What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
εγώ λέω να πάρουμε καθαρίστριες
:trollface:
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
μα με διαολιζει που μονος σου λες οτι υπαρχουν αναγκες, αλλά αντιδρας απ οτι καταλαβαινω να προσληφθουν.
αρα να συνεχιστουν οι αναγκες και τα βασανα μας, γιατι ο λεοπόλδος ειναι φιλος μας και εμεις οπαδοι του.

η αληθεια ειναι οτι δεν εχω και γω κατι καλυτερο να κανω αυτη τη στιγμη. και άι γουως χαπιλυ τριγκερντ στο θεμα των ΔΥ. καλα, ποσο δινει αυτο στο μπετ? 1,02 την τελευταια φορα που κοιταξα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
Γιατί όχι; Έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις, μεσημεριάτικα με 39 βαθμούς κελσίου;

Εγώ όχι :( :giankos:.

τι σκατά backlog δεν έχετε; Μην είστε τίποτα ανώμαλοι;

Επίσης τι 39 που είναι αυτό το δροσερό μέρος να έρθω; :p

IMG_20200730_154650.jpg
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
ρε μαγκες, καλα ολ αυτα, αλλά (και σορυ για την πολιτικαλυ ανκορεκτ ερωτηση):
Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΑΣ ΦΟΡΑΕΙ ΠΟΣΤΙΣ ??????
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
μα με διαολιζει που μονος σου λες οτι υπαρχουν αναγκες, αλλά αντιδρας απ οτι καταλαβαινω να προσληφθουν.

Δεν αντιδρώ στο να προσληφθούν, αντιδρώ σε αυτό που ξέρω ότι θα γίνει έτσι και μπουν 20 συμβασιούχοι οδηγοί. Αντί να καλύψουν τα κενά, οι υπάρχοντες οδηγοί ξαφνικά θα βρεθούν πίσω από γραφεία, στην καλύτερη περίπτωση εντός του οργανισμού, οι καινούργιοι θα κάτσουν πίσω από το τιμόνι, και οι ανάγκες θα είναι πάλι 20 μείον. Ότι γίνεται πάντα για τέτοια πόστα, ανεξαρτήτως καιρού και κυβέρνησης. Αλλά για αυτό δεν διαδηλώνουμε ποτέ, γιατί ελπίζουμε ότι στην επόμενη φουρνιά, θα είναι η σειρά μας.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
ενταξει, η συζητηση αιθεροβατεί πλεον, παει σε υπερβατικες σφαιρες.
εσυ ξερεις οτι θα γινει ετσι, εγω αλλιως, καποιος αλλος γιουβετσι και γι αυτο λεω να γυρισωμε στο περουκινι του μινίστρου.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
Πι και Ξι σε αυτούς που περιγράφεις G0o, μαζί σου. Το ζήτημα είναι όμως έτσι όπως τοποθετήσαι είναι ότι προτιμάς την τακτική NHS: πονάει το δόντι, ας μην κάνουμε τίποτα. Μπορεί και να πέσει μόνο του, μπορεί να πεθάνει και ο ασθενής. Στο τέλος θα δραστηριοποιηθούμε για το ποιος ΔΕΝ έχει την ευθύνη. :p
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Εγω δεν εχω θερμομετρο στο αυτοκινητο μου, μηπως να κανουμε ανακατανομη του πλουτου;
Οι συμβασιουχοι ειναι ομηροι.
Υπαρχουν θεσεις εργασιας που φροντιζουν να τις καλυψουν πριν τις εκλογες, για να μαζεψουν σταυρους και μετα τις εκλογες φροντιζουν να μαγειρευουν τις συμβασεις, με τροπο που να ζωγραφιζουν ομορφα στατιστικα τοπια ανεργιας. Στο excel-οφυλο δουλευεις αλλα στην πραγματικοτητα δεν δουλευεις. Στην πορεια ψηφιζεις την ιδια βρωμια γιατι σου υποσχεθηκαν οτι ισως να γυρισεις στην δουλεια σου για λιγους μηνες.
Το τι γινεται μετα την προσληψη ειναι ενα αλλο θεμα, απο το βιβλιο με τις κυβερνητικες βρωμιες. Τωρα, εγω δεν μπορω να κατηγορησω τον συμβασιουχο για αυτες τις καταστασεις και πιστευω οτι ειναι αδικο, επειδη δεν συμβαινει με ολους και ο συμβασιουχος δεν παει ενα πρωι και πιανει μια καρεκλα με το ετσι θελω.
η ευθηνη ειναι καθαρα κρατικη και ειναι ενα καλο παραδειγμα ανικανοτητας που κερδιζει της εκλογες με σαπιλα και ανηθικοτητα.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Στο τέλος θα δραστηριοποιηθούμε για το ποιος ΔΕΝ έχει την ευθύνη. :p

Εγώ, εγώ δεν έχω την ευθύνη!

Γιατί όχι άλλωστε, μάθαμε και κανένα πιο χρήσιμο skill στον ελληνικό στρατό από το να αποποιούμαστε κάθε ευθύνης;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
Εγω δεν εχω θερμομετρο στο αυτοκινητο μου, μηπως να κανουμε ανακατανομη του πλουτου;
Οι συμβασιουχοι ειναι ομηροι.
Υπαρχουν θεσεις εργασιας που φροντιζουν να τις καλυψουν πριν τις εκλογες, για να μαζεψουν σταυρους και μετα τις εκλογες φροντιζουν να μαγειρευουν τις συμβασεις, με τροπο που να ζωγραφιζουν ομορφα στατιστικα τοπια ανεργιας. Στο excel-οφυλο δουλευεις αλλα στην πραγματικοτητα δεν δουλευεις. Στην πορεια ψηφιζεις την ιδια βρωμια γιατι σου υποσχεθηκαν οτι ισως να γυρισεις στην δουλεια σου για λιγους μηνες.
Το τι γινεται μετα την προσληψη ειναι ενα αλλο θεμα, απο το βιβλιο με τις κυβερνητικες βρωμιες. Τωρα, εγω δεν μπορω να κατηγορησω τον συμβασιουχο για αυτες τις καταστασεις και πιστευω οτι ειναι αδικο, επειδη δεν συμβαινει με ολους και ο συμβασιουχος δεν παει ενα πρωι και πιανει μια καρεκλα με το ετσι θελω.
η ευθηνη ειναι καθαρα κρατικη και ειναι ενα καλο παραδειγμα ανικανοτητας που κερδιζει της εκλογες με σαπιλα και ανηθικοτητα.
Πάρε από το lidl ρε τσίπη ένα με 3€ και τράβα το καλώδιο έξω από την πόρτα :p εγώ αυτό είχα κάνει με το atos πριν.

Και τι ανακατανομή, λαϊκό μουλάρι είναι το seat ibiza, επειδή ήμουν τυχερός και ο ξάδερφος που το ξεφορτώθηκε σε εμένα το είχε full extra? :p
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
θα το κανουμε ανταλλακτικα και θα μοιραστουμε το κερδος, συμφωνα με τις αναγκες μας. Εγω που δεν εχω θερμομετρο θα παρω κατι εξτρα πχ τα 3€ + τα εξοδα εγκαταστασης.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
θα το κανουμε ανταλλακτικα και θα μοιραστουμε το κερδος, συμφωνα με τις αναγκες μας. Εγω που δεν εχω θερμομετρο θα παρω κατι εξτρα πχ τα 3€ + τα εξοδα εγκαταστασης.
όχι ρε κλάιν, θα κόψουμε ένα άλλο εδώ δίπλα και θα σου βγάλουμε το clima ολόκληρο, θέλω και εγώ τον πίσω προφυλακτήρα που μου τον έχουν κτυπήσει :p
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Μπορεί να φταίει η ηλικία μου, αλλά δεν βλέπω πού έχει άδικο ο G0O.

Προσωπικά μου τη σπάνε κι εμένα τέτοιες καταστάσεις. Βγαίνει πχ μια 3μηνη σύμβαση, ξέρω ότι θα δουλέψω 3 μήνες κι έπειτα θα ψάξω για άλλη δουλειά. Το να βγω στο τέλος του 3ου μήνα με πανό στους δρόμους γιατί με "διώχνουν" (κανείς δε σε διώχνει, απλώς τέλειωσε η δουλειά σου) και να έχω την απαίτηση να με κάνουν μόνιμο, το θεωρώ ανήθικο. Το αν έχει ανάγκες μια υπηρεσία είναι παντελώς άσχετο.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Φιλε jimmy. χωρις υφακι, το απλοποιεις πολυ το θεμα. ετσι πιστευω. Ολα αυτα ειναι οχι λαθος, αλλα εμετικοι χειρισμοι των κυβερνησεων.
Στο συγκεκριμενο θεμα δεν παιζει και πολυ κραξιμο για τις κυβερνησεις αλλα για αυτους που θελουν μια θεσουλα. που ο καθενας θα την ηθελε.
 

Elric

Blackguard
Joined
Dec 16, 2012
Messages
1,140
Είμαι ο μόνος που φοβάμαι οτι σε συζήτηση περι ΔΥ θα πετάξει ο goo κάνα "σάλτα και γαμησου κλπ" και θα τρέχουμε κάνα εξάμηνο να τον μαζέψουμε πίσω στο φόρουμ;


:trollface: :trollface: :trollface: :trollface: :trollface: :trollface: :trollface: :trollface: :trollface: :trollface: :trollface: :trollface: :trollface:
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,269
Τα μούτρα του Κικίλια είναι ο ορισμός του έχω χεστει πάνω μου γιατί τα έχω κάνει σκατα και ξέρω ότι θα χαιρετήσει κόσμος. Δεν το έχω ψάξει πολύ αλλά το εσύ παραμένει υποστελεχωμένο. Τουλάχιστον θα νοικιάσουμε καμιά ΜΕΘ από τα σόγια σε τιμή ευκαιρίας

Ευχαριστηθήκατε τώρα;
 
Last edited:
Top Bottom