What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Νέο Broken Sword υπό ανάπτυξη

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,528
Τη φετινή Gamescom περίμενε η Revolution Software ώστε να ανοίξει τα χαρτιά της σχετικά με τα επερχόμενα project της, μετά το συμπαθέστατο Beyond The Steel Sky. Το παιχνίδι που αναπτύσσεται εδώ και αρκετό καιρό δεν είναι άλλο από το έκτο μέρος της αγαπημένης σειράς Broken Sword, το οποίο τιτλοφορείται ως Parzival’s Stone. Το Broken Sword: …

See full article...
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
ποσο ζεστή αισθηση αυτα τα ζωγραφισμενα στο χερι μπαγκραουντς ρε φιλε. και βαλτε οσα σημαιακια πασοκ θελετε.
σχεδον μαντηαρς, να βλεπεις την νικο να καθεται σε καφε και να σε περιμενει. και ποσο ωραια το δεσανε με το ρημαστε του 1....

φερτε το ΤΩΡΑ. εχω καιρο να παιξω αντβέντσου κι ο τεξ (τι γινται ρε χεληο μ αυτο??) ολο και χλωμιαζει....
 

Robin Hood

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Jul 7, 2023
Messages
152
Τι νέο ήταν αυτό! Μου φτιάξατε το κέφι! Ειδικά αν μου πείτε ότι θα βγει και σε μεγάλο κουτί θα κυκλοφορώ μ' ένα χαμόγελο για τον επόμενο χρόνο!

Αχχχ, ακόμα θυμάμαι που είχα παίξει το demo του πρώτου, που το είχε ένα CD του PC Master, ίσα με 20 φορές. Περίμενα με ανυπομονησία τότε να βγει και μόλις κυκλοφόρησε έτρεξα και το αγόρασα!
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Αν και τα Broken Sword δεν ήταν ποτέ τ'αγαπημένα μου, διατηρώ νομίζω όπως όλοι, υπέροχες εφηβικές αναμνήσεις από τα δύο πρώτα. Το τρίτο και το τέταρτο τα ψιλοέφαγε η μαρμάγκα της μετάβασης στα 'άχαρα' 3D και το πέμπτο το Κικσταρτερικό το βαρέθηκα τόσο που κάπου το άφησα στη μέση. Δεν έχω ιδέα αν θα βγει καλό τούτο δω, μα το ρημάστερ του πρώτου, το ζαχαρώνω.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
To τρίτο δεν ήταν εκείνο που έσπρωχνες συνέχεια ξύλινα κιβώτια δεξιά και αριστερά, σαν αχθοφόρος σε κινέζικο λιμάνι;

Μετά από αυτό, το 4 δεν το έπαιξα ποτέ. Για το 5 μου είχαν πει ότι είναι καλό.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
divos1 και bs3: τα 2 κειμς που ανεδειξαν το περιφρονημενο τετραγωνο κασονι σε πρωταγωνιστη...



:ROFLMAO::ROFLMAO:

το 3 και το 4 ειχαν αυτο το 3d, που απλα φαινεται τοσο λαθος στην συγκεκριμενη σειρα.. σαν παιχνιδια δεν ηταν κακά.
το 5 θυμιζε πολυ τα 2 πρωτα και το βρηκα σχεδον ισαξιο τους.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Α μπράβο. Ήταν ο συνδυασμός 3d και κασονιών που με χάλασαν στο 3. Το βίντεο που έβαλες μόνο τρόμο προκαλεί.
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,528
Τουλάχιστον το 4 δεν είχε κασόνια και έπαιζες με mouse, αλλά παρέμεινε 3D και δεν του ταίριαζε καθόλου.

Το 5 είναι πολύ καλό επίσης και σηματοδοτεί την επιστροφή στις ρίζες του.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,799
έσπρωχνες συνέχεια ξύλινα κιβώτια δεξιά και αριστερά, σαν αχθοφόρος σε κινέζικο λιμάνι
Το Shenmue θα ήταν σύμφωνο με αυτό. Τουλάχιστον είχες περονοφόρο.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,668
φερτε το ΤΩΡΑ. εχω καιρο να παιξω αντβέντσου κι ο τεξ (τι γινται ρε χεληο μ αυτο??) ολο και χλωμιαζει....

Έχουν μήνες να βγάλουν update η αλήθεια είναι. Λογικά είναι ακόμα στη φάση του να καθαρίζουν όλο το FMV υλικό ώστε να πάει στην 4k ανάλυση.
 

Robin Hood

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Jul 7, 2023
Messages
152
Για το 3ο θυμομουν κι εγώ τα κασόνια κι οτι τα εσπρωχνα καθε 30 λεπτα gaming παιχνιδιού, όταν το έπαιξα πρόσφατα ήταν πιο λίγα απ' όσα θυμόμουν. :rolleyes:

Και το 4ο δεν ήταν τόσο ενδιαφέρον συν κάτι stealth κομμάτια που χάλαγαν την ροή.

Για το 5ο είχα γίνει backer και δεν το μετάνιωσα.

Οπότε ναι, το περιμένω με αγωνία το 6ο. :love:
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Ίσως όντως οι "γρίφοι" με τα κασόνια να μην ήταν τόσοι πολλοί (το βίντεο εξακολουθεί να ξυπνάει τραυματικές αναμνήσεις), αλλά το 3 σηματοδότησε μία στροφή της σειράς τόσο στο gameplay όσο και στο εικαστικό κομμάτι που ήταν μία τεράστια απογοήτευση (για εμένα τουλάχιστον, που το περίμενα πώς και πώς και με το που κυκλοφόρησε ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ έτρεξα στο ΤΕΙ Αιγάλεω να το αγοράσω).
 
Top Bottom