What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

CITIES: SKYLINES II

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,667
Είναι κατά γενική ομολογία αποδεκτό πλέον πως, αν η εγκληματική κυκλοφορία του SimCity πίσω στο 2013 επιχείρησε να πάει το genre των City Building Sims πίσω από τον αχυρώνα και να το σκοτώσει δίχως οίκτο, η κυκλοφορία του Cities: Skylines της Colossal Order το 2015 μάλλον κατάφερε από μόνη της να αναστήσει και να σώσει …

See full article...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
Ήταν το SimCity η ταφόπλακα στην reviewδικη καριέρα μου;
Εμένα μου άρεσε πολύ τότε που έγραφα, σε όλους άρεσε. Μετά καταλάβαμε τι είχε σκοπό να κάνει η ΕΑ, αν και είχαμε κιόλας κουραστεί από το always online και είχαμε αρχίσει να ανακαλύπτουμε τους περιορισμούς των μικρών πόλεων πλέον και αφού το ενδιαφέρον έπιασε πάτο και άρχισαν όλοι να το βρίζουν, ακύρωσε και η ΕΑ τα πλάνα για άρμεγμα.

Τεσπά, ενδιαφέρον το Skylines 2, αλλά οκ οι απαιτήσεις είναι κυριολεκτικά το μάμησαν και ψόφησε. Δηλαδή διάολε, είμαι με το ζόρι πάνω από 35fps στο 1 και μου ξίνιζε, με 5fps που θα πιάνω στο 2, απλά δεν υπάρχει λόγος να το κοιτάξω πριν κάνω 2 ακόμα αναβαθμίσεις στα επόμενα 10 χρόνια. Όσο καλά και ωραία και αν έχει, μιλάμε για ένα top down παιχνίδι με άπειρα περιθώρια κοπτοραπτικής ώστε να βελτιωθούν οι επιδόσεις και να εξακολουθεί να φαίνεται ωραίο.
Αλήθεια πόσοι δηλαδή παίχτες τους ενδιαφέρει η λεπτομέρεια στο επίπεδο της οδού; Και πόσοι από αυτούς δεν παίζουν λάθος παιχνίδι;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
Το πήρε ο διάολος λιγουλάκι... ξεκίνησε mostly negative και κάπως ανέβηκε στο mixed, imho και διαβάζοντας τα θετικά review, δεν του αξίζει το mixed και έπρεπε να μείνει στο negative.

Τα θετικά σχόλια είναι ο τυπικός μαλάκας "μια χαρά παίζει στο 14900K/4090/128GB RAM PC μου" ή "ναι μωρέ πιάνω 15fps αλλά καλό παιχνίδι".
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,273
Δηλαδή εσυ ηθελες να μείνει στο negative μόνο και μόνο λόγω των απαιτήσεων;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
Δηλαδή εσυ ηθελες να μείνει στο negative μόνο και μόνο λόγω των απαιτήσεων;
Όχι θέλω να μείνει στο negative μέχρι να το στρώσουν και να δουλεύει σωστά, στις απαιτήσεις που αναγράφουν. Αφού βγήκαν και μόνοι τους και είπαν ότι το παιχνίδι δεν ήταν έτοιμο για prime time και οι επιδόσεις δεν είναι αυτές που ήθελαν να είναι, αλλά παρόλα αυτά το έβγαλαν προς πώληση.

Οπότε να το βάλουν στο κολί τους και να το βγάλουν προς πώληση όταν θα είναι έτοιμο. Δεν καταλαβαίνω γιατί σαν gamers πρέπει να κάνουμε τουμπεκί σε τέτοιες ηλιθιότητες.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,667
Την έκδοση για κονσόλες πχ είναι δεδομένο πως την καθυστέρησαν για 2024 λόγω αυτού του κακού optimization, για τα PC θα σκέφτηκαν "έλα μωρέ τώρα θα τα ρίξουν όλα στο very low και θα παίξουν". Τι περίμεναν πως θα γίνει δηλαδή, πραγματικά.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475

όπως είπα... λεπτομέρειες που δεν έχουν καμία σημασία χαντακώνουν το παιχνίδι. Δέχομαι το ότι στα 30fps είναι ΟΚ ένα τέτοιο παιχνίδι, αλλά αυτοί δεν δέχονται ότι τόση λεπτομέρεια δεν έχει σημασία σε ένα τέτοιο παιχνίδι από ότι φαίνεται.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
βλέπω κάτι screenshots από το παιχνίδι και καταλαβαίνω γιατί απαιτεί ότι απαιτεί, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί το κούρασαν τόσο, μα τόσο πολύ για ένα παιχνίδι που όλα τα βλέπεις από μακριά.
Ε οκ αυτό είναι graphics over gameplay εδώ.
Τεσπά θα το κρίνω σε 10 χρόνια και αυτό μαζί με το Alan Wake 2 :p
 
Top Bottom