What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Laptop απήχθη από ΠΕ.

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Laptop No1: O littlejon είπε να το εκσφενδονίσει.

Laptop No2: Ο ΠΕ με την απειλή παντόφλας είπε να το βουτήξει για πάρτη του (για ένα χρόνο λέει. μασάμε εμείς απ' αυτά?)

Laptop No3: Ε, να μην βρει να σπάσει κι ο littlejonjr? Βρήκα το παρακάτω. Πώς το βλέπετε? Αξίζει ή μάπα το καρπούζι?

https://www.public.gr/product/computers-and-software/laptops/laptop-asus-gaming-tuf-156-ryzen-5-3350h8gb512gb-ssdrx560x-4gb-fx505dy-bq024t/prod9924615pp/">https://www.public.gr/product/computers-and-software/laptops/laptop-asus-gaming-tuf-156-ryzen-5-3350h8gb512gb-ssdrx560x-4gb-fx505dy-bq024t/prod9924615pp/
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,967
Hey Jon! Long time no see! :)



Ρίξε μια ματιά https://www.notebookcheck.net/Asus-TUF-FX505DY-Ryzen-5-3550H-Radeon-RX-560X-Laptop-Review.412117.0.html">ΕΔΩ. Έχει πληρέστατο review για αυτό το laptop. Απ' ό,τι διάβασα, φαίνεται αρκετά αξιοπρεπές. Μπορείς να παίζεις στα 1080p με κάποιες παραχωρήσεις.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,423
Την αρχική τιμή την βρίσκω τσιμπημένη, αλλά στην τιμή προσφοράς σίγουρα είναι δελεαστικό. Ιδανικά θα ήθελα 16GB RAM, αλλά φαντάζομαι αναβαθμίζεται εύκολα, και είναι και σε τιμές-χώμα πλέον.

Αλήθεια, τι κάνεις με το laptop? Ολόκληρο Krait Battlestation έχεις για gaming. Ρωτάω γιατί αν είναι για browsing και ταινίες, ακόμα και το Asus overkill είναι.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Bot, κάθε μέρα μπαίνω και διαβάζω, αλλά ο ελεύθερος χρόνος μου πρακτικά περιορίζεται στις πολύ βραδινές ώρες. Ρεαλιστικά θα με ξαναδείτε από Σεπτέμβρη-Οκτώβρη καλώς εχόντων των πραγμάτων.

G0O, ακόμα και το χειμώνα που έχω περισσότερο ελεύθερο χρόνο, στο Krait κάθομαι το βράδυ. Άρα στις κενές μου ώρες, να μην έχω ο καψερός ένα λάπτοπ για λίγο gaming? Στερητικό θα πάθω. :-D
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Το σύμπαν σού λέει να μην ξαναπάρεις laptop, κι εσύ επιμένεις. Τα θέλει ο απαυτός σου μου φαίνεται :lol:

Δεν έχω συγκεκριμένη πρόταση. Το Asus κομπλέ φαίνεται για τα λεφτά της προσφοράς.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,423
John, σε καταλαβαίνω. Κι εγώ θα έκανα την κίνηση, αλλά αυτή τη στιγμή δεν σηκώνει η τσέπη μου το έξοδο gaming laptop on the side. Για τις κενές ώρες με έσωσε ένα μεταχειρισμένο Kindle, είναι εντυπωσιακό πόσο διάβασμα μπορείς να ρίξεις μισή ώρα εδώ, ένα τέταρτο εκεί (αν και η γκουμούτσα το The Name of the Wind που ξεκίνησα τώρα θα μου πάρει χαλαρά δυο βδομάδες), πάντα εν αναμονή της επιστροφής στο gaming PC :p .
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Ok, σας γράφω απ' το νέο λάπτοπ. Η αρχή έγινε. Άνοιξε. Δεύτερο βήμα ήταν να ανοίξω τον edge και να κατεβάσω τον chrome. Τρίτο-τέταρτο βήμα ήταν η εγκατάσταση steam-gog.

Πέμπτο βήμα Τζίμυ είναι να μετράμε τις μέρες μέχρι να αποφασίσει ο littlejonjr να το επεξεργαστεί κατά το δοκούν. Προς το παρόν, μόλις το κλείσω, θα το αφήσω στο σαλόνι σε κοινή θέα, για να πέσει κατευθείαν στα βαθιά.

Παρεπιπτόντως, πήρα για να το αποθηκεύω όχι τσάντα, αλλά backpack.Και τι backpack ε, προβατίσιο.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
[quote quote=518111]Πέμπτο βήμα Τζίμυ είναι να μετράμε τις μέρες μέχρι να αποφασίσει ο littlejonjr να το επεξεργαστεί κατά το δοκούν. Προς το παρόν, μόλις το κλείσω, θα το αφήσω στο σαλόνι σε κοινή θέα, για να πέσει κατευθείαν στα βαθιά.[/quote]

Ε, λογικό είναι. Πρέπει να περάσει από τεχνικό έλεγχο το laptop και ο πλέον κατάλληλος γι' αυτό, είναι ο littlejonjr :)

Τα backpack είναι πιο βολικά απ' τις απλές τσάντες. Βάζεις και έξτρα πράγματα μέσα. Εγώ έχω το HP Odyssey αν ψάχνεσαι (προφανώς υπάρχουν κι άλλες επιλογές).
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,650
Την προβατίνα τουλάχιστον την εφαφες προτού φτιάξεις το backpack? :lol:
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Άργησες Τζίμυ. Είπαμε είναι προβατίσιο το backpack. Τον χειμώνα θα ταιριάζει και με το hoodie μου.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,458
μετα τον καφε, το τσιγαρο και τα καγκελα το backpack ειναι η καλυτερη εφευρεση στην ανθρωπινη ιστορια.
Οχι;
καποια στιγμη μου εβαλαν χερι στο check in επειδη το backpack ηταν πολυ βαρυ. ανοιξα βαλιτσα και εκανα μεταγγιση τα δυο απο τα τρια λαπτοπ που κουβαλουσα. μια ψυκτρα και κατι αλλα μικροαντικειμενα μπηκαν επισης στην βαλιτσα.
Πριν την αγορα laptop θα πρεπει να τσεκαρουμε τι backpack δινουν και εαν δινουν.
 
Top Bottom