμεσα σε ακόμα πιο τελειωμένους χίπστερς σε τρέντυ χιπστεράδικο, ίσως ακόμα και για ρομαντζάδα με περιπτερίσια κάτι-σαν-μπύρα σε παραλιακό ξεχαρβαλωμένο παγκάκι, αλλά για μάχη, μόνο αν μιλάμε για τη μάχη της διεκδίκησης της προτελευταίας θέσης στη Eurovision θα το επέλεγα.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931


νομιζω πως αρκετα jp ost ειναι αρκετα unique και οχι για ολους. βασικα τα λες περιεργες επιλογες οσο περιεργοι ειναι και οι ιαπωνες.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,044

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Ο Μπάθορυ μας βγήκε κρυφογουίμπ!

Σοβαρα πάντως @Great0ldOne οι Ιάπωνες διαχρονικά είχαν ανεβαστικά/εύθυμα θέματα στα RPG τους (με μια λιγότερο ή περισσότερο επική χροιά συνήθως), αλλά ακόμα και μέσα σε αυτό το πλαίσιο, το συγκεκριμένο συμφωνώ ότι φαίνεται αρκετά παράταιρο για μάχη. Μια χαρά είναι το κομματάκι αλλά νομίζω περισσότερο θα ταίριαζε σε τίποτα credits.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
@Great0ldOne δωσε 1€, βάλε pass, αφιέρωσε λίγο χρόνο από την gaming ζωή σου, δοκιμασε το και θα καταλάβεις ;)
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Αλλά ακόμα και μέσα σε αυτό το πλαίσιο, το συγκεκριμένο συμφωνώ ότι φαίνεται αρκετά παράταιρο για μάχη. Μια χαρά είναι το κομματάκι αλλά νομίζω περισσότερο θα ταίριαζε σε τίποτα credits.

Πως ξέρεις αν ταιριάζει στη μάχη ενός παιχνιδιού που δεν έχεις παίξει; Κρίνοντας από μάχες από άλλα games;

Η ροή της μάχης, η συχνότητα τους, το ύφος όλου του παιχνιδιού και το κομμάτι ταιριάζουν απίστευτα in game. Δύσκολο να εξηγηθεί εκτός περιεχομένου.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Άλλο παράδειγμα palace theme από συγκεκριμένο boss. Σε κάποιους φαίνεται cringe, οκ

Πως όμως κρίνουν αν ταιριάζει η όχι χωρίς να ξέρουν το boss που γράφτηκε, τι corruption έχει κάνει και σε τι περιβάλλον κινούμαστε όσο παίζει στο background;

 
Top Bottom