What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Αν είχατε δική σας εταιρεία παραγωγής παιχνιδιών, πως θα την διοικούσατε;

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,477
Άσχετο με το θέμα αλλά μου το θύμισες. Στην Πρίζα είχαμε απευθυνθεί όταν θέλαμε να κάνουμε την αρχική μετάβαση του site από joomla σε wordpress, μας είχαν πει ένα Χ ποσό κάμποσα χιλιάρικα και Ψ διάστημα που απαιτούσε η μετάβαση. Από περιέργεια μετά ρωτάμε και τον Ινδό στο upworks και μας λέει για την ίδια δουλειά το 1/5 του ποσού και χρόνος "ΑΜΕΣΑ"...

Ελήφθησαν αποφάσεις, έγιναν λάθη. Ας μη συνεχίσω και τα θυμάμαι...

/off-topic>
τι εννοείς κάμποσα χιλιάρικα; για να μεταφερθεί το site με το περιεχόμενο ή να στηθεί και να μεταφερθεί το site και εσείς μετά λίγο λίγο να μεταφέρατε τα υπόλοιπα;
Κάμποσα χιλιάρικα... ρε μλκ λίγα χρεώνω για sites μου φαίνεται...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,494
Αν είμασταν indie εταιρία μπορεί. O Σρέδορας έχει αυστηρά κριτήρια και θα έκοβε κόσμο, Περιστασιακά και κάνα κεφάλι.

Θα τους ελεγα να βγαινει καθε χρονο παιχνιδι με πρωταγωνιστη εμενα! Με ασταματητη δραση και το αιμα να τρεχει ποταμι!!! Αποκλειστικα για pc και να εχει ολες τις τελευταιες τεχνλογιες γραφικων( ray tracing 4k textures ). Ετσι θα ξεπερνουσα σε πωλησεις και κερδος ολες τις αλλες εταιριες πυο βγαζουν παιχνιδια!!!
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,670
τι εννοείς κάμποσα χιλιάρικα; για να μεταφερθεί το site με το περιεχόμενο ή να στηθεί και να μεταφερθεί το site και εσείς μετά λίγο λίγο να μεταφέρατε τα υπόλοιπα;
Κάμποσα χιλιάρικα... ρε μλκ λίγα χρεώνω για sites μου φαίνεται...

Να μεταφερθούν τα πάντα, οτιδήποτε υπήρχε στο domain και ήταν προσβάσιμο μέσω joomla (όλα τα άρθρα από καταβολής του σάιτ, πλαγκινς, φόρουμ κτλ), να μεταφερθούν όλα σε wordpress χωρίς να χαλάσει η λειτουργικότητα-συμβατότητα-whatever, και το σάιτ σε περιβάλλον wordpress να έχει ίδια εμφάνιση όπως το παλιό.

Αλλά ας μείνουμε on-topic, βγαίνω για μπύρες και στην πορεία θα συνεισφέρω κι εγώ με την ιδανική χουντοεταιρεία μου.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,277
Μια κομπανια που θα λειτουργούσε ως συναγωγή και θα έπαιζε ψαλμωδίες των mercyful fate και Jethro Tull στα διαλείμματα.
Στις αρχές θα ρίχναμε κάνα κικσταρτερ και θα λέγαμε "έρχονται στο τημ οι Chris Avellone με George Ziets και Κουρβιτζ. Δώστε μας 2 μιλιονε και φύγαμε".
θα δοθούν κάνα 50αρι χιλιάδες στην ανάπτυξη του κεημ και τα υπόλοιπα θα τα δωκουμε για ταξιδαρες στο Βεγκας. Εκεί θα παίξουν μαθήματα "pick up artist", από τον Avellone.

Εεε, στο τέλος θα κλείσουμε την κομπανία και θα βγάλουμε το ντεμεκ παιχνίδι για τα μάτια του κόσμου.
69% στο μετακριτικ, θρεντς στο resetera και cult following (αυτό που επηζητούσαμε εξαρχής) στο αρπιτζι-κοντεξ.
Αυτά.
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,435
@Tony Corvus meanwhile, ο Αβελόνε και ο Κούρβιτζ συναντήθηκαν σε ένα εστιατόριο που λέγεται Τρόικα, όπως διαβάζω σε άλλο νήμα.
 
Top Bottom