What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Ετοιματζίδικο PC

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
αρκεί να ξέρεις τι χρειάζεσαι.
Συμφωνω με 1000% Επαγγελματιας κι αυτος που χρειαζεται PC των 150, επαγγελματιας κι αυτος που χρειαζεται PC των 5000. Και συνηθως ξερει και τι εργαλειο χρειαζεται για την δουλεια του Αναγκαζεται, ομως να τα σκασει για να μπορει ναχει το εργαλειο που χρειαζεται, την ωρα που το χρειαζεται. Εγω ο ερασυτεχνης, εχω και την εναλλακτικη του περιμενε.
Βλεπω και τον φιλο μου τον Παρι που εδω κι ενα χρονο οτι βγαζει πανε στο PC και δεν εχει ξεμπερδεψει ακομα. Θελει κι αξιοπιστο ups. Aφηνεις τετοιο εργαλειο ανασφαλιστο?
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,392
Συμφωνω με 1000% Επαγγελματιας κι αυτος που χρειαζεται PC των 150, επαγγελματιας κι αυτος που χρειαζεται PC των 5000. Και συνηθως ξερει και τι εργαλειο χρειαζεται για την δουλεια του Αναγκαζεται, ομως να τα σκασει για να μπορει ναχει το εργαλειο που χρειαζεται, την ωρα που το χρειαζεται. Εγω ο ερασυτεχνης, εχω και την εναλλακτικη του περιμενε.
Βλεπω και τον φιλο μου τον Παρι που εδω κι ενα χρονο οτι βγαζει πανε στο PC και δεν εχει ξεμπερδεψει ακομα. Θελει κι αξιοπιστο ups. Aφηνεις τετοιο εργαλειο ανασφαλιστο?

Δηλαδή ότι βγάζει πάνε στο σύστημα για να γίνει καλύτερο χωρίς να σταματάει να ανεβάζει το σύστημα ή χωρίς αυτό να του αποφέρει περισσότερα χρήματα;

3dάς είναι;
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Mεσα σε ενα χρονο εχει ξοδεψει καπου 4700-4900. Αλλα στο ιδιο χρονικο διαστημα του εχει βγαλει και 4000 απο διαφορες δουλειες που εχει κανει. Κι αυτα μονο για το ταουερ. Οθονη, ηχεια, πληκτρολογιο, ποντικι δουλευει με κατι παλαια που εχει. 3d μοντελα αυτ/των για παιχνιδια και ρεντερινγκ και τεραστεια αρχεια. Με ολη αυτη την κατασταση δεν εχω καταφερει να παω, μονο σε φωτογραφιες εχω δει το μηχανημα. Οχι τιποτα αλλο, απλα να λεω οτι οδηγισα κι εγω πυραυλο μια φορα στη ζωη μου. χα χα!
Ενταξει για μενα, τετοια ποσα και μηχανηματα, φανταζουν εξωπραγματικα, δεν εχω και την γνωση να τα εκτιμισω. Αλλο το επαγγελμα , αλλο το χομπυ
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,392
Αυτά τα έχει δώσει λόγο της κατάστασης στην αγορά (κερατιάτικα) ή απλά προσπαθεί για το best of the best?
ίσως να κοίταζε την περίπτωση να ρεντάρει εξ αποστάσεως σε κάποιο renderfarm με ενοίκιο ώστε να μειώσει τις απαιτήσεις του σε τελικό render? Τουλάχιστον μέχρι να νοιώσει η αγορά να βάλει κάποια καρτούλα που να πετάει το GPGPU rendering αέρα;
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,533
Πάντως γενικά νομίζω ότι παρουσιάζεις την κατάσταση αρκετά απλοποιημένη και κρίνεις λίγο εξ ιδίων. Δεν αμφιβάλλω ότι με γερό και συστηματικό κυνηγητό μπορεί να πέσεις πάνω σε καλές περιπτώσεις αλλά σίγουρα τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά όσο "παιδιά χώστε παραγγελία τώρα και σε 2 μήνες έχετε νέα καρτούλα σε τιμή μούρλια, σας το λέει ο θείος Borracho".

Ρε μην τα ψειρίζετε τόσο, πάρτε από τον Ταρανδοβοσκό Τζίμη να χτίσει δεύτερη έπαυλη ο θείος Ποράτσο τώρα, ξέρετε πως έχετε ΠΕΛΩΡΙΑ ΑΝΑΓΚΗ αυτή την 3090 στα 3Κ!
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Μια χαρά μηχάνημα και σε "υγιή" για την εποχή τιμή. Να περιμένεις μήνες για να βγάλεις γούστα, ενώ μπορείς να βγάλεις γούστα σήμερα, είναι κάτι που δεν μπορώ να κάνω endorse. Δε μιλάμε για μέρες ή (και πάλι πολύ μου φαίνεται) μια-δυο εβδομάδες. Είναι εύλογο να υποθέσεις επίσης, πως, όταν δε θα σου κάνει η 6700XT, δε θα σου κάνει και καμία κάρτα της γενιάς.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,880
Πάντως το συγκεκριμένο που ανέβασα είναι περίπτωση γιατί τα υπόλοιπα είναι σα τις προσφορές του Πλαίσιο.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,344
Ρε μην τα ψειρίζετε τόσο, πάρτε από τον Ταρανδοβοσκό Τζίμη να χτίσει δεύτερη έπαυλη ο θείος Ποράτσο τώρα, ξέρετε πως έχετε ΠΕΛΩΡΙΑ ΑΝΑΓΚΗ αυτή την 3090 στα 3Κ!

Τελειώσαν αυτές οι πολυτέλειες, πλέον η αγορά είναι σε φάση Mad Max.

 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Αυτά τα έχει δώσει λόγο της κατάστασης στην αγορά (κερατιάτικα) ή απλά προσπαθεί για το best of the best?
Eυτυχως καρτες πηρε περισυ, 2 XFX 700Ε την μια. Πολυ καλες για ρεντερινγκ. Προσφατα πηρε και το ups. Ειναι ΟΚ τωρα, αντε να του μενει και κανα φραγγο. Απλα θελει ενα καλο αξιοπιστο μηχανημα για να κανει τη δουλεια του.
 
Top Bottom