What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Δεν κατεβάζει πλέον στο iPad

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,880
Μου έχουν δώσει από τη σχολή ένα iPad έβδομης γενιάς για να κάνουμε μαθήματα εξ αποστάσεως.
Μέχρι προχθές όλα καλά αλλά από χθες και κάθε φορά που προσπαθώ να κατεβάσω ένα PDF ή Word αρχείο, αυτό φαίνεται στο φάκελο downloads αλλά δεν είναι κατεβασμένο και μένει στασιμο στο 0%.

Διαθέσιμος χώρος υπάρχει, 18,5 GB.

IMG_20210504_102615.jpg
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,344
Μάλλον κανείς δεν έχει ipad στα μέρη μας. Δοκίμασες από κάποιον άλλο browser;
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Η εμπειρία μου στα iPad σταμάτησε άδοξα με το πρώτο, οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω κι ιδιαίτερα.

Να φανταστώ ο Safari είναι ενημερωμένος, έτσι; Δοκίμασε αν έχεις όρεξη και κάποιο VPN. Είναι κάπως κουλό θέμα.

Μήπως έχει αλλάξει τίποτα στα permissions του Safari και δεν του επιτρέπεται η πρόσβαση στα αρχεία σου; Χλωμό βέβαια.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,455
Να πεταξω μια παπατζα, ετσι, χωρις λογο. Μηπως παιζει θεμα με την ονομασια του αρχειου;
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,967
Να πεταξω μια παπατζα, ετσι, χωρις λογο. Μηπως παιζει θεμα με την ονομασια του αρχειου;

Καθόλου παπάτζα. Το ίδιο σκέφτηκα κι εγώ. Τώρα, θα μου πεις, δεν είναι παπάτζα επειδή το σκέφτηκα και εγώ, ενώ αν το σκεφτόσουν μόνο εσύ θα ήταν; Λεπτομέρειες... :Ρ
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Να φανταστώ επανεκκίνηση του έκανες ε; Κάτι τέτοια κουλά μου διορθώνονται είτε με επανεκκίνηση είτε με update του λειτουργικού. Μετά ίσως να δοκιμάσεις με κάποιον άλλο browser, firefox πχ.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,392
όλο το υπόλοιπο τμήμα δεν έχει αντιμετωπίσει τίποτα τέτοιο;
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,967
όλο το υπόλοιπο τμήμα δεν έχει αντιμετωπίσει τίποτα τέτοιο;

Το παιδί ζήτησε βοήθεια από την ομάδα του Ρεηκουί!

ΔΕ ΜΑΣΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΜΗΜΑ!!!111!!!
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Οταν λες να κατεβασεις, εννοεις γενικα η απο καπου συγκεκριμενα?
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,880
Ναι, οκ παιδιά, διορθώθηκε απλώς με επανεκκίνηση, πρωτού βέβαια το αναφέρει ο @Hank Chinnaski ως πιθανή λύση.

Κυριολεκτικά μια επανεκκίνηση λύνει τα μισά από τα κουλά που μπορεί να σου κάνει ένας υπολογιστής/κινητό/τάμπλετ
 
Top Bottom