What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Απορία σχετικά με γραφικά...

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,818
Στα Βοοκ of Unwritten Tales και Soul Reaver 2 μου έχει συμβεί το εξής περιέργο:
Όταν στην εξομάλυνση κορυφών του Catalyst control center έχω επιλεγμένο το "πολλαπλά δείγματα ΑΑ με δυνατότητα προσαρμογής" (το οποίο είναι και default) μέρος των textures εξαφανίζεται (συγκεκριμένα στο BoUT εξαφανίζονται τα σώματα των χαρακτηρων εκτός από τα κεφάλια και στο LoK:SR2 εξαφανίζονται τελείως τόσο οι χαρακτήρες όσο και τοίχοι στα περιβάλλοντα).
Αν μετακινήσω το slider αριστερα (πολλαπλά δείγματα ΑΑ/ έχει και μία τρίτη επιλογή στα δεξιά "υπερδείγματα ΑΑ") τότε το θέμα λύνεται και όλα τα textures φαίνονται κανονικά. Δεν το θεωρώ πρόβλημα, αλλά έχω δει να συμβαίνει σε άλλους χρήστες και σε διαφορετικά παιχνίδια π.χ. Witcher 2. Μπορεί να μου εξηγήσει κανείς που οφείλεται αυτό?
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,352
Eίχα ακριβώς το ίδιο θέμα με το soul reaver 2 χωρίς να καταφέρω να το λύσω(με nvidia κάρτα). Μετά από σύντομη έρευνα στο νετ βρήκα ότι μάλλον υπάρχει θέμα συμβατότητας με τους καινούργιους drivers...

btw θα δοκιμάσω να κλείσω και γω το AA απο το nvidia cp

<span class="bbcode_spoiler">Θα μπορούσα να πετάξω μέσα στην παραπάνω φράση και ένα opengl ή κανα direct3d :pinch: αλλά δεν θέλω να λέω πατάτες, οπότε ας μείνουμε σε αυτό </span>
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,818
Που είναι ο Κακός Τομέας όταν τον χρειάζεσαι (και τα λέει και ωραία) :cheer: ?
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,352
Ολα τα fora πρεπει να εχουν ενα dev προχειρο για τις θερμές απώριες τις κρυες νυχτες του χειμώνα... :facepalm:
 
Top Bottom