What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

[closed] Κάρτα γραφικών low profile

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Είμαι καταραμένος και ακόμα ψάχνω καρτούλα low profile για το HTPC μου :p

Τώρα δουλεύει με το ενσωματωμένο HD 4200 και όπως καταλαβαίνεται κάνει για πασιέτζα και netflix και ο επεξεργαστής δεν μπορεί να σώσει την κατάσταση αφού είναι ένα ταπεινός πλην τίμιος Athlon II x2 250.

Οπότε ψάχνω μια low profile κάρτα γραφικών με νεότερες τεχνολογίες video decoding γιατί τώρα τελευταία ούτε για netflix κάνει καθώς βαράνε τελικές και επεξεργαστής και κάρτα γραφικών σε κάποιες φάσεις με αποτέλεσμα το frame drop να πέφτει βροχή.

Συγκεκριμένα ψάχνω για κάτι στην περιοχή των nvidia 430, 630, 710, 730 ή amd 6670, 7750, R7 240 όλες low profile για να χωρέσει στο SSF HTPC.

Κάρτες πιο κάτω από αυτές δεν με ενδιαφέρουν εκτός αν με λυπάστε και θέλετε να μου την κάνετε δώρο :p , για να πάρετε μια ιδέα επιδόσεων:
PassMark - Video Card Performance Comparison">PassMark - Video Card Performance Comparison
Θα ήθελα αφού θα δώσω που θα δώσω χρήματα να είναι και αισθητά καλύτερη από το 4200 για να παίζει και κανένα civilization στην ανάγκη, οπότε καλό θα ήταν να είναι από τα 600 passmarks και επάνω.

Αν έχετε κάτι και σας ενδιαφέρει να το διώξετε γράψτε μια εδώ ή στείλτε μου στο [email protected]

Thanks :)
 
Last edited:
Top Bottom