What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Μου σπασανε το email κατι παλιομαγκες.

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Εχω εναν Outlook email λογαριασμο, ετσι, για τον χαβαλε. Τουλαχιστον δεν εχω Yahoo. Σημερα ειδα αυτο

eml.jpg


Συνηθως δεν δινω σημασια σε αυτα επειδη ειμαι εγω απο 140 συσκευες. Τσεκαρα την IP και βρηκα οτι ο χρηστης με τον EDGE!!!!! ελεος ρε γμτ...
anuway μου εβγαλε linode

δεν με επηρεαζει επειδη, αν θυμαμαι καλα, δεν εχω τιποτα αξιας αλλα μου εκανε εντυπωση το cloud service.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Λογικά κάποιος έχει στήσει server εκεί και κάνει ταρζανιές. Είναι γνωστό cloud service πάντως. Αν θες να το πας παραπέρα, μπορείς να τους στείλεις ένα email να το τσεκάρουν.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Ειπα να μην ασχοληθω επειδη δεν εγινε και τιποτα αλλα αφου το ανεφερες ειπα, γιατι οχι;
το εστειλα και βλεπουμε.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Δεν το μετανοιωσα αλλα καλυτερα να μην εκανα τιποτα για το θεμα της μπουκας.
Αφου ειχα την IP ειπα να ξεκινησω με την εταιρια. Τους ειπα οτι ειχα εναν νταη μεσα στο email μου και η IP οδηγει σε εκεινους.
Μετα απο 2-3 email με συμβουλες για να αλλαξω τον κωδικο μου, κατεληξαν οτι πρεπει να τους δωσω το log του συμβαντος...
Τους ζητησαν να προσεξουν λιγο το email μου το οποιο ανηκει στην microsoft, η οποια εχει το ιδιο error screen απο το 1995.
Νταξ ρε μαγκες, θα το ζητησω απο την microsoft, εγω το καλυτερο που μπορω να εχω ειναι ενα message source.
Ηταν ευγενεστατοι.

Μπουκαρω στην microsoft και μπαινω στην σειρα για να εξυπηρετηθω. Ανοιγει chat παραθυρο και πολυ συντομα νοιωθω οτι μιλαω με botακι. το πρωι customer care και το βραδυ like στα tweet του Γεωργιαδη.
Και με τριμηνη εμπειρια στο ιντερνετ, καταλαβαινεις οτι κατι δεν παει καλα οταν ο συνομιλητης σου σε ρωταει το ονομα σου και σιωπη.
Μεταξυ αλλων και στο πρωτο λεπτο, καταλαβα οτι δεν θα παιξει καμια εξυπηρετηση. Πολυ καλα καταλαβα.
Αυτα περι υπαλληλων της microsoft που δεν ειχαν ποτε υπολογιστη στην ζωη τους, ας το κανουμε στην ακρη.
Οταν λες ξεκαθαρα οτι καποιος μπουκαρε στον λογαριασμο σου και χρειαζεσαι το log, για λογους, και η απαντηση ειναι εαν ο λογος της συνομιλιας μας ειναι αν θελω να μαθω πως να αλλαξω κωδικο, κατι δεν παει καλα.
Μου ζητησε να κρατησω το reference number του chat γιατι μπορει να το χρειαστω και εννοειται οτι θα το χρειαστω.
Αφου ενοιωσα οτι σπαταλησα την ωρα μου μιας και σηκωσα ολο το βαρος της συζητησης, μου ειπε οτι αφου εχω να κανω με εταιρια, θα πρεπει να μιλησω με την εταιρικη βοηθεια και μου εδωσε ενα link και οδηγιες
ref2.jpg



ανοιξα το link και καταλαβα οτι εχω μπλεξει ασχημα, γιατι ειναι υποχρεωτικο να δω ολες τις προσφορες της microsoft και καθολου υποχρεωτικο να βρω το κουμπι για τον εταιρικο βοηθο.
Επειδη εχω κουνελισια φιλοσοφια, οταν με ρωτησε αν χρειαζομαι αλλη βοηθεια ειπα οτι ειναι τοσο αψογη που εγινε το προσωπο της ημερας. Εβαλα και 5-6 αστερακια για να δειξω την εκτιμηση μου. Να εχετε προβλημα και να νομιζετε οτι ολα λειτουργουν αψογα. μπαμπουινοι.

οποιος παει ΕΔΩ και καταφερει να βρει ακρη, συμφωνα με τις οδηγιες, να με διαφωτισει κι εμενα.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Δεν το μετανοιωσα αλλα καλυτερα να μην εκανα τιποτα για το θεμα της μπουκας.
Ισχύει ότι αρκετές φορές δεν αξίζει να ασχοληθεί κανείς. Δυστυχώς.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Αυτο που εμεινε απο αυτη την ιστορια ειναι οτι δεν αφηνουμε τιποτα της προκοπης στο γραμματοκιβωτιο μας.
βασικα δεν αφηνουμε τιποτα της προκοπης online και για κανενα λογο.
Να προσθεσω οτι αυτη δεν ειναι η πρωτη φορα και οτι και αυτο το περιστατικο ειναι κατι που εχει σχεση με το συγκεκριμενο email account.


ubi.jpg
 
Top Bottom