What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Εμπορικες κυκλοφοριες "Α" και "ΑΑ" παιχνιδιων εναντι "ΑΑΑ". Indie gaming, self-publishing, publishers και gaming companies

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,398
Σε πολυ ενδιαφεροντα blog posts απο το μακρινο Π.Κ. 2019, ο Jeff Vogel ενας βετερανος δημιουργος indie gaming παιχνιδιων με βιωσιμη πορεια 25 ετων+ (πλεον 30 ετων+) εξηγει γιατι τα assets που εχουν τα παιχνιδια του φαινονται φτηνιαρικα και τρισαθλια και γιατι ηταν, ειναι και θα ειναι αμετανοητος φτηνιαρης τσιπης (που ομως φτιαχνει παιχνιδια με φανατικο κοινο).




Είναι φοβερό άτομο ο Vogel, είχα διαβάσει πολλά από τα blogs του. Και θα έχει πάντα τον σεβασμό μου για το γεγονός ότι κράτησε ζωντανό το είδος των turn-based cRPGs σε πολύ δύσκολες εποχές (πριν την καθιέρωση του Steam και όταν όλη η βιομηχανία κυνηγούσε τις κονσόλες και το COD).
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,342
Είναι φοβερό άτομο ο Vogel, είχα διαβάσει πολλά από τα blogs του. Και θα έχει πάντα τον σεβασμό μου για το γεγονός ότι κράτησε ζωντανό το είδος των turn-based cRPGs σε πολύ δύσκολες εποχές (πριν την καθιέρωση του Steam και όταν όλη η βιομηχανία κυνηγούσε τις κονσόλες και το COD).

Χώρια που κολλάς με δαύτα!!! Το Queens Wish ήταν πολύ ενδιαφέρον!!!
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,922
Χώρια που κολλάς με δαύτα!!! Το Queens Wish ήταν πολύ ενδιαφέρον!!!
Επαιξα λιγακι το Queens Wish 1 χτες το βραδυ, ειναι λιγο ρηχες οι επιλογες και ο διαλογος, τουλαχιστον στην αρχη που ειμαι καθως εχω καθαρισει μεχρι το greatport, αλλα ειναι χρονορουφηχτρα! Πολυ καλοφτιαγμενο gameplay
 
Top Bottom